30.1.2023

Dynamo veze z Prostějova dva body! V prodloužení rozhodl Robin Kaplan

Skvělá práce! Pardubický B tým bere další důležité body do tabulky, tentokrát z ledu Prostějova. Domácí šli v utkání už do dvoubrankového vedení, Dynamo ve však dokázalo do zápasu vrátit a v prodloužení ho překlopit na svoji stranu.

Chance liga, 43. kolo, pondělí 30.1.2023, Prostějov, Zimní stadion

Prostějov

4:5p
3:2, 0:2, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 03:14 Hašek (Jiránek, Jandus; 5/5), 06:59 Veselý (Illéš; 5/5), 09:08 Jáchym (Jandus; 5/5), 46:12 Staněk (Burian, Jandus; 5/5) – 07:10 Pochobradský (Machač, Kubíček; 5/5), 08:35 Kaplan (Svoboda, Urban; 5/5), 22:19 O. Rohlík (Rouha, Lichtag; 5/5), 22:57 Kaut (Svoboda, Drtina; 5/5), 64:32 Kaplan (Lichtag, Hrádek; 3/3). Rozhodčí: Micka, Koziol – Hanzlík, Kráľ. Diváci: 911. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 34:30 (14:13, 7:10, 12:6). Zblokované střely: 10:6. Vhazování: 35:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.
Prostějov: Němeček (Pavelka) – Bartko, Valenta, Malák, Poledna, Staněk, Pěnčík, Hamšík – Jiránek, Jáchym, Jandus – Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Maruna – Veselý, Vlach, Illéš.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Hanousek, Hrádek, Kubíček, Drtina – Kaplan, Kaut, Svoboda – O. Rohlík, Urban, Štetka – Rouha, Lichtag, Machač – M. Rohlík, Pochobradský.

Skóre otevřeli už ve 4. minutě domácí. Chybu v pardubické rozehrávce nejprve nepotrestal Tomáš Jiránek, kotouč se však odrazil k Petru Haškovi a ten neměl problém uklidit kotouč za bezmocného Milana Kloučka - 1:0. O tři minuty později navýšil na rozdíl dvou branek dělovkou z levého druhu Jan Veselý - 2:0. Dynamo však nesložilo zbraně.

Už o jedenáct vteřin později nejprve snížil důrazný Michal Pochobraský a ještě před polovinou první třetiny vyrovnal na 2:2 povedenou střelou Robin Kaplan. Také Jestřábi však zvládli rychle zareagovat. I hned po buly v útočném pásmu překvapil Milana Kloučka zacloněnou střelou mezi betony Tomáš Jáchym - 3:2.

Divoký byl také úvod druhé dvacetiminutovky, kdy Dynamo během jedné minuty dokonalo obrat. Josefa Němečka nejprve překonal přesnou střelou k pravé tyči Miroslav Rohlík, pro kterého šlo o premiérovou trefu v dresu pardubického B týmu - 3:3. Následně se až k domácí brance prokličkoval Tomáš Kaut a povedeným blafákem vyhnal prostějovského brankáře na střídačku - 3:4.

Také tentokrát se však diváci dočkali vyrovnání, jen si na něj museli počkat až do 47. minuty. Přesnou střelou příklepem z levého kruhu se o něj postaral Robin Staněk - 4:4. Utkání tak dospělo až do prodloužení, ve kterém rozhodl o pardubické výhře krásnou individuální akcí zakončenou střelou do pravého horního rohu Robin Kaplan - 4:5.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Byl to další ze zápasu, kdy hrajeme jak kdyby to bylo play off. Od gólmana až po posledního hráče to bylo výborně odpracované. Měli jsme dobré i horší pasáže, kluci ale dneska dřeli a myslím, že si po právu zasloužíme dva body. Další gratulace do kabiny."