29.10.2022

B tým veze z Prostějova po porážce v prodloužení bod

Ani srdnatý výkon nestačil. Dynamo B podlehlo ve vyrovnaném utkání Prostějovu 1:2 po prodloužení a zůstává tak na čtrnáctém místě tabulky. Jedinou pardubickou branku v utkání vstřelil juniorský reprezentant Daniel Herčík, 32 úspěšných zákroků si pak připsal Milan Klouček.

Chance liga, 17. kolo, sobota 29.10.2022, Prostějov, Zimní stadion

Prostějov

2:1p
1:1, 0:0, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 01:32 Maruna (Venkrbec, Pytlík; 5/5), 62:49 Burian (Pěnčík, Pytlík; 5/5) – 14:20 Herčík (Kulhánek, Chabada; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Hucl – Kráľ, Veselý. Diváci: 1125. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Prostějov: Němeček – Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík, Zajíc – Burian, Jáchym, Jiránek – Jansa, Vlach, Hašek – Pytlík, Venkrbec, Maruna – Kysela.
Dynamo Pardubice: Klouček – Chabada, Drtina, Kubíček, Zdráhal, Tvrdík, Oliva, Kulhánek – Lichtag, Kaut, Půhoný – Endál, Zeman, Machač – Pochobradský, Herčík – Turek, Hajný, Rohlík.

Skvělý vstup do zápasu měl domácí Prostějov, který se hned ve druhé minutě dostal do vedení. Tlak v pardubickém brankovišti vytvořil Jan Maruna, po jehož průniku se kotouč smolně odrazil od pardubického obránce až za Kloučka - 1:0. Dynamo však inkasovaná branka nakopla a Němeček musel zasahovat proti několika nebezpečným pokusům.

Prostějovský brankář nestačil až na střelu Daniela Herčíka, který v patnácté minutě úspěšně dorazil Kulhánkovo nahození - 1:1. Stejně jako v A týmu, také v pardubické rezervě je od prvního zápasu produktivní obránce Ondřej Chabada, který si připsal asistenci u Herčíkova gólu a bodoval tak v prvním kariérním zápase v Chance lize.

Ve druhé třetině Dynamo nedokázalo využít dvě slepené přesilové hry a nebezpečnější byl naopak Prostějov. Milan Klouček musel zasahovat proti střele Buriana a nebezpečné teči Jiránka. V poslední minutě druhé třetiny pak měl příležitost pardubický útočník Turek, který dostal nabito mezi kruhy, odkud však trefil pouze hruď prostějovského brankáře.

Ani třetí třetina branku nepřinesla. V úvodu poslední dvacetiminutovky nejprve Prostějov podržel brankář Němeček, na druhé straně musela poté pardubickou rezervu dvakrát zachránit branková konstrukce. Nejprve rozzvonil tyč za Kloučkem svižnou střelou zápěstím Benda a dvě minuty po něm z podobné pozice také Jiránek.

Utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém se nejprve ve skvělém světle předvedl Milan Klouček, který se roztáhl po brankové čáře a výborným zákrokem vychytal šanci Jáchyma. Na konci třetí minuty nastaveného času však pardubický brankář ztratil hůl, čehož využil Vilém Burian, jehož střela přes obránce propadla až za brankovou čáru a rozhodla tak o vítězi utkání - 2:1.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Kluci dnes podali velice obětavý výkon. Musím pochválit naší mladou obranu, všichni odvedli to, co měli. Problém, který máme, je v proměňování šancí a vstřelení více branek. V prvních dvanácti minutách třetí třetiny jsme měli tři vyložené šance, bohužel jsme je neproměnili. Tam se možná zápas lámal a mohl pro nás dopadnout lépe. Nestalo se a v prodloužení se samozřejmě projeví kvalita hráčů. Špatně jsme to tam sehráli a bohužel jsme inkasovali. Z celkového pohledu ale musím ještě jednou vyzdvihnout výkon našich hráčů."