15.11.2023

Dynamo B padlo s Porubou po gólech v oslabení

Po bezbrankové první třetině se Pardubice ujaly vedení proti ostravskému celku ve 25. minutě díky trefě Jana Zdráhala. Jenže Poruba otočila vývoj dvěma góly v početní výhodě, v úvodu třetí části přidala třetí přesilovkovou branku a Dynamu už se s nepříznivým vývojem nepovedlo nic udělat.

Chance liga, 21. kolo, středa 15.11.2023, Kravaře, Buly Aréna - Kravaře

HC Poruba

4:1
0:0, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 32:22 Mrázek (Tvrdoň, Klimíček; 5/4), 34:47 Berisha (Střondala, Doudera; 5/4), 42:38 Šedivý (Mrázek, Tvrdoň; 5/4), 56:27 Razgals (5/5) – 25:24 Zdráhal (Rákos, Hrníčko; 5/5). Rozhodčí: Barek, Ondráček – Veselý, Peluha. Diváci: 485. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. Střely na branku: 35:30 (12:10, 14:9, 9:11). Zblokované střely: 7:13. Vhazování: 29:31. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
HC Poruba: Bláha – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Pohl – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Rohlík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Kaut, Žálčík – Rouha, Herčík, Lichtag – Zeman.

Pardubický B tým vyrazil do Kravař, kde v letošní sezoně hraje své domácí duely Poruba, s jedinou změnou v sestavě, Chabadu nahradil junior Švec. Východočeši si na ledě lídra tabulky v první třetině nevedli špatně, k otevření skóre si mohli pomoci přesilovou hrou, ta jim však příliš nevyšla. V 17. minutě vytvořil Šoustal svým pasem dobrou příležitost pro Klimíčka, proti jeho pokusu si brankář Honzík připsal úspěšný zákrok. O minutu později si zajímavou šanci vytvořili také hosté, Švec zavezl kotouč do pásma a poté ho poslal na Pochobradského, kterého vychytal Bláha.

Pardubický brankář David Honzík musel být na pozoru od prvních vteřin druhé části, v prvních dvou minutách musel řešit dvě větší příležitosti Poruby, nejprve zlikvidoval zakončení Tvrdoně a následně Christova. Pardubice se ujaly vedení ve 26. minutě, Rákos z pravé strany našel na ose hřiště si najíždějícího obránce Jana Zdráhala, jenž byl odměněn za své podpoření útočné akce, když prostřelil Bláhu zakončení do horní části branky – 0:1. Vyrovnání přišlo ve 33. minutě, Poruba proměnila hned první početní výhodu. Pardubičtí propadli na obranné modré čáře a osamocený Petr Mrázek zakončil z mezikruží přesně do pravého horního rohu – 1:1. Také druhou přesilovku domácí využili, dvě minuty po předchozím gólu Aaron Berisha z levého kruhu trefil přesně horní roh branky, který nedokázal Honzík utěsnit – 2:1. Východočeši mohli srovnat stav v početní výhodě na konci druhé dvacetiminutovky, ve speciálních týmech se jim ale oproti soupeři příliš nedařilo.

I další faul hostujícího celku byl potrestán, ve 43. minutě Mrázek našel před bránou volného Ondřeje Šedivého, kterého sice Honzík napoprvé vychytal, na dorážku už bohužel nestačil – 3:1. Dynamo si cestu za vyrovnáním zkomplikovalo dalšími nedovolenými zákroky, čtyři minuty před koncem, kdy ztrácelo dvě branky, sáhl trenérský štáb v čele s Tomášem Jirků ke hře bez brankáře, ta však Pardubicím nevyšla ideálně a chybu hostů v rozehrávce ve vlastním pásmu potrestal trefou do prázdné brány Frenks Razgals – 4:1.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Bylo to těžké utkání na ledě lídra tabulky. Čekal nás kvalitní soupeř, nicméně při hře pět na pět jsme se mu vyrovnali. Dokonce si myslím, že jsme měli v první půlce utkání více šancí a dostali jsme se zaslouženě do vedení. Bohužel jsme inkasovali góly po hrubých chybách v oslabení, a to nás stálo body. Poruba proměnila tři přesilovky a jeden gól dala při naší power play, takže hra pět na pět byla slušná. Rozhodly speciální týmy.“