22.3.2022
Ladislav Adámek

Dynamo nezvládlo závěr a Motoru podlehlo i podruhé

Dynamo předvedlo ve druhém čtvrtfinálovém zápase zlepšený výkon, nepovedený závěr ale znamená druhou prohru v sérii. Východočechy poslali do dvoubrankového vedení Ondřej Vála a Robert Říčka, následně už se ale prosazoval pouze Motor, který díky brance Lukáše Pecha deset vteřin před koncem zvládl vývoj ve skóre otočit.

Tipsport extraliga, ČF2, úterý 22.3.2022, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

3:2
0:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 31:13 Holec (Vondrka, Percy; 5/5), 59:19 Hanzl (Percy, Pech; 5/5), 59:51 Pech (Ondráček; 5/5) – 15:28 Vála (Camara, Matys; 5/5), 26:51 Říčka (Cienciala, Kousal; 5/4). Rozhodčí: Jeřábek, Svoboda – Ondráček, Zíka. Diváci: 6421. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 29:20 (8:6, 13:7, 8:7). Zblokované střely: 15:8. Hity: 10:3. Vhazování: 37:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
České Budějovice: Hrachovina – Piskáček, Percy, Šenkeřík, Bučko, Štencel, Vráblík, Štich – Abdul, Pech, Ondráček – Voženílek, Novotný, Valský – Vondrka, Holec, Gulaš – Beránek, Hanzl, Karabáček.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek – Blümel, Poulíček, Musil – Říčka, Kousal, Cienciala – Matys, Paulovič, Camara – Koffer, Anděl, Rohlík.

Prvních dvacet minut druhého duelu v sérii nabídlo opět vyrovnanou hru, tentokrát však s lepším výsledkem pro Dynamo. To mělo hned v úvodních minutách šanci napravit nepovedené přesilové hry z prvního čtvrtfinálového utkání, ani tentokrát však početní převaha ke gólu nevedla. Blízko prvnímu gólu bylo v jedenácté minutě, kdy musela po nahození od modré čáry zachránit Jihočechy tyč.

Překonat Dominika Hrachovinu se tak povedlo až Ondřeji Válovi. Mladý pardubický obránce využil skvělé přihrávky Anthonyho Camary a přesnou střelou otevřel v šestnácté minutě skóre - 0:1. Vyrovnání měl na hokejce Lukáš Pech, který se při přečíslení dostal do skvělé střelecké pozice, vylámal si však zuby na Dominiku Frodlovi.

Vyrovnáno mohlo být také na začátku druhé části, kdy Petr Šenkeřík dvakrát neuspěl proti ležícímu Frodlovi. Na ledě se následně strhla šarvátka, ve které byl aktivní hlavně David Štich, který vyzýval nejdříve Jana Koláře a poté faulujícího Anthonyho Camaru, ani jeden z pardubických hráčů se však do pěstního souboje pouštět nechtěl.

Dynamo přečkalo oslabení a naopak samo v přesilové hře udeřilo. Robert Říčka byl na konci kombinace s Robertem Kousalem a Davidem Ciencialou a z předbrankového prostoru zametl kotouč za Hrachovinu – 0:2. Snížit se podařilo v polovině zápasu Miroslavu Holcovi, který přesnou dorážkou pod horní tyč pardubické brány vrátil Motor na dostřel jedné branky – 1:2.

Třetí třetinu otevřel hned v úvodu střelou do tyče Patrik Poulíček. V následné přesilovce Dynamo zamklo českobudějovické v obranném pásmu a celé dvě minuty nepustilo soupeře k puku, z čehož plynuly šance Říčky a Kousala. Ve 45. minutě pak musela už potřetí v zápase zachránit Hrachovinu po střele Roberta Kousala tyč a stejná situace se opakovala také o pět minut později, kdy to byl opět Kousal, kdo nastřelil pouze brankovou konstrukci.

Necelé tři minuty před koncem se českobudějovická střídačka rozhodla pro hru bez brankáře a zesílený tlak Motoru znamenal vyrovnání. Percyho zblokovanou střelu dorazil za dezorientovaného Frodla Martin Hanzl - 2:2. Když už utkání směřovalo do prodloužení, pardubického brankáře překvapil zpoza brány Lukáš Pech, který tak deset vteřin před koncem utkání rozhodl o druhé výhře Motoru v sérii, která se tak přesune na východ Čech za nepříznivého stavu pro Pardubice.

Jaroslav Modrý (České Budějovice): Měli jsme na konci trošku štěstí, ale šli jsme si za tím. Měli jsme tam pár odražených puků, které se odrazily k nám a potom jsme si šli pro tu ránu navíc, abychom to utkání převrátili na naší stranu. Pardubice měli v celém utkání převahu, my jsme měli i trochu kliku a náš gólman nám pochytal plno věcí.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Samozřejmě se mi to hodnotí těžko. Dneska jsme byli celý zápas jednoznačně lepší, vytvořili jsme si mraky šancí, dali jsme tam tři nebo čtyři tyčky. V celém zápase jsme udělali dvě chyby, ale dostali jsme tři góly. Můžu pogratulovat soupeři k vítězství, ale kluci odehráli skvělý zápas, odmakali to, já jim dneska nemám co vytknout.