24.1.2024

Béčko bere bod, s Frýdkem-Místkem padlo v prodloužení

B tým Dynama bodoval počtvrté v řadě, z domácího utkání s Frýdkem-Místkem ale bere pouze bod. Pardubice v zápase po trefách Michala Pochobradského a Ondřeje Chabady dvakrát vedly, ale vedení ani jednou neudržely. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém rozhodl o svém vítězství soupeř

Chance liga, 42. kolo, středa 24.1.2024, Chrudim, Zimní stadion

Frýdek-Místek

2:1, 0:0, 0:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 13:55 Pochobradský (Hrníčko, Mikyska; 5/5), 18:17 Chabada (Mikyska, Pochobradský; 5/5) – 17:40 Haas (Svačina; 5/4), 48:05 Macháček (Walega, Haman; 5/4), 61:16 Walega (Marosz; 3/3). Rozhodčí: Kostourek, Kosnar – Kotlík, Roischel. Diváci: 277. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 9:9 (9:9, 0:0, 0:0). Zblokované střely: 3:2. Vhazování: 28:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Bučko, Tvrdík – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Pochobradský, Mikyska, Žálčík – Rouha, Rákos, Herčík – Pavlata, Fiala, Zeman.
Frýdek-Místek: Mokry – Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Urbanec, Homola, Teper – Walega, Veselý, Svačina – Doktor, Marosz, Martynek – Cedzo, Haas, Krajc – Geidl, Macháček, Ramik.

Do vedení mohl hned zkraje poslat hosty Rostislav Martynek, který ale svůj únik nepřetavil po bekhendovém zakončení v gól, Vomáčka proti němu natáhl beton. Blízko branky bylo také Dynamo v 8. minutě, kdy si do volného prostoru nabruslil obránce Nedbal, ale trefil rameno přesouvajícího se Mokreho. Po vypršení trestu se Dynamo vrhlo do útoku a vytěžilo z toho úvodní gól zápasu. Z téměř bezvýchodné situace poslal puk směrem k bráně Hrníčko, tam ale vyplaval Michal Pochobradský, jenž si skvěle počínal, když si posunul puk a do brány ho zasunul bekhendem nad beton – 1:0. Hosté vyrovnali ještě před první přestávkou v přesilové hře, když po křižné přihrávce trefil přesně k tyči z levého kruhu Oskar Haas – 1:1. Jenže přesně za 47 sekund si vzali domácí vedení zpět. V mezikruží našel Mikyska Ondřeje Chabadu, který se trefil nechytatelně do horní poloviny Mokreho brány – 2:1.

V 25. minutě mohlo Dynamo znovu zásluhou Pochobradského odskočit, ale tentokrát pardubický útočník nemířil přesně. Gól se nepodařilo vstřelit ani Danielu Herčíkovi, který svojí aktivitou vybojoval puk na obránci, ale následný bekhendový pokus za jeho zády neskončil. Poté však více tlačili hosté a daleko od vyrovnání nebyli. Haas vystihl nepřesný pas středem obranného pásma, ještě vybídl do lepší pozice Adama Cedza, ale toho skvěle vychytal Vomáčka. Po dalším tlaku Frýdku-Místku opět Vomáčka zachraňoval celou situaci, když konečky lapačky vyškrábl mimo bránu střelu Ramika z brankoviště.

Za stavu 2:1 mohl navýšit ve 42. minutě Zeman, jenže neměl příliš času k zamíření a Mokry jej vychytal. Ani další šance Dynama nebyla bohužel gólová, když si k bráně sjel Michal Hrádek, ale Mokry puk fantasticky před brankovou čárou zastavil. Hosté srovnali, když podruhé v utkání využili přesilovou hru. Střela Kamila Walegy se nejevila nějak nebezpečně, ale poté,co se ji snažil zblokovat bránící hráč, se od něj puk nešťastně odrazil na hokejku Štěpána Macháčka a poté za Vomáčku – 2:2.

V prodloužení se začalo pořádně zostra. Nejprve šanci Dynama zahodil Hrníčko, který přestřelil a následně po 76 sekundách si na kotouč v útočném pásmu počkal Kamil Walega, jenž si potáhl puk a dostal ho za Vomáčku – 2:3.

Tomáš Jirků (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice B): Bezprostředně po zápase panuje velké zklamání, protože si myslím, že jsme celý zápas tahali za delší konec, zejména při hře 5 na 5. Drželi jsme malé vedení, bohužel jsme nedokázali odskočit, i když šancí jsme měli celou řadu, což byl jeden z důvodů, proč jsme to nedotáhli do vítězného konce. Věděli jsme, že soupeř má velmi silné přesilovky, což dneska potvrdili, dali nám dva góly a díky tomu si odsud odvezli dva body. To nás samozřejmě mrzí, ale my se nemůžeme ohlížet zpátky, musíme se soustředit na další utkání, poučit se z chyb a dál pracovat.