24.9.2022

B tým slaví domácí výhru s čistým kontem nad Prostějovem

Dynamo B potěšilo své fanoušky v Chrudimi vítězstvím a čtyřmi vstřelenými brankami. Gólový účet otevřel na konci první části Lichtag, další branky přidali Nedbal, Bučko a Rouha. Parádní výkon předvedl brankář Milan Klouček, jenž pochytal všech 35 střel soupeře.

Chance liga, 4. kolo, sobota 24.9.2022, Chrudim, Zimní stadion

Prostějov

4:0
1:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 16:12 Lichtag (Pavlata, Kaut; 5/5), 23:19 Nedbal (Půhoný, Sýkora; 5/5), 33:45 Bučko (Drtina, Matys; 5/5), 51:02 Rouha (Nedbal; 4/5). Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Jindra, Štofa. Diváci: 274. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 28:35 (8:11, 12:8, 8:16). Zblokované střely: 6:23. Vhazování: 33:22. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Klouček – Zdráhal, Kaštánek, Nedbal, Sýkora, Bučko, Drtina, Oliva – Matys, Rákos, Pochobradský – Rouha, Herčík, Půhoný – Pavlata, Kaut, Lichtag – Turek, Zeman, Rohlík.
Prostějov: Pavelka – Valenta, Poledna, Staněk, Benda, Zajíc, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Jandus – Burian, Vlach, Ostřížek – Jansa, Venkrbec, Slanina – Machač, Maruna, Routa.

Po vyrovnaném úvodu zápasu Dynama B proti Prostějovu si první větší šanci vytvořili domácí, když z mezikruží střílel Rouha, brankář Pavelka dokázal ale včas zareagovat. O tři minuty později se musel činit také na druhé straně Klouček, Tomáš Jandus si připravil střeleckou pozici v mezikruží, gólman Dynama převedl zákrok lapačkou. Skóre utkání otevřel v 17. minutě Jakub Lichtag, jemuž po stahovačce připravil šanci na zakončení Kaut a Lichtag zamířil přesně k pravé tyči nad beton gólmana – 1:0. Prostějov měl šanci na vyrovnání v závěru třetiny v početní výhodě, tu ale Pardubice dobře ubránily.

Po čtyřech minutách druhé části navýšili svěřenci Davida Havíře své vedení. Půhoný zavezl kotouč do pásma po pravém mantinelu, zkusil ho nahodit směrem na bránu a u zadní tyče ho usměrnil do sítě obránce Karel Nedbal, jenž vyrazil podpořit útok – 2:0. Prostějov po inkasované brance zabral a hned několikrát nechal vyniknout brankáře Kloučka. V polovině zápasu zůstal na ledě v obranné pásmu ležet David Sýkora, který musel ze zápasu odstoupit kvůli zranění v dolní části těla. Ve 33. minutě si Pěnčík najel před domácího brankáře, měl dostatek prostoru pro zakončení, Klouček dokázal jeho pokus vyrazit. A o minutu později si vytvořili tlak domácí, z čehož pramenila branka Martina Bučka, který z levé strany od modré vypálil příklepem z první přesně do pravého horního rohu brány – 3:0. Východočeši měli šanci ještě vylepšit své vedení v početní výhodě, která byla chvíli i dvojnásobná, ale na brankáře Pavelku nevyzráli.

Po několika střeleckých příležitostech Prostějova se dostal do samostatného úniku Turek, proti jeho zakončení mezi betony dokázal Pavelka včas sklapnout betony. Deset minut před koncem inkasoval Drtina trest na dvě plus dvě minuty, Jestřábi tak ucítili zřejmě poslední šanci na zvrácení nepříznivého vývoje a sáhli ke hře bez brankáře. Toho využil Michal Rouha, aktivním napadáním získal puk za bránou soupeře a už měl snadnou práci – 4:0. Pět minut před koncem pomohla dobře chytajícímu Milanu Kloučkovi k udržení čistého konta branková konstrukce. A pardubickému brankáři se povedlo pochytat i zbylé příležitosti Prostějova, a tak mohl s celým týmem slavit důležité vítězství.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, že Prostějov má kvalitní tým a stejně jako nám se jim nepovedly předcházející zápasy. Očekávali jsme opravdu těžké utkání, začátek byl vlažný bez emocí. Naštěstí jsme dali branku, která nás trochu uklidnila a od druhé třetiny byl na ledě tým, který spolu žil, bojoval, makal na plno. Hráli jsme dobře přesilovky, povedlo se nám vstřelit uklidňující gól. Za vítězství jsme rádi, ale nemůžeme být v žádné euforii, protože i chyb bylo spoustu. Parádní výkon podal brankář Milan Klouček, který nám hodně krát v zápase zachránil body, které dnes zůstávají u nás doma.“