13.1.2024

Pardubičtí dorostenci dokázali srovnat nepříznivý průběh zápasu. Vítězství ale vybojoval Třinec

Dorostenci Dynama přivítali v rámci pátého kola Extraligy dorostu o účast v play off třinecké Oceláře. V první opatrné třetině se Třinci podařilo využít přesilovou hru. Druhá třetina byla ovlivněná hned osmi dvouminutovými tresty, při kterých ale gól nepadl. Třinec i přes to dokázal zvýšit v prostřední části zápasu již na rozdíl dvou branek. V závěru zápasu se Dynamu podařilo srovnat, ale následné prodloužení se vydařilo více Ocelářům.

Extraliga dorostu, 5. kolo, pátek 12.1.2024, Pardubice, enteria arena

0:1, 0:1, 2:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 44:24 Lempach (Jansa, Sekanina; 5/5), 55:43 Krčál (Vápeník, Rolinek; 5/5) – 06:08 Lazovský (Řípa, Řehák; 5/4), 35:32 Richter (Hladoník; 5/5), 62:16 Kaleta (Spaskin; 3/3). Rozhodčí: Holibka – Kalina, Kopecký. Diváci: 50. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 48:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Vápeník, Novosad, Jansa, Řehořek, Křečan, Řivnáč – Macek, Tvrdik, Ryšavý, Mikeska, Sekanina, Krčál, Lempach, Korec, Rolinek, Novák.
Oceláři Třinec: Skácel – Chalupa, Karas, Kaleta, Niemczyk, Byrtus, Trnka – Spaskin, Řehák, Hladoník, Blahuta, Švančara, Lazovský, Morcinek, Richter, Rybnikár, Weiss, Řípa.

Poklidný vstup do utkání prolomila až přesilová hra Třince v sedmé minutě, kdy se Řípova střela od modré odrazila k čepeli Michala Lazovského, jenž měl již jednoduchou práci – 0:1. Dynamo následně dostalo také výhodu v podobě přesilové hry, ale největší šance Vápeníka od modré nepropadla za záda Skácela. V závěru třetiny mohli ještě Oceláři navýšit na rozdíl dvou branek, avšak Byrtus, který se dostal do situace dva na jednoho nenašel před odkrytou brankou hokejku najíždějícího si spoluhráče.

Prostřední část zápasu byla dost ovlivněná hned osmi dvouminutovými tresty, při kterých ale žádná branka nepadla. První šanci třetiny si vytvořil Řehák, jenž si převzal přihrávku v prostoru pravého kruhu, odkud měl perfektní výhled na pardubickou branku, ale trefil pouze střed branky. Následně se do úniku probojoval Kaleta, kterému Veřmiřovský vystihl stahovačku, a tak se skóre neměnilo. Druhá branka přišla až v šestatřicáté minutě poté, co Dynamo nevyužilo dlouhý tlak v útočné třetině, a tak se o slovo přihlásil Adam Richter, který využil zaváhání pardubického obránce a zvýšil na rozdíl dvou branek – 0:2.

Bleskový start závěrečné třetiny předvedlo Dynamo. Jansa zkusil přízemní střelou od modré překvapit Skácela, který jeho ránu vyrazil k najíždějícímu si Štěpánovi Lempachovi, který dorážkou do odkryté branky rozvlnil třineckou síť – 1:2. Šanci na srovnání dostalo Dynamo v pětapadesáté minutě, kdy Vápeník dostal při třineckém střídání rychlou přihrávku od Veřmiřovského a při rychlém nájezdu zkusil Skácela překvapit střelou bekhendem, ale neuspěl.

Závěrečnou tečku za vyrovnávacím tažením Dynama přidal David Krčál, jenž převzal přihrávku od Vápeníka v prostoru mezikruží, odkud zakončil přesně mezi tři tyče – 2:2. Na řadu tak muselo přijít prodloužení, které ve dvaašedesáté minutě rozhodl střelou nad beton Vojtěch Kaleta – 2:3.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice) – „Prvních šest minut jsme trošičku chytali tempo soupeře, ale následně paradoxně od toho gólu soupeře, který jsme dostali v oslabení jsme se zvedli. Troufnu si říct, že jsme byli lepším týmem po zbytek zápasu, ale bohužel ve druhé třetině dal soupeř po naší chybičce šťastný gól. I přes to klukům patří velká pochvala za to, jak šťastný gól. I přes to klukům patří velká pochvala za to, jak jsme to odmakali až do konce a podařilo se nám vyrovnat na 2:2, za což jsme rádi. Bohužel v prodloužení soupeř hezkou střelou rozhodl utkání ve svůj prospěch.“

Marek Malík (HC Oceláři Třinec) – „Nesmírně náročný zápas, protože Pardubice mají skvělé mužstvo. Víceméně celý zápas jsme tahali za kratší konec, ale díky trochu bojovnosti a štěstí se nám podařilo získat dva body, za což jsme nesmírně rádi, protože Pardubice jsou opravdu těžký soupeř, ale za vítězství jsme moc rádi.“