Český Telecom extraliga ledního hokeje, 35. kolo, pátek 14.1.2000, Zimní stadion města Pardubic

Slavia Praha

1:1
1:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 7:31 T. Blažek (Lubina) – 8:19 Skořepa (Hejda). Rozhodčí: Turčan – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3860. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Kántor, Jančařík, A. Novotný, Mosnár – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.
Slavia Praha: Málek – J. Novák, Škuta, Bakula, Slavík, Hejda, Kolařík – Jantovský, Boháč, Sup – J. Kopecký, Kucharčík, Skořepa – Sochor, Hrbek, Geffert – Tomica, Hájek, Doležal.

Hokejisté Pardubic remizovali s pražskou Slavií 1:1, když se o osudu utkání rozhodlo již v první polovině úvodní třetiny. Na branku domácího Blažka z osmé minutu odpověděl vzápětí Skořepa.

V dresu domácích se poprvé představily posily Filip a Mosnár, které do Pardubic přišly v tomto týdnu. Diváci byli před zahájením utkání svědky slavnostního okamžiku, když člen Klubu hokejových střelců Vladimír Martinec předal věcný dar nováčku této elitní střelecké společnosti Ladislavu Lubinovi, který v minulém kole v Kladně dal svůj 250. gól v nejvyšší soutěži a reprezentaci a vstoupil tak do řad tohoto klubu.

Pardubičtí začali tradičně s velkou chutí a v úvodní třetině si vynutili převahu. Slavia ale nepřijela jen bránit a ve druhé minutě už měla v přesilové hře velkou šanci. Domácí zaslouženě korunovali svůj tlak v osmé minutě, kdy Lubina přihrál šikovně před branku, kde jeho přihrávku tečoval Blažek. Jenže o 48 sekund později domácí Svoboda pustil nepříliš důraznou střelu Skořepy. Domácí byli přesto ve druhé polovině úvodní třetiny nadále aktivnější, ale střelecky se neprosadili. Slavia využívala každé příležitosti ke střelbě, ale chyběla jí přesnost.

I ve druhé třetině se obě mužstva snažila o útočný hokej, ale brankových příležitostí bylo minimum. Domácí měli v této fázi největší příležitost zásluhou Matějovský, který se dvakrát dostal do bezprostřední blízkosti soupeřovy branky, ale tam se utápěl v kličkách. Slavia si vypracovala největší šanci ve 37. minutě po pěkné akci Kopeckého, ale také v tomto případě se skóre nezměnilo.

V závěrečná třetině měli domácí velkým tlakem. Zejména Blažkův útok držel Pražany v jejich obranném pásmu, ale chyběla důrazná koncovka a navíc Málek v brance hostí byl nepřekonatelnou překážkou.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Utkání jsme začali dobře. Dali jsme první gól, ale po obdržené brance naši hráči znervózněli. Bez bojovnosti, která nám chyběla, však nemůžeme zápas vyhrát.“

Jiří Kalous (HC Slavia Praha): „Po vyhraných zápasech s Třincem a Karlovými Vary se nám zvedla psychika, zbavili jsme se nervozity. Před dnešním utkáním jsme si věřili. Vynikající výkon podal náš brankář Málek, který tak potvrdil, že tvoří spolu s Blažkem skvělou brankářkou dvojici.“