18.2.2023

Pardubičtí dorostenci po třech výhrách padli v Boleslavi

Dorostenci Dynama vyjeli v rámci osmnáctého kola Extraligy dorostu do Mladé Boleslavi. Domácí se hned v první třetině dostali do dvoubrankového vedení, které v prostřední části zápasu zvýšili již na vedení 4:0. Pardubice však ještě do konce třetiny zvládly vsítit branku, ale závěr utkání si již domácí pohlídali a brankou dvacet vteřin před koncem si zajistili vítězství 5:1.

Extraliga dorostu, 18. kolo, sobota 18.2.2023, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

5:1
2:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 05:42 Vojáček (Hlinský; 5/3), 06:53 Kurka (Hurt; 5/5), 26:15 Kurka (Beran; 5/5), 28:47 Teplý (5/5), 59:40 Kubíček (5/5) – 36:16 Kučera (Pražan, Kaštánek; 4/5). Rozhodčí: Zedníková – Štofa, Serbus. Diváci: 99. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 46:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Mladá Boleslav: Vystrčil – Kovář, Fišer, Hlinský, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Hájek, Kristek, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Beran, Šindelář, Teplý, Trefil, Lev.
Dynamo Pardubice: Antoš – Křečan, Šmerda, Kaštánek, Řehořek, Vápeník, Řivnáč – Kučera, Bartoň, Andrushchenko, Pražan, Novák, Lempach, Krčál, Kantor, Vaško.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kterým se již v šesté minutě podařilo využít dvojnásobnou přesilovou hru a otevřít gólové skóre zápasu. Nejprve se snažil od modré prosadit Hlinský, avšak jeho zakončení bylo vyraženo k Matějovi Vojáčkovi, který od levé tyčky úspěšně dorazil puk za záda Antoše – 1:0. O minutu později se Mladé Boleslavi podařilo odskočit o dvě branky zásluhou Adama Kurky, jenž podobně jako Vojáček dostal puk k levé tyčky a z první rozvlnil pardubickou síť – 2:0.

Druhá třetina začala podobně jako ta první, jelikož se domácí dostali již do tříbrankového vedení. Rychlý protiútok Bruslařů, při kterém Beran poslal puk na najíždějícího si Adama Kurku, který přetavil svou střelou pod vyrážečku Antoše v branku – 3:0. O dvě minuty později v devětadvacáté minutě vsítili mladoboleslavští již čtvrtou branku poté, co Josef Teplý rozjel sólovou akci a nechytatelnou střelou na zadní tyč propálil pardubického gólmana – 4:0.

V sedmatřicáté minutě se dočkalo také Dynamo, které vsítilo první branku v zápase zásluhou Dominika Kučery, jenž využil oslabení po přihrávce Pražana a rozvlnil síť domácích – 3:1. Následně se Dynamo mohlo přiblížit na rozdíl dvou branek, ale Křečan, který dostal přihrávku před branku Boleslavi, nedokázal usměrnit puk za záda Vystrčila.

V závěrečné dvacetiminutovce se k první velké šanci dostal Novák, který zůstal osamocený před brankou Vystrčila, ale nedokázal překonat mladoboleslavského gólmana. Dynamo zkusilo na poslední půlminutu hru bez gólmana, avšak toho využili domácí, kteří z hokejky Richarda Kubíčka ustanovili konečné skóre zápasu na 5:1.