21.12.2022

Pardubice B nezvládly duel na ledě Slavie

Dynamu B nevyšla první polovina důležitého duelu se Slavií, po 27 minutách prohrávalo 0:4. Pardubičtí se nevzdali, povedlo se jim snížit na rozdíl dvou branek, nakonec však z Edenu odjíždí s porážkou 3:5.

Chance liga, 31. kolo, středa 21.12.2022, Praha, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

5:3
2:0, 3:2, 0:1
Branky a nahrávky: 10:02 Chalupa (Mrňa, Barák; 5/5), 19:15 Žejdl (Kulda, Klikorka; 5/4), 25:07 Kern (Stehlík; 4/5), 26:17 Klikorka (Žejdl, Brož; 5/5), 38:29 Všetečka (Roth, Stehlík; 5/4) – 36:47 Belluš (Hanousek, Kadlec; 5/4), 37:11 Kaut (Nedbal, Lichtag; 5/5), 42:38 Rákos (Zdráhal, Lichtag; 5/5). Rozhodčí: Květoň, Svoboda – Horažďovský, Jindra. Diváci: 618. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 47:39 (24:14, 15:9, 8:16). Zblokované střely: 14:16. Vhazování: 29:46. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.
Slavia Praha: Brízgala – Klikorka, Hejda, Žovinec, Szathmáry, Barák, Roth, Kulda – Všetečka, Žejdl – Stehlík, Kern, Brož – Mrňa, Sklenář, Chalupa – Havrda, Labuzík, Strnad.
Dynamo Pardubice: Klouček – Hanousek, Zdráhal, Nedbal, Hrádek, Kubíček, Drtina – Zeman, Kaut, Lichtag – Matys, Rákos, Urban – Kadlec, P. Machač, Půhoný – Rouha, M. Machač, Belluš.

Do posledního předvánočního utkání vstoupili aktivněji hráči Pardubic, kteří v prvních minutách zasypali Adama Brízgalu několika uvítacími střelami. Slávistický brankář ale pokusy Zemana, Rákose a Půhoného odrazil. Sešívaní začali hosty přehrávat a dostávali se do příležitostí. Několik šancí zneškodnil brankář Klouček, v 11. minutě ale Barákovu ránu z levé strany sice Klouček ještě vyrazil, puk ale vypadl u pravé tyčky k úplně volnému Matěji Chalupovi, který se při svém debutu v sešívaném dresu hned gólově prosadil – 1:0. V závěru první periody dostala Slavia k dispozici přesilovou hru, kterou nakonec využila. Kulda perfektním pasem našel u levé tyčky Lukáše Žejdla, jemuž už jen stačilo nastavit hůl – 2:0.

Na střelecky vydatnou úvodní dvacetiminutovku navázala i druhá část, v níž padlo dalších pět branek. Dynamo mělo k dispozici početní výhodu, samo v ní ale inkasovalo. Klouček sice Stehlíkovu střelu z přečíslení vyrazil, následnou dorážku Jana Kerna si však srazil do vlastní branky – 3:0. Po konci oslabení udeřili domácí znovu, Brožova zpětná nahrávka na Žejdla se dostala až ke Karlu Klikorkovi, který poslal puk do odkryté části pardubické brány – 4:0. Východočeši dokázali udeřit dvakrát po sobě v rychlém sledu. Martin Belluš nejprve ve 37. minutě předčasně ukončil přesilovku, 24 vteřin poté pak Tomáš Kaut před brankou tečoval střelu od modré – 4:2. Sešívaní však ještě do konce prostřední třetiny odpověděli, z první zakončujícímu Robinu Všetečkovi sice sjel puk, ale nakonec skončil v síti – 5:2.

Svěřenci trenéra Baďoučka se nechtěli za nepříznivého vývoje vzdát a bojovali o snížení. Zakončení Kauta z přečíslení ještě Brízgala zastavil, na švih Daniela Rákose z 43. minuty už ale byl krátký – 5:3. Pardubice dál bojovaly a vytvořily si několik příležitostí, všechny však ztroskotaly na brankáři Brízgalovi. Souvislejší tlak Dynama zastavilo vyloučení hostů, kteří v závěru ještě zkusili hru bez brankáře, ale ani ta ke gólu nevedla.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Nepodali jsme výkon hodný důležitosti zápasu. Snad jen prvních pět minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Zbytek první a druhou třetinu jsme byli úplně mimo, nevyhráli jsme jediný osobní souboj, nebyli jsme schopní se prosadit v útočném pásmu. V prvních dvou třetinách se rozhodlo, ve třetí jsme zkorigovali sestavu, ale to už bohužel bylo pozdě. Hráči si musí uvědomit, že za dvacet minut práce se body neberou.“