Český Telecom extraliga ledního hokeje, 38. kolo, úterý 16.1.2001, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

3:3p
2:1, 1:2, 0:0 – 0:0
Branky a nahrávky: 5:32 Kverka (Kántor), 7:30 M. Hlinka, 28:42 Tomík (Kántor) – 11:53 Lubina (Jančařík, T. Blažek), 36:45 J. Kudrna (Mudroch), 38:54 J. Kudrna (Lubina, T. Blažek). Rozhodčí: Homola – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. Diváci: 3470. Střely na branku: 43:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3.
Karlovy Vary: Franěk – L. Procházka, Kántor, Sejejs, Rebolj, T. Vlček, Polák – Tomík, Kverka, Pavliš – Chlubna, M. Hlinka, Navrátil – Hruška, Steiner, Streit – od 60. navíc Radek Procházka.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, Divíšek, M. Duben – Sýkora, Janecký, Tvrdík – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Mikeska, Rolinek, S. Procházka.

Přestože hokejisté Karlových Varů až do poloviny zápasu nad Pardubicemi vedli, utkání nakonec skončilo nerozhodně 3:3. Velkou zásluhu na tom má hostující útočník Jaroslav Kudrna, který dvěma góly v závěru druhé třetiny stanovil konečný výsledek.

Po oboustranně rušném začátku se šancemi na obou stranách tvrdě vystřelil v šesté minutě od modré Kántor, pardubický brankář Svoboda jen vyrazil puk před sebe a Kverka jej bekhendem překonal. O dvě minuty později nahazoval Hlinka zpoza branky, trefil brankáře a od něj se puk odrazil do sítě. Becherovka vedla dost šťastně 2:0 a začala hrát uvolněněji. Hosté poté měli výhodu přesilové hry, sice ji nevyužili, ale šest vteřin po jejím skončení snížil Lubina. Vzápětí lehce zranil Chlubna pardubického beka Divíška, byl vyloučen na čtyři minuty, ale Pardubičtí toho nevyužili. Sice se jim podařilo vyrovnat, ale hlavní sudí po konzultaci s videorozhodčím branku pro hru vysokou holí neuznal.

Ve druhé části hra častým přerušováním ztratila na plynulosti, přesto se rodily šance. Jednu z nich proměnil v polovině zápasu nejlepší extraligový střelec Tomík a domácí tak opět vedli o dva góly. O minutu později nevyužili domácí možnost pojistky, když promarnili velký závar před pardubickou brankou. Domácí přestáli i několik oslabení, ale nakonec vedení do konce třetiny neudrželi. Nahození Kudrny prošlo Fraňkovy za záda a vzápětí stejný hráč potrestal v předposlední minutě chybu Libora Procházky.

Vyloučení narůstala i v poslední třetině. Ve 42. min. ujela v oslabení dvojice Kverka, Tomík, ale slovenský ostrostřelec po ideální přihrávce Svobodu nepřekonal Svobodu. S přibývajícími minutami už hra připomínala urputný boj o každou píď ledu, branka již ale nepadla ani v prodloužení.

Radim Rulík (HC Becherovka Karlovy Vary): „I přestože jsme se dvakrát dostali do dvougólového vedení, tak jsem nakonec spokojen, že jsme neprohráli. Zlom v zápase nastal tím, že jsme měli velmi mnoho vyloučených v prvních dvou třetinách. Klíčoví hráči tak byli přetíženi a z toho vyplynuly i dvě branky Pardubic v závěru druhé třetiny. Pokud bychom je nedostali, myslím si, že bychom neprohráli. Nakonec je ale výsledek spravedlivý.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání a nakonec se naše obavy potvrdily. Soupeř čekal na naše chyby a ty jsme mu nabídli. Potom jsme zlepšenou hrou dokázali vyrovnat. Od začátku roku se trápíme, a proto jsme nakonec spokojeni s bodem.“