25.3.2022
Ladislav Adámek

Ani třetí pokus nevyšel. Dynamo před vyprodanou arenou padlo

Dynamo hrálo třetí zápas v play off na domácím ledě a pokusilo se napravit dvě porážky z ledu Motoru. I přes aktivitu v prvním dějství však inkasovalo a muselo dotahovat, v prostřední třetině se náskok Motoru navíc ještě zvýšil. Vyprodaná enteria arena slavila až v 58. minutě, snížení Davida Ciencialy ale bylo jedinou světlou chvilkou utkání. Motor zvítězil výsledkem 2:1, v sérii vede 3:0 a hráči Pardubic tak budou v sobotním čtvrtém zápase odvracet předčasný konec sezony.

Tipsport extraliga, ČF3, pátek 25.3.2022, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

1:2
0:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 57:40 Cienciala (Vála, Kousal; 5/5) – 10:09 Koláček (Štencel, Abdul; 5/5), 37:03 Gulaš (Pech; 5/5). Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Gebauer, Hlavatý. Diváci: 10 194. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely na branku: 37:20 (14:6, 9:9, 14:5). Zblokované střely: 25:9. Hity: 8:10. Vhazování: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nedbal, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek – Blümel, Poulíček, Camara – Říčka, Kousal, Cienciala – Anděl, Paulovič, Rohlík – Koffer, Kaut, Urban.
České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Bučko, Štich – Beránek, Hanzl, Karabáček – Abdul, Pech, Holec – Vondrka, Koláček, Gulaš – Voženílek, Novotný, Valský.

Dynamo do zápasu s Českými Budějovicemi nastoupilo se změnami v sestavě, kdy kvůli zranění z předešlého zápasu nenastoupil Adam Musil a také Jan Zdráhal, do sestavy se ale vrátili útočníci Tomáš Urban, Tomáš Kaut a obránce Matt Petgrave.

Do první šance utkání se dostal pardubický Robert Kousal, který pálil na Hrachovinu z mezikruží, ale budějovický brankář střelu zastavil. Poté se ke kotouči dostal domácí Tomáš Urban, ale jeho střela mířila vysoko nad bránu. Úvodní tlak Dynama vstřelenou branku nepřinesl, a tak se v desáté minutě radovali hosté, kdy Josef Koláček z pravého kruhu šťastným zakončením prostřelil domácího Frodla – 0:1. Poté došlo k větším potyčkám mezi oba celky, nejvyšší trest schytal hostující Jan Štencel, který si za úder do obličeje Roberta Říčky odnesl trest do konce utkání.

Začátek druhé třetiny byl velmi vyrovnaný, hrálo se bez výraznějších šancí. To vše rozseknul ve 29. minutě David Cienciala, který v přesilové hře nastřelil levou tyč budějovické branky. Ve 37. minutě šly Český Budějovice do dvoubrankového vedení, kdy se ocitl sám před domácí brankou Milan Gulaš, který poslal puk za záda Frodla – 0:2. Ke konci třetiny si Pardubice zahrály další přesilovou hru, při které střílel z mezikruží Jan Kolář, ale jeho střelu Hrachovina zastavil.

Dynamo se na začátku třetí třetiny usadilo v útočném pásmu s touhou otočit nepříznivý stav duelu. Na budějovického brankáře letělo mnoho střel, ale Hrachovina je, s pomocí obětavých obránců, všechny zastavil. Marné dobývání hostující branky vyeskalovalo dvě minuty před koncem, to už si ale celá enteria arena gól zařvala. David Cienciala dostal přesnou přihrávku a z voleje prostřelil Hrachovinu – 1:2. V závěru utkání za skvělé podpory fanoušků se Dynamo pokoušelo vyrovnat, to se jim ale nepodařilo a před vyprodanou arenou prohrálo 1:2.

V sérii tak ztrácí v poměru 0:3, šanci na první čtvrtfinálový bod dostane v sobotním zápase s pořadovým číslem čtyři.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Souhlasím s tím, že to bylo velmi bojovné utkání, skvělí fanoušci, kulisa byla výborná. My jsme nedokázali najít recept na Hrachovinu, chyběl nám před brankou daleko větší důraz, musíme chodit víc do brány. Také si musíme pomoct gólem, který tam domlátíme. Bohužel jsme si nepomohli ani v přesilových hrách. Hráli jsme jich pět, neříkám, že byly špatně sehrané, ale gól jsme z nich nedali.”

Jaroslav Modrý (HC MOTOR České Budějovice): „Bylo to bojovné utkání s vynikající atmosférou a diváckou kulisou. Velké nasazení a vynikající výkon našeho gólmana. My jsme bojovali a našli jsme si cestu za vítězstvím.”