13.1.2022

Dorostenci vyhráli na jihu Čech. Uspěli v nájezdech

Pardubičtí dorostenci jeli na další zápas na led Českých Budějovic. Pardubice se hned v první třetině ujaly vedení, které jim vydrželo až do třetí třetiny, kdy Motor vyrovnal. Žádná branka už v normální hrací době nepadla, a tak přišlo prodloužení, ve kterém se ale také nerozhodlo o vítězi. Na řadu přišly samostatné nájezdy, při kterých vyhrálo Dynamo 2:1. Rozhodující nájezd dal Adam Fiala a Pardubice si tak odváží další výhru.

Extraliga dorostu, 7. kolo, čtvrtek 13.1.2022, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

1:2sn
0:1, 0:0, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 50:17 Šimon (Schuppler; 5/5) – 18:37 Dostál (Hiemer, Fiala; 5/4), 65:00 Fiala. Rozhodčí: Šperl – Kaiser, Tuháček. Diváci: 34. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
České Budějovice: Cinka – Kubík, Willmann, Zevl, Váňa, Šíma, Schmidtmayer, Fábera, Gřegořek – Aulický, Kotalík, Schuppler, Šimon, Humeník, Palán, Lukeš, Hoch, Drančák.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Sopoušek, Šmerda, Oliva, Holec, Hemský, Straka, Kaštánek – Kantor, Bartoň, Hiemer, Dostál, Pilař, Fiala, Pražan, Turena, Vrba, Kučera.

Hned po úvodním vhazování se hnali do útoku hostující hráči a Cinka si tak připsal první zákrok. Ve čtvrté minutě šlo Dynamo do oslabení. Motor se ihned dostal do mnoha šancí. Největší měl Kotalík, ale Matěcha střelu schoval do lapačky. Utkání se pak velmi přerušovalo. Žádný z týmů si nevytvořil větší šanci, hrálo se většinou ve středu kluziště. Čtyři minuty před koncem si Pardubice zahrály přesilovou hru, při které Hiemer nahrál Dominiku Dostálovi, který prostřelil Cinku – 0:1.

Začátek druhé třetiny byl poklidný. Až do sedmé minuty, kdy byl vyloučen hráč Pardubic. Domácí hráči měli plno šancí, ale Matěcha vše zvládnul. Do pěkné akce se pak dostal Fiala, ale orazítkoval jen horní tyč Cinkovy svatyně. Poté si i České Budějovice zahrály přesilovou hru. Nejdříve byl vyloučen Šíma za vražení na mantinel a potom Hoch za faul loktem. Dynamo obě oslabení zvládlo a druhá třetina skončila bez změny skóre.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen pardubický Košťálek. Domácí přesilovou hru nevyužili. V 50. minutě bylo vyrovnáno Alan Šimon překonal Matěchu – 1:1. Ve třetině pak toho nebylo moc k vidění až do konce utkání, kdy Dynamo šlo do oslabení, které zvládly. Ve třetí třetině se už nic vážného nestalo a zápas tak musel jít do prodloužení.

V prodloužení měly oba týmy šance, ale žádná z nich nerozhodla o vítězi, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich zvítězilo Dynamo, rozhodl Adam Fiala.