24.9.2021

Dynamo zvládlo dramatický zápas s Motorem! O výhře 3:2 rozhodl Paulovič

Atraktivní zápas proti Českým Budějovicím s velkým množstvím šancí na obou stranách a skvělými zákroky brankářů nakonec zvládlo Dynamo! Hned dvakrát se do vedení v Pardubicích dostali hosté, jenže na třetí část si domácí hokejisté připravili další velký obrat. Po přesilovkových trefách Říčky a Pauloviče otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch a zvítězili výsledkem 3:2!

Tipsport extraliga, 7. kolo, pátek 24.9.2021, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

3:2
0:0, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 39:59 Blümel, 42:56 Říčka (Cienciala, Košťálek), 54:39 Paulovič (Poulíček, Mikuš) – 29:49 Vondrka (Voženílek), 41:33 Ondráček (Pech, Slováček). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Kajínek, Axman. Diváci: 7580. Vyloučení: 4:5. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 31:34 (6:13, 11:12, 14:9). Zblokované střely: 21:16. Hity: 6:4. Vhazování: 29:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Robertson, Košťálek, Kolář, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Hrádek – Říčka, Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Blümel – Hecl, Kousal, Camara – Koffer, Anděl, Rohlík.
České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Piskáček, Bučko, Bindulis, Vráblík, Slováček, Štich, Percy – Venkrbec, Voženílek, Valský – Ondráček, Pech, Gulaš – Abdul, Hanzl, Vondrka – Beránek, Toman, Holec.

Přesně 7580 fanoušků přítomných v enteria areně muselo v první třetině sledovat mírně aktivnější Motor. Po úvodní nebezpečné šanci Dynama, kde musel Hrachovina zasahovat proti dobře sehranému přečíslení tři na dva, to byly právě České Budějovice, které určovaly tempo hry. První větší šanci měl na hokejce Milan Gulaš, který pálil příklepem do boční sítě. Další příležitost na straně Motoru promarnil Martin Hanzl, ten střílel bekhendem pouze do připraveného Kloučka.

Mladý pardubický brankář si na nedostatek práce nemohl stěžovat a do konce první periody musel likvidovat několik nebezpečných střel hostujících Jihočechů. Dynamo o sobě dalo vědět po delší době až na konci třetiny, kdy během přesilovky pálil z dobré příležitosti Matěj Blümel, proti kterému skvěle zasáhl Hrachovina. O minutu později už někteří fanoušci Dynama zvedali ruce, Robert Říčka dorážel do poloprázdné branky, těžká střela mu ale nesedla a skončila vedle brány.

Skoro polovinu zápasu se tak čekalo na úvodní gól, který nakonec ve vlastním oslabení vstřelil Motor. Pardubická obrana zapomněla na Michala Vondrku a domácím fanouškům dobře známý útočník se zcela osamocený proti Kloučkovi prosadil střelou nad lapačku – 0:1. Stejně jako Motor, tak i Dynamo dokázalo skórovat ve vlastním oslabení. Matěj Blümel necelou vteřinu před koncem druhé třetiny zakončil svůj únik přesně mezi Hrachovinovy betony a vyrovnal na 1:1.

Třetí třetinu tak Motor začínal v početní výhodě a těsně po jejím skončení odskočil domácím opět na rozdíl jedné branky. Lukáš Pech vybídl k teči Jiřího Ondráčka a ten usměrnil puk přesně za bezmocného Kloučka – 1:2. Dynamo s odpovědí neotálelo dlouho a navíc si připsalo využitou přesilovou hru. Robert Říčka využil pěkné spolupráce s Ciencialou a Košťálkem a svižnou střelou zakončil přesně za přesouvajícího se budějovického brankáře – 2:2.

Dynamo mělo po vyrovnávací brance více ze hry, z čehož pramenilo několik zajímavých střel Východočechů. Nejnebezpečnější příležitost měl na hokejce Jan Košťálek, který však přečíslení zakončil pouze do Hrachoviny. Šanci přiklonit vedení Dynamu měl i Říčka, který z dobré pozice nedokázal zakončit za ležícího Hrachovinu, jehož nepřekonal ani po pěkné individuální akci Hecl.

Prostřelit Dominika Hrachovinu potřetí se tak povedlo až Mateji Paulovičovi, který se nejlépe zorientoval v brankovišti, dorazil ležící puk za českobudějovického brankáře a poslal Dynamo poprvé v utkání do vedení – 3:2. Stejný hráč mohl následně i navýšit vedení Dynama, po pohledné kličce ale pálil pouze do betonů Hrachoviny. Motor následně zkusil hru se šesti hráči a uzamkl Dynamo v obranném pásmu, ani to ale nestačilo a Východočeši, v čele se skvělým Milanem Kloučkem vybojovali tři body za vítězství 3:2.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás to bylo strašně těžké utkání. Motor hrál výborně ve středním pásmu a my jsme s tím skoro polovinu zápasu měli problémy. Poté jsme hru zjednodušili, protečovávali jsme puky a dostali se do zápasu. Rozhodující dnes byly přesilovky a oslabení.“

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Mám dvě verze zhodnocení, řeknu tu slušnější. Mrzí mě, když se porazíme sami svojí nedisciplinovaností. Musím poblahopřát soupeři, hráli velice dobré utkání. Přesilovky sehrály Pardubice dobře, my jsme jim v podstatě darovali dva góly naší nedisciplinovaností.“