20.9.2023

B tým ztratil v závěru duelu body ve Frýdku-Místku

Pardubičtí hokejisté dlouho sahali po dalším bodovém zisku v novém ročníku Chance ligy, Frýdek-Místek však rozsekl utkání ve svůj prospěch v samotném závěru. Na 1:1 vyrovnával v 52. Tomáš Urban, svěřenci trenéra Krále se o lepší výsledek připravili i nevyužitými početními výhodami, navíc ze 47 střel uspěli s jedinou.

Chance liga, 3. kolo, středa 20.9.2023, Frýdek-Místek, Hala Polárka

Frýdek-Místek

3:1
0:0, 0:0, 3:1
Branky a nahrávky: 40:24 Svačina (Cedzo, Urbanec; 5/5), 58:34 Doktor (Svačina; 5/4), 59:50 Doktor (5/5) – 50:40 Urban (Zdráhal, Koudelka; 5/5). Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Teršíp, Veselý. Diváci: 698. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:47 (10:15, 14:18, 10:14). Zblokované střely: 9:13. Vhazování: 32:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Frýdek-Místek: Mokry – Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Havránek – Cedzo, Veselý, Svačina – Doktor, Toman, Šuhaj – Hotěk, Haas, Ramik – Geidl, Hudeček, Matěj.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Tvrdík, Kaštánek, Kubíček, Voženílek, Koudelka – Herčík, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Urban, Pochobradský, Rouha – Pavlata, Zeman, Tomas – Fiala.

Východočeši vyrazili do Haly Polárky oslabeni o dva zkušené obránce oproti poslednímu utkání, v zadních řadách tak měli čtyři mladé hráče a zkušené Zdráhala s Voženílkem. Premiérový soutěžní start za pardubický klub prožil gólman Tomáš Vomáčka, útok byl posilněn o Tomáše Urbana.

Hned v úvodu utkání se musel mít na pozoru pardubický brankář, Doktor se ho pokusil překvapit střelou z otočky, puk nakonec přeletěl Vomáčkovi za zády a skončil mimo bránu. V první třetině byli pardubičtí hokejisté sice střelecky aktivnější, k vážnějším ohrožením branky Mokreho to však nevedlo. V závěru periody si Dynamo poradilo s prvním oslabením.

Druhé přišlo hned v úvodu druhé dvacetiminutovky, a to dokonce pětiminutové, Martin Kubíček zamířil do kabiny zásah do nohou Tomana. I tuto dlouhou početní nevýhodu dokázaly Pardubice ustát a následně samy mohly otevřít skóre utkání. Měly totiž k dispozici dlouhou početní výhodu, tu však nedokázaly využít i přes poradu při oddechovém času. Rysi si pomalu ani nevydechli po oslabení a po krvavém šrámu v obličeji Voženílka šli do další oslabení, tentokrát na čtyři minuty. Východočeši si příliš vyložených šancí nevytvořili, všechny střelecké pokusy navíc zneškodnil brankář Mokry.

Poprvé se skóre duelu měnilo až v čase 40:24, v levém kruhu mezi třemi protihráči dostal hodně prostoru Adam Cedzo, který toho dokázal využít a přesným pasem před našel před brankou nikým nebráněného Vladimíra Svačinu, jenž už měl lehkou práci – 1:0. Pardubičtí postupně stupňovalo svou útočnou aktivitu a vyrovnání se dočkalo v 51. minutě zásluhou Tomáše Urbana, jenž se prosadil po pravé straně stahovačkou a střelou mezi nohama obránce, ta skončila v horním rohu brány – 1:1. Svěřenci kouče Krále se snažili překlopit vývoj na svou stranu, jenže místo toho přišlo dvě a půl minuty před koncem zbytečné vyloučení po vhazování, to dokázal potrestat Jakub Doktor ranou z první z pravého kruhu na vzdálenější tyč – 2:1. Pardubicím zbývalo na vyrovnání pouze 86 vteřin, nedokázaly se však bohužel ani pořádně usadit v útočné třetině a výhru domácích pečetil v posledních vteřinách do prázdné branky Jakub Doktor – 3:1.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice B): „Bylo to divoké utkání, hlavně ve druhé třetině, kde bylo hodně vyloučení. My jsme přijeli se strašně mladým týmem, věkový průměr jsme měli snad dvaadvacet let. Další problém nastal v obraně, kdy jsme nejdříve přišli o jednoho beka, který dostal do konce zápasu, a další nám během utkání odešel na šití, takže jsme hráli dost dlouhou dobu ve čtyřech obráncích. Z tohoto pohledu to bylo strašně náročné. Nicméně jsme ve Frýdku odehráli vyrovnaný zápas, možná jsme byli ve třetí třetině i lepší. Bohužel jsme udělali jednu obrovskou chybu hned na začátku, kdy jsme nepochopitelně nepokryli hráče před bránou. Pak to byl smolný faul po buly, čehož soupeř využil. Frýdek má výborné hráče na přesilovku a Sváča to dokázal parádně připravit.“