25.9.2021

Dorostenci odjeli z Jihlavy bez vstřelené branky

Dorostencům se sobotní polední zápas v Jihlavě nepodařil. Domácí celek porazil pardubické Dynamo jednoznačně 4:0. Pardubice se nezvládaly dostatečně dostat do zápasu i z důvodu vysokého počtu vyloučených hráčů, což ztížilo šance se dotáhnout zejména na začátku druhé části. Na výhry proti Táboru a Kobře budou mít možnost navázat dorostenci ve čtvrtek doma proti Českým Budějovicím.

Extraliga dorostu, 6. kolo, sobota 25.9.2021, Jihlava, CZ LOKO ARÉNA

Dukla Jihlava

4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 09:43 Habermann (Kudrna), 12:04 Coufal (Kudrna), 29:15 Habermann (Veselský, Peš), 54:06 Kudrna (Peš, Habermann) – . Rozhodčí: Vrba – Husák, Roupec. Diváci: 73. Průběh utkání: 4:0.
Dukla Jihlava: Sigmund – Topol, Hamřík, Vandas, Löffler, Ošmera, Jeletz – Habermann, Kudrna, Peš, Coufal, Veselský, Modl, Klapica, Váňa, Chlubna, Jungwirth, Vojáček.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Úlehla, Dvořák, Holec, Maštalíř, Hemský, Šmerda, Oliva – Svoboda, Lejdar, Pražan, Fiala, Hiemer, Dostál, Vrba, Pilař, Kučera.

Po čtvrteční vysoké porážce v derby s Mountfieldem se dorostenci museli rychle oklepat, protože hned v sobotu vyrazili odehrát další kolo na led Jihlavy. Hned v úvodu první třetiny ale pardubičtí dorostenci ztráceli. První branku v zápase mohl vstřelit už Hynek Peš, jehož pokus ale těsně proletěl nad břevnem. V pokračující aktivitě se ale domácí následně prosadili, v 10. minutě se hned po vhazování trefil Adam Ošmera – 1:0. Okamžitě mohlo být ale srovnáno, jenže z předbrankového prostoru se nikomu nepodařilo doklepnout puk za Sigmunda. Dukla tak své vedení mohla navýšit ve 13. minutě, když únik na Matěchu neomylně zakončil Kevin Coufal – 2:0.

V prvních sedmi minutách druhé části dostalo Dynamo tři tresty, které sice ubránilo, ale jejich tempo tak bylo poměrně utlumené, čehož soupeř využil na navýšení náskoku. V polovině utkání už to rázem bylo 3:0, když Jindřich Habermann zachytil přihrávku a svůj nájezd přesně zakončil – 3:0.

V poslední třetině měla domácí Jihlava možnost skórovat ve dvojnásobné početní výhodě, kterou ale Pardubice ubránily. Gól Dynama mohl vstřelit z nařízeného trestného střílení Ludvík Lejdar, který ale nebyl úspěšný. V 54. minutě ale opět přišlo vyloučení na straně Východočechů a následnou přesilovku využil Václav Kudrna, jenž se nejlépe zorientoval v brankovišti – 4:0. Možnost na nápravu budou mít dorostenci ve čtvrtek před domácími fanoušky proti Motoru České Budějovice.