30.12.2021

Dynamo nestačilo na Motor, rozhodla první třetina

Vítězná sestava se nemění, tohle heslo využil Richard Král před zápasem s Českými Budějovicemi. Nakonec ale měnil útoky už po první třetině, kterou domácí vůbec nezvládli a prohráli rozdílem 0:4. Ve zbytku zápasu to sice vedlo ke zlepšenému výkonu, ale jen jedné vstřelené brance. Pardubice tak uzavírají letošní rok porážkou.

Tipsport extraliga, 37. kolo, čtvrtek 30.12.2021, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

1:6
0:4, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 25:05 Blümel (Hecl, Vála; 5/5) – 04:13 Percy (Holec, Pech; 5/5), 06:44 Karabáček (Percy; 5/5), 08:10 Štencel (Novotný, Abdul; 5/5), 11:20 Valský (Percy, Novotný; 5/5), 46:43 Doležal (Hanzl, Abdul; 5/5), 56:19 Ondráček (Valský; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Lacina – Gebauer, Hlavatý. Diváci: 1000. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 36:34 (12:17, 17:8, 7:9). Zblokované střely: 28:8. Hity: 5:6. Vhazování: 33:20. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
Dynamo Pardubice: Klouček (Soukup) – Robertson, Nakládal, Mikuš, Košťálek, Vála, Kolář – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Rohlík.
České Budějovice: Hrachovina – Percy, Bučko, Šenkeřík, Piskáček, Štencel, Vráblík, Remta – Beránek, Hanzl, Karabáček – Abdul, Novotný, Doležal – Vondrka, Ondráček, Valský – Holec, Pech, Gulaš.

Do posledního utkání v roce 2021 vstoupili o poznání lépe hosté. Budějovice byly aktivnější, už od prvního střídání se díky lepšímu pohybu dostávali do šancí. A když bylo soupeři v páté minutě nabídnuto přečíslení tři na dva, Stuart Percy nezaváhal a přesnou střelou z levého kruh zařídil vedení Jihočechů.

Ze stejného místa navázal na svého kolegu o pouhé dvě minuty později Karabáček a enteria arena znervózněla. A to ještě nikdo nevěděl, že pravidelnost budějovických úderů bude pokračovat. Čas 08:10, Novotný střílí z mezikruží, puk se odráží od Kloučka a úplně osamocený Štencel doráží za beton pardubického brankáře – 0:3.

Do branky domácích poté nastoupil Jakub Soukup, který tak poprvé zachytal extraligu v dresu Pardubic. A brzy také poprvé kapituloval, když Valský dokázal přebruslit celou obranu domácích a zakončil bekhendem.

Dynamo se ale doma nehodlalo jen tak lehce vzdát. Po přestávce se do branky vrátil Klouček a domácí začali od podlahy. Oživený útok podpořila i důslednější defenziva a po dvou minutách hry navíc fauloval Valský. Díky několika nebezpečným střelám si Pardubice vytvořily tlak, který vyústil až v jejich první vstřelenou branku – Matěj Blümel si našel odražený kotouč a bekhendem jej pověsil do odkryté klece.

Jeho formace brzy zahrozila znovu, díky zlepšenému výkonu ožili i fanoušci. Z voleje poté pohotově střílel Camara, stejně jako Košťálek v další přesilovce, kdy trefil tyč. Dynamo bylo najednou na koni, Hrachovinu ohrozila Válova teč nebo Rohlíkova pumelice. Jenže domácím zvlhnul střelecký prach.

Ve 47. minutě se naopak po přihrávce zpoza branky prosadil Doležal. A to navíc nebylo vše. Dynamo nevyužilo ani čtvrtou přesilovku zápasu a v 57. minutě přesně trefil horní roh domácí branky Ondráček. Nepovedená derniéra roku 2021 se stavem 1:6 tak byla dokonána. Napraví si Dynamo reputaci po Novém roce?

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Do první části jsme nastoupili naprosto vlažně a nekoncentrovaně. Dostali jsme čtyři góly, což už se s takovým týmem těžko otáčí. Kdyby se nám povedlo dát ještě nějakou branku ve druhé třetině, tak jsme to ještě mohli zdramatizovat. Ale rozhodly výkony gólmanů. “

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Měli jsme vynikající vstup do utkání, odehráli jsme výbornou první třetinu a výkon jsme podpořili vstřelenými brankami. To ovlivnilo celé utkání. Ve druhé třetině se Pardubice nadechovaly k tlaku, měly přesilové hry, v té první nás ani nepustily ze třetiny, potom tam zvonila tyčka i břevno. Podržel nás ale brankář, zneškodnil hodně šancí. Díky tomu jsme vše ustáli a ve třetí třetině jsme zase zlepšili pohyb, takže jsme se dostali zpátky do utkání. Pak už jsme si to pohlídali.“