30.11.2023

Pardubičtí dorostenci prohráli v Třinci a do čela tabulky se neposunuli

Dynamo ve čtvrtek v Třinci odehrálo utkání předních týmů skupiny B Extraligy dorostu. Stejně jako v úterý na soupeře z východu republiky nestačilo. Po domácí prohře s Vítkovicemi 1:3 se Pardubicím podařilo znovu jen jednou skórovat, a to v samotném závěru. Oceláři tak díky výhře 2:1 nepustili celek z města perníku na první místo tabulky.

Extraliga dorostu, 22., čtvrtek 30.11.2023, Třinec, WERK ARENA

2:1
1:0, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 05:19 Řehák (Hrček, Karas; 5/5), 30:20 Weiss (Holub, Švančara; 5/4) – 59:52 Křečan (5/5). Rozhodčí: Hranoš – Vengřín, Bartek. Diváci: 67. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Oceláři Třinec: Javorek – Marek, Niemczyk, Trnka, Holub, Kaleta, Byrtus – Hebar, Řehák, Hladoník, Morcinek, Karas, Blahuta, Švančara, Hrček, Richter, Spaskin, Weiss.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Vápeník, Jansa, Řehořek, Jaroš, Křečan – Rolinek, Tvrdik, Šimonek, Mikeska, Joska, Drábek, Lempach, Korec, Tvrdík.

Duel ve Werk Areně zahájili lépe domácí. Po pěti minutách hry šli do vedení, když dali gól v úplném závěru přesilovky po vyloučení Pavla Tvrdíka. Do odkryté brány Davida Veřmiřovského se trefil René Řehák. V osmé minutě se nechal za krosček vyloučit také Václav Tvrdík, tentokrát se však svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse v oslabení ubránili.

Chvíli poté došlo k poměrně kuriózní situaci. V třinecké hale totiž přestala fungovat časomíra a přibližně šest minut se přítomní museli spoléhat na stopky časoměřičů. O čase zbývajícím do konce třetiny v tu chvíli informoval hlasatel. V 17. minutě se vše vrátilo do původního funkčního stavu, do přestávky se nicméně skóre už neměnilo.

Hokejistům Dynama se nedařilo prosadit se ani po změně stran a v polovině základní hrací doby doplatili na další trest ve vlastních řadách. V tomto případě rozhodčí na trestnou lavici poslali Vápeníka za nedovolené bránění a úspěšnou dorážkou na 2:0 zvýšil Matěj Weiss. Ve zbylém průběhu se i hosté dočkali početní výhody, na Morcinkovo podrážení z 35. minuty ovšem vstřelenou brankou nezareagovali.

Východočeši se také po druhé pauze snažili zvrátit nepříznivý vývoj, naopak Oceláři chtěli svůj nabytý náskok udržet, případně ještě zvýraznit. Během třetí periody se mimo jiné odehrála strkanice, po níž byli ve 48. minutě vyloučeni domácí Hrček a hostující Jansa. Pokračovalo se ale v plném počtu.

Průběžný stav zůstal beze změny i poté, co oba celky v dalším dění znovu absolvovaly přesilovou hru. Pardubičtí dorostenci se gólového zásahu přece jen dočkali. Nahození Filipa Křečana, které přišlo v závěrečné power play a skončilo za zády brankáře Matyáše Javorka, sedm sekund před koncem pouze určilo výslednou podobu skóre. Třinec si po výhře 2:1 upevnil pozici na čele desetičlenné tabulky, Pardubice jsou s pětibodovou ztrátou druhé.