Český Telecom extraliga ledního hokeje, 9. kolo, neděle 3.10.1999, Zimní stadion města Pardubic

Slavia Praha

3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 19:31 S. Procházka (Kudrna, Vak), 21:33 Lubina (Blažek), 59:48 Blažek – 29:44 Hrbek (Kucharčík, Matějovský). Rozhodčí: Kolísek – Hejduk, Jonáš. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 5274. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, Píša, Pácal, Novotný, Čáslava – Kudrna, Vak, S. Procházka – Tvrdík, Blažek, Lubina (24.–30. Jantovský) – Rozsíval, Mikeska, Koudelka.
Slavia Praha: Blažek – P. Kadlec, Novák, Slavík, Bakula, Kolařík, Krstev (41. Krajíček) – Doležal, Růžička, Machulda – Sup, Kucharčík, Matějovský – Hájek, Hrbek, J. Kopecký.

Hokej nevalné úrovně nabídl dnešní duel na pardubickém ledě, kde se představila pražská Slavie. Domácí, kteří měli více času hru pod kontrolou, se nakonec museli strachovat o těsné vedení, které pojistili brankou dvanáct vteřin před koncem hry.

Úvodní třetina patřila plně domácího týmu. Ten měl výraznou převahu a na soupeřovu branku se valil jeden útok za druhým. Domácí ale měli špatnou mušku a navíc proti nim stál v brance výtečný Blažek. Na druhé straně byl Svoboda téměř bez práce. Velkou šanci otevřít skóre měl v 8. minutě Lubina, propásl ji, a tak domácí čekali až do 12. minuty, kdy po zpětné přihrávce od hrazení dal Procházka vedoucí gól.

Pardubičtí měli výborný nástup i do druhé třetiny a ve 22. minutě po Lubinově brance získali dvougólový náskok. Ze čtyřminutové přesilovky tak domácí vůbec nic nevytěžili a hosté se otřepali, vyrovnali hru a jejich tlak přinesl úspěch v polovině zápasu při vyloučení domácího Jančaříka. Úspěšným střelcem byl Hrbek po spolupráci s Kucharčíkem. Lubina se mohl prosadit znovu v 31. minutě, dále pak Novotný zahodil další gólovou šanci. Hosté v této fázi hráli zcela otevřenou hru, nebojácně se pouštěli do ofenzívy, a tak se musel činit i domácí Svoboda, který ve 38. minutě bravurně kryl Kopeckého střelu.

V závěrečné třetině měla hra klesající tendenci. Hrálo se oboustranně nepřesně, domácí se stále nedokázali prosazovat, i když si k tomu vytvořili několik příležitostí. Nevyšla jim ani další čtyřminutová přesilovka, a tak vzali zavděk chybou slavistických obránců, kterou 12 vteřin před koncem potrestal třetím gólem Blažek.

Pavel Marek (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Chtěli jsme prolomit smolnou sérii domácích zápasů. Mužstvo podalo výborný výkon. V kritických chvílích nás podržel gólman Svoboda, ale stálou bolestí je proměňování brankových šancí.“

Vladimír Caldr (HC Slavia Praha): „Nehráli jsme dobře, často jsme se nechali zbytečně vylučovat, což nás stálo hodně sil. Stoprocentně jsme nezvládli závěr zápasu.“