8.2.2022

Vítězná série pokračuje! Pardubičtí dorostenci doma porazili České Budějovice

Pardubičtí dorostenci přivítali na domácím ledě České Budějovice. Dynamo vstoupilo do zápasu lépe a po gólech Kaštánka, Fialy a Vrby šlo do druhé třetiny za stavu 3:0. Motor na dokázal rychle skórovat a i přes jeden pardubický gól dokázali České Budějovice snížit na rozdíl jedné branky. Třetí třetina nám již gól nepřinesla, a tak si dorostenci Dynama připsali již jedenáctou výhru v řadě.

Extraliga dorostu, 2. kolo, úterý 8.2.2022, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

4:3
3:0, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 11. Kaštánek, 12. Fiala (Matěcha), 15. Vrba (Novák, Kučera), 28. Lempach (Bartoň, Hiemer) – 23. Schuppler (Fábera), 31. Aulický (Schuppler, Willmann), 38. Humeník (Drančák). Rozhodčí: Kopeček – Berger, Hájková. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Kaštánek – Kantor, Bartoň, Hiemer, Lempach, Dostál, Pilař, Fiala, Novák, Vrba, Kučera.
České Budějovice: Cinka – Lukáš, Kubík, Willmann, Šíma, Vachun, Fábera, Gřegořek – Aulický, Schuppler, Šimon, Humeník, Falta, Palán, Postl, Hoch, Drančák, Lang.

I přes pomalejší start od obou celků si dokázal první branku zápasu připsat pardubický obránce Tom Kaštánek, který tak v jedenácté minutě zařídil Dynamu úvodní gól zápasu – 1:0. Netrvalo to moc dlouho Pardubice zvýšili skóre zápasu, poté co se po přihrávce brankáře Matěchy prosadil Adam Fiala – 2:0. Dominanci Dynama v první třetině zakončil gólem v patnácté minutě Ondřej Vrba, jež po kombinaci s Novákem a Kučerou poslal Pardubice do třígólového vedení – 3:0.

Do prostřední části zápasu vstoupili lépe hráči Budějovického Motoru, kteří již ve 23. minutě snížili z hokejky Víta Schupplera, který po přihrávce Fábera snížil vedení Dynama. Domácí na to však ve 28. minutě dokázali zareagovat a díky kombinaci Bartoňe a Hiemera se k puku dostal Štěpán Lempach, který neváhal a prostřelil brankáře Cinka – 4:1.

Motor následně začal být aktivnějším týmem na ledě, což se projevilo ve 31. minutě, kdy se k puku po přihrávce Schupplera a Willmanna probojoval Vojtěch Aulický a snížil tak na rozdíl dvou branek – 4:2. Kontaktní gól přišel necelé tři minuty do konce druhé třetiny, když si puk vybojoval Drančák, který přesnou přihrávkou našel volného Matyáše Humeníka – 4:3.

Ve třetí třetině nedokázala žádná ze sedmnácti střel projít za záda gólmanů, a tak si pardubičtí dorostenci připsali již jedenáctou výhru v řadě a upevnili si tak první pozici ve skupině D.