ČF2, středa 14.3.2001 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
6
 
Vítkovice
Vítkovice
3
 
Třetiny: 4:3, 1:0, 1:0.
Branky a nahrávky: 7:16 Filip (Procházka), 12:34 Procházka (Kábrt, Duben), 15:43 Rolinek (Kudrna), 17:57 Sýkora (Janecký), 28:43 Pácal (Janecký), 53:16 Sýkora (Píša) – 2:27 Ivan (Štraub, Škuta), 7:40 Ivan (Štraub), 9:09 Selingr (Kaděra, Najdek). Rozhodčí: Souček – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. Diváci: 8110. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 6:3. Stav série: 1:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda (9:09 Barta) – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kudrna, Rolinek, Lubina – Kábrt, Filip, S. Procházka. Trenéři: Josef Paleček a Petr Hemský.
Vítkovice: Prusek (17:57 Trvaj) – Jerofejev, Philipp, Škuta (5. Vilášek), Galvas, Výtisk, Zátopek – I. Padělek, Moravec, M. Procházka – Kaděra, Najdek, Selingr – Štraub, Ivan, Mikšan – Tomášek, Irgl, Pavelek – Sršeň. Trenéři: Alois Hadamczik, Kamil Konečný a Mojmír Trličík.

Hokejisté Pardubic porazili v druhém čtvrtfinálovém utkání play off Vítkovice 6:3 a vyrovnali tak stav série, hrané na čtyři vítězství, na 1:1. Domácí o své výhře rozhodli zejména v přesilových hrách, v nichž soupeři vstřelili tři branky. Hostům k druhé výhře nepomohlo ani vedení 3:1, které si vypracovali již v desáté minutě.

Domácí trenéři se po nevydařeném prvním utkání rozhodli vyměnit brankáře a dali přednost Svobodovi před Bartou. Jejich volba se však neukázala moc šťastná, neboť Svoboda vydržel v brance jen do desáté minuty, kdy potřetí inkasoval a přenechal místo zkušenějšímu kolegovi. Pardubičtí totiž ponechali soupeři příliš mnoho prostoru v obraně a dvojice Štraub - Ivan toho dvakrát využila z rychlých brejků. Třetí branku přidal Selingr, jenž se nejrychleji zorientoval po vhazování.

Domácí udržely ve hře přesilové hry, v nichž dvakrát potrestali prohřešky soupeře. Filip nejprve pohotově vyrovnal na 1:1, Procházka poté snížil na 2:3. Prosadil se i Rolínek, který nahradil v sestavě zraněného Blažka, a naoko ležérně nachytal nepřipraveného gólmana Pruska. Když poté prostřelil strážce ostravské branky i Sýkora, i na druhé straně přišel na led druhý gólman Trvaj.

Oba náhradníci měli o poznání více štěstí a zejména Bartova jistota dodávala domácím odvahy. Vyvarovali se také chyb v obraně a podařilo se jim zvýšit vedení. Trvaj sice několikrát jistě zasáhl, ale pak neudržel Pácalův nahozený puk. Na hokejky Pardubických se poté dostavil klid, neboť mohli čekat na aktivitu soupeře. Ten si vytvořil brankové příležitosti pouze při přesilovce a bezprostředně po jejím skončení, ale Sršeň v největší ze šancí nedokázal usměrnit puk za Bartova záda.

Definitivní pojistku tak mohli přidat domácí, ale k šestému úspěchu jim nestačila ani 98 vteřin trvající výhoda dvou hráčů v poli. Nakonec se však přesto dočkali, když Sýkora svou druhou brankou v utkání potrestal Sršňův faul. Na stavu skóre se poté již nic nezměnilo a Barta tak udržel alespoň ´nekompletní´ čisté konto.

 

Ohlasy po utkání

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Věděli jsme, že Vítkovice budou hrát stejně jako v prvním utkání, ale nechtěli jsme udělat obdobné chyby. Bohužel jsme zaspali v úvodu a ze dvou brejků dostali dva góly, aniž by si Adam Svoboda sáhl na puk. Poté jsme ale začali bojovat, dostali se zpátky do hry a hráči projevili stoprocentní vůli vyhrát. Brankáře jsme proti předešlému utkání vyměnili proto, že Barta dostal ve dvou zápasech deset branek a báli jsme se, jak na tom bude psychicky. Předvedl však, že byl připraven, a potvrdil, že play off umí.“

Mojmír Trličík (HC Vítkovice): „Opravdu jsme chtěli hrát jako před dvěma dny. Chtěli jsme zahušťovat střední pásmo a spoléhat na brejky. V úvodu se nám to povedlo, domácí jsme zaskočili, ale ti se dostali v přesilových hrách stejně jako minule zpět do hry. Je pravda, že za stavu 3:1 jsme se trochu uspokojili, přestali hrát a Pardubice toho náležitě využily. Ještě ve třetí třetině jsme chtěli se zápasem něco dělat, ale nepodařilo se nám to.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
15.9.00 Vítkovice – Dynamo Pardubice 3:4
27.10.00 Dynamo Pardubice – Vítkovice 3:1
5.12.00 Vítkovice – Dynamo Pardubice 3:3p
2.2.01 Dynamo Pardubice – Vítkovice 1:2
12.3.01 Dynamo Pardubice – Vítkovice 3:4
14.3.01 Dynamo Pardubice – Vítkovice 6:3
16.3.01 Vítkovice – Dynamo Pardubice 1:4
18.3.01 Vítkovice – Dynamo Pardubice 4:3
20.3.01 Dynamo Pardubice – Vítkovice 6:1
22.3.01 Vítkovice – Dynamo Pardubice 2:1p
24.3.01 Dynamo Pardubice – Vítkovice 3:4
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

enteria arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři
 
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Energie Karlovy Vary