3.1.2024

B-tým lídra tabulky nezaskočil, doplatil na nevyužité šance

Na chrudimský led dorazil nedostižný lídr základní části – Poruba. Start Dynamu příliš nevyšel, protože v páté minutě po dvou slepených gólech hostů prohrávalo 0:2. Domácí byli útočně laděni, ale nedokázali využívat šance a vedoucí tým Chance ligy trestal sebemenší zaváhání, šlo zejména o nedůraz před brankovištěm a skóre bylo 0:3. To ještě stáhl v přesilovce Herčík. Ale ve třetí třetině se hosté prosadili počtvrté a bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani hra bez brankáře, při které sice Lichtag skóroval, ale následně pátou branku pojistil vítězství Poruby Berisha.

Chance liga, 34. kolo, středa 3.1.2024, Chrudim, Zimní stadion

HC Poruba

2:5
0:2, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 34:43 Herčík (Kaplan, Hrníčko; 5/4), 59:02 Lichtag (Nedbal, Tvrdík; 5/5) – 03:22 Mrázek (Šedivý, Krenželok; 5/5), 03:55 Berisha (Honejsek; 5/5), 25:57 Mrázek (Šedivý, Krenželok; 5/5), 44:56 Berisha (Sedlák, Razgals; 5/5), 59:34 Berisha (Razgals, Honejsek; 5/5). Rozhodčí: Maršálek, Mejzlík – Bezděk, Peluha. Diváci: 379. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:24 (6:7, 12:9, 8:8). Zblokované střely: 5:3. Vhazování: 31:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Kaplan, Mikyska, Žálčík – Rouha, Pochobradský, Herčík – Pavlata, Zeman, Paleček.
HC Poruba: Dolejš – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Stehlík, Gutwald, Hlaváč – Christov, Střondala, Tvrdoň – Berisha, Honejsek, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek.

Proti lídrovi tabulky začalo Dynamo hodně odvážně a snažilo se tlačit do útoku, jenže jako první se prosadili v čase 3:22 hosté, když po dvou střelách Šedivého ještě Vomáčka stačil vytasit beton, odražený puk si ale najel Petr Mrázek, který prostřelil obránce v brankovišti – 0:1. Bohužel za další půl minutu to bylo už o dva góly, když si puk ve středním pásmu nabral Aaron Berisha, ke střele dostal dost času a trefil ideálně na bližší tyč – 0:2. Domácí ale za žádnou cenu nic nevzdávali a svého soupeře v útočném pásmu i nadále přehrávali, jenže koncovka nebyla dobrá. Ve 13. minutě se ke dvěma střelám propracoval Robin Kaplan, ale Dolejš pokaždé zasáhl. Nicméně odražený puk zpracoval a ujížděl s ním Střondala, který ho ještě žabičkou posílal na druhý mantinel, kam se ale stačil vrátit k protihráči domácí bek. O minutu později ale byl ve stoprocentní tutovce Michal Rouha, který dostal před bránu puk přímo na hůl, ale nezvedl ho nad beton brankáře. Před bránou poté odváděl dobrou práci Lichtag, jenž si obhodil obránce a šikovně tečoval puk, ale jen do boční sítě.

Ve 26. minutě Porubští své vedení navýšili už na tři góly, když do rozebrané obrany doslova vlétl Petr Mrázek, který bekhendovým blafákem vstřelil svůj druhý gól v zápase – 0:3. Dynamo se do hry vrátilo díky využité přesilové hře, na jejímž konci byl Daniel Herčík, který střelou ze slotu pod břevno nedal Dolejšovi šanci zasáhnout – 1:3. Zachraňovat musel Dynamo brankář Vomáčka, když Gřeš střílel prakticky do prázdné brány, ale gólman Dynama i bez hokejky se natáhl k tyčce a vyrazil puk z jasné gólové šance. Stáhnout náskok soupeře se pokusil Lukáš Žálčík, jenž se prokličkoval ke střele, která letěla těsně vedle. Pokud byl letěla na bránu, Dolejš neměl šanci zasáhnout.

Dynamo chtělo do třetí třetiny vstoupit dobře a se ztrátou ještě něco udělat, jenže ve 45. minutě potrestal odskočený puk na brankovišti Aaron Berisha a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto – 1:4. Tři minuty před koncem však trenéři Dynama ještě sáhli ke hře bez brankáře, která částečně vyšla, protože Nebalovu střelu tečoval za záda Dolejše Jakub Lichtag – 2:4. Zbývala minuta do konce a domácí stále pokračovali ve hře v šesti, tentokrát už ale další snížení nepřišlo, protože z poloviny hřiště trefil opuštěnou klec Aaron Berisha – 2:5.

Tomáš Jirků (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice B):Každá prohra bolí, ale na druhou stranu, i když nás to štve, protože chceme každý zápas zvládnout, tak je to taková ta prohra s hrdostí, kdy kluci předvedli výborný výkon. Měli jsme více ze hry, vytvořili jsme si spoustu příležitostí. Rozdíl byl v tom, že jsme šance neproměnili, soupeř jich neměl mnoho, ale byl produktivní. Ukázala se jejich kvalita zejména v zakončení. Mrzí nás to, pár chyb jsme udělali, ty si zanalyzujeme, poučíme se z nich a máme se od čeho odrazit. Věřím, že v dalším zápase to vyjde.