19.11.2021

Konečně tříbodoví! Dorostenci otočili zápas s Havlíčkovým Brodem, vyhráli 3:2

Pardubičtí dorostenci dokázali po třech porážkách v řadě zabrat a na svém ledě získali důležité tři body. Stalo se tak v zápase proti Havlíčkovu Brodu, ve kterém Dynamo rozhodlo v závěrečné třetině obratem ve skóre.

Extraliga dorostu, 16. kolo, pátek 19.11.2021, Pardubice, enteria arena

Havlíčkův Brod

3:2
1:1, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 09:28 Šmerda (Kalužík, Holec), 45:20 Turena (Šmerda), 54:16 Sopoušek (Kaštánek, Dostál) – 18:46 Teplý (Nosek), 41:50 Novotný (Teplý). Rozhodčí: Labuta – Landsmann, Obr. Diváci: 30. Vyloučení: 5:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Červinka – Šmerda, Sopoušek, Kaštánek, Holec, Maštalíř, Hemský, Oliva, Úlehla – Turena, Kalužík, Dostál, Lejdar, Pražan, Vrba, Pilař, Bolehovský.
Havlíčkův Brod: Ferdus – Novotný, Mrtka, Ondruš, Vaněček, Chymo, Mrtka – Teplý, Nosek, Bakus, Koubek, Prchal, Bernard, Smetánka, Kupriianov, Frühbauer.

Domácí vstoupili do utkání dobře a za svou aktivitu byli odměnění. V 10. minutě otevřel skóre kapitán Samuel Šmerda - 1:0. Pardubičtí měli posléze k dispozici dvouminutovou přesilovou hru, stav se v ní ovšem nezměnil. V závěru úvodní třetiny se pokoušeli hosté o srovnání, což se jim povedlo. Puk za záda Červinky dostal v 19. minutě Josef Teplý - 1:1. Více toho první perioda nenabídla.

Ve druhé dvacetiminutovce si hru v početní výhodě zkusily oba týmy. Aktivnější ve faulech byli dorostenci Pardubic, kteří si odseděli hned čtyři tresty, tři z nich byly během posledních šesti minut. Šlo tedy o nepříjemnou situaci, kterou naši mládežníci zvládli.

Zkraje třetí části už se přeci jen hokejisté Havlíčkova Brodu dočkali. V přesilové hře ve 42. minutě skóroval Jonáš Novotný, který tak poslal svůj celek poprvé v zápase do vedení - 1:2. To ale nevydrželo ani čtyři minuty, když přišlo srovnání, za Dynamo se trefil poprvé v sezóně Milan Turena - 2:2. Když to pomalu vypadalo, že oba celky půjdou do prodloužení, přišlo rozhodnutí. Pět minut před závěrečnou sirénou vsítil první gól v tomto ročníku také Jáchym Sopoušek - 3:2.

Pardubičtí dorostenci zvládli důležité domácí utkání, v enteria areně porazili Havlíčkův Brod 3:2.