27.2.2022

Dorost nedokázal vstřelit branku a prohrál s Havlíčkovým Brodem

Pardubičtí dorostenci hráli další zápas doma, kde hostili Havlíčkův Brod. Dynamo hned ve třetí minutě zápasu prohrávalo a v každý třetině dostalo gól. Pardubicím se v utkání nepodařilo vstřelit branku a na domácím ledě prohráli 0:4.

Extraliga dorostu, 18. kolo, sobota 26.2.2022, Pardubice, enteria arena

Havlíčkův Brod

0:4
0:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 03:43 Mrtka (Teplý; 5/5), 26:43 Fiala (Koubek; 5/5), 53:42 Fiala (Nosek, Koubek; 5/4), 54:08 Chymo (Bernard; 5/5). Rozhodčí: Holibka – Kalina, Kopecký. Diváci: 80. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Střely na branku: 0:8. Průběh utkání: 0:4.
Dynamo Pardubice: Červinka – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Kaštánek – Kopecký, Hiemer, Dostál, Pilař, Fiala, Pražan, Turena, Vrba, Kučera.
Havlíčkův Brod: Beran – Vaněček, Novotný, Chymo, Mrtka, Ondruš, Adam, Mrtka – Kupriianov, Nosek, Koubek, Bernard, Petržílek, Smetánka, Kozlík, Fiala, Teplý, Bakus.

Na začátku první třetiny se ihned radovali domácí, kdy se do útoku dostal Patrik Mrtka, který překonal Červinku - 0:1. Poté si Pardubice zahrály přesilovou hru, při níž Fiala střílel od modré, ale jeho střelu Beran zastavil lapačkou. Potom se ještě dostal do pěkně šance Oliva, ale ani on nedokázal hostujícího brankáře překonat. Dynamo pak bylo vyloučeno a i hosté si zahráli přesilovou hru, při které se ale Havlíčkův Brod nedostal do větší šance. V první třetině se už nic vážného nestalo.

Ve druhé třetině se dostal do samostatného úniku Matěj Fiala, který prostřelil pardubického brankáře a poslal tak hosty do dvoubrankového vedení - 0:2. Ihned potom si domácí celek zahrál přesilovou hru, Holec nejdříve střílel na Berana, ale jeho střelu vyrazil betony, a poté se k puku dostal Oliva, jeho střelu ale také havlíčkobrodský brankář vyrazil. Druhá třetina se potom odehrávala v klidném tempu ani jeden z týmu si nevytvořil větší gólovou šanci.

V třetí třetině byl vyloučen jeden z pardubických hráčů a Havlíčkův Brod při přesilové hře přidal třetí branku, opět Červinku překonal Matěj Fiala - 0:3. O minutu později, se ale dostal do šance Kryštof Chymo, který počtvrté v tomto zápase překonal pardubického Červinku - 0:4. V závěru třetí třetiny si Pardubice ještě dvakrát zahrály přesilovou hru, ale ani jednu nedokázaly využít a prohrály s Havlíčkovým Brodem 4:0.