Český Telecom extraliga ledního hokeje, 51. kolo, neděle 4.3.2001, Zimní stadion města Pardubic

Karlovy Vary

2:1
1:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 5:16 Píša (Rolinek, P. Sýkora), 44:53 P. Sýkora (Janecký) – 55:10 M. Hlinka (Kverka, Tomík). Rozhodčí: Husička – Český, Kostka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5710. Střely na branku: 49:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Rolinek – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.
Karlovy Vary: Šmíd – Grof, Prošek, Punčochář, Polák, L. Procházka, Rebolj – Tomík, Kverka, Košťál – R. Procházka, Steiner, Chlubna – Hruška, M. Hlinka, Domin – J. Kopecký, Pavliš, Navrátil.

Hokejisté Pardubic sice v souboji s posledním týmem tabulky a účastníkem baráže z Karlových Varů potvrdili roli favorita, nicméně neproměňováním šancí propásli možnost vytvořit si výrazný náskok a v závěru se museli strachovat o hubené vítězství. Díky třem bodům za hubenou výhru 2:1 si ale přesto zajistili účast v play off.

Domácí měli v úvodní třetině výraznou převahu a Šmíd v brance Karlových Varů musel osmnáctkrát zasahovat, zatímco jeho protějšek Barta pouze pětkrát. Pardubičtí svůj místy až drtivý tlak brankově nevyjádřili. Jediný gól z hole Píši v 6. minutě neodpovídal průběhu hry. Hosté se do šancí prakticky nedostali a domácího brankáře prověřovali jen slabými střelami z dálky.

Nedůrazná hra domácích pokračovala i ve druhé třetině, kdy se opět několikrát vyznamenal Šmíd v brance Západočechů. Největší šance Východočechů měli Lubina se Sýkorou, ale skóre se neměnilo. Hosté zoufale bránili a domácí neuměli jejich obranu efektivněji přehrát. Nedařilo se jim ani v početní převaze, protože přesilovky hráli příliš staticky. Hosté měli jedinou šanci ve 34. minutě, když se k puku dostal z trestné lavice se vracející Steiner, ale jeho přihrávku Tomíkovi Barta zlikvidoval.

Pardubický brankář se vyznamenal i v úvodu třetí třetiny, kdy kryl tvrdou střelu Košťála. Ve 45. minutě se důraz vyplatil Sýkorovi. Jeho prudkou střelu Šmíd neudržel a excelentní pardubický střelec pohodlně dorazil puk do branky. Hosté pak otevřeli hru a začali se víc tlačit do ofenzívy. V 50. minutě Tomík nastřelil jen horní tyčku pardubické branky a v 56. minutě Karlovarští snížili, když využili Hlinkou početní převahu. Postarali se o dramatický závěr zápasu, který měli domácí zcela ve své režii. Západočechům však osmdesát sekund trvající power play nevyšla.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem rád, že máme utkání za sebou. Na obou stranách byla řada šancí, my jsme jich hodně spálili a v závěru po inkasované brance z toho byl zbytečný nervák.“

Radim Rulík (HC Becherovka Karlovy Vary): „Vytvořili jsme si řadu šancí, ale jejich neproměňováním jsme zápas prohráli.“