26.9.2022

B týmu nevyšel úvod proti Slavii a odjíždí bez bodu

Dynamu B nevyšel vstup do zápasu v Edenu, což se ukázalo jako klíčové. Slavia během prvních deseti minut odskočila na rozdíl tří branek a po zbytek utkání si své vedení hlídala. Pardubičtí se snažili s nepříznivým vývojem něco udělat, ale nepovedlo se jim najít recept na brankáře Málka.

Chance liga, 5. kolo, pondělí 26.9.2022, Praha, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

4:0
3:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 00:37 Všetečka (Mrňa; 5/5), 05:28 Kern (Žejdl, Knotek; 5/4), 09:48 Růžička (Kern, Všetečka; 5/5), 47:06 Mrňa (5/5). Rozhodčí: Čáp, Zubzanda – Belko, Baxa. Diváci: 462. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 37:22 (12:11, 12:5, 13:6). Zblokované střely: 13:13. Vhazování: 30:35. Průběh utkání: 4:0.
Slavia Praha: Málek – Žovinec, Szathmáry, Barák, Matyáš, Hejda, Klikorka, Němeček – Všetečka, Růžička, Kern – Knotek, Žejdl, Mrňa – Pšenička, Poletín, Simon – Havrda, Závora, Strnad.
Dynamo Pardubice: Klouček – Kaštánek, Zdráhal, Nedbal, Kolář, Drtina, Bučko – Lichtag, Kaut, Matys – Půhoný, Herčík, Rouha – Turek, Pochobradský, Pavlata – Rohlík, Zeman, Štetka.

V Edenu neuběhla ani půl minuta a slávisté se dostali díky Vladimíru Růžičkovi do první velké šance. Ten sice přečíslení dvou proti samotnému brankáři neproměnil. Proti další šanci byl však hostující brankář už krátký, Pavel Mrňa při napadání sebral puk hostujícím hráčům a zpoza branky našel nikým nehlídaného Robina Všetečku, který po 37 vteřinách otevřel skóre zápasu – 1:0. V následujících minutách několikrát zahrozily i Pardubice, jenže v polovině šesté minuty inkasovaly podruhé. Vyloučení Drtiny potrestal rychlou svižnou střelou z mezikruží Jan Kern, k němuž se odrazil puk po zblokované nahrávce Žejdla – 2:0. Slávisté se v první dvacetiminutovce prosadili ještě jednou. Protiútok domácích sice Pardubice zastavily, po následné skrumáži před brankovištěm však Kern našel volného Vladimíra Růžičku, který svým prvním gólem po návratu do Slavie zvýšil už na 3:0.

I ve druhé třetině měla Slavia více ze hry. Po minutě hry v přečíslení zahrozil Pšenička, čtyři minuty nato Kloučka prověřil aktivní Mrňa. Pak dvakrát znovu střílel Žejdl, opět neúspěšně. A tak se ve velké příležitosti ocitli i Pardubičtí, konkrétně Michal Rouha, kterého v bezprostřední blízkosti zastavil ve 33. minutě až Roman Málek.

Do třetí třetiny vstoupilo Dynamo aktivně, Rouhu však brankář Slavie opět vychytal. Podobně si vedli i červenobílí – druhá formace s Růžičkou a Všetečkou opět ukázala svoji sílu. Pražané však nakonec přidali čtvrtý gól – těsně po konci přesilovky vystihl špatnou nahrávku Dynama Pavel Mrňa a svým prvním gólem v dresu Slavie překonal Kloučka – 4:0. Pardubičtí měli šanci na snížení devět minut před koncem, ani při početní výhodě však recept na Málka nenašli. V závěru se Herčík objevil úplně sám na levém kruhu před Málkem a domácí gólman musel vytáhnout těžký zákrok.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Od prvního do posledního hráče musím mužstvo pochválit, podali jsme výborný výkon. Věřím, že v tom budeme pokračovat.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Z naší strany to byl katastrofální vstup do utkání. V prvním střídání jeli dva slávisté na našeho gólmana, pak jsme dostali gól a pokračovalo to. V dnešním zápase jsme tahali za kratší konec, byli jsme špatní v soubojích 1 na 1, nebyli jsme důrazní a rychlostně jsme v určitých pasážích vůbec nestíhali. Zápas nám prostě vůbec nevyšel a myslím si, že jsme ani neměli šanci udělat zvrat. Pro příští utkání se z toho musíme poučit a začít od práce, kterou jsme si řekli, a plánem, se kterým do utkání jdeme.“