Český Telecom extraliga ledního hokeje, 49. kolo, sobota 24.2.2001, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

0:1
0:1, 0:0, 0:0
Branka a nahrávka: 4:43 Tomajko (Pardavý). Rozhodčí: Haber – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4275. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 0:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Mudroch, Pácal, Malinský, Jančařík, Duben, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Filip, S. Procházka.
Vsetín: Pešat – Tesařík, Zubíček, Jaškin, Srdínko, Nedoma, Štrbák – Pardavý, Krayzel, Tomajko – O. Veselý, Burger, Stantien – Paroulek, Lipianský, Kucharczyk.

Hokejisté Vsetína dnes v Pardubích rozhodli o svém vítězství v základní části extraligy. V zápase 49. kola porazili domácí nejtěsnějším výsledkem a v tabulce před nimi vedou o šestnáct bodů. Jediný gól zápasu vsítil už v páté minutě Jan Tomajko. Náhradní brankář Vsetína Pešat udržel poprvé v této sezoně čisté konto.

Oba celky nastoupily v nekompletních sestavách, domácím chyběli gólman Svoboda, Píša a Novotný, hosté zase postrádali Dopitu a brankáře Kameše. Pardubičtí začali aktivněji, ale v 5. minutě inkasovali lacinou branku od Tomajka, který vystřelil od modré čáry. Na jeho dalekonosnou střelu zareagoval gólman Barta pozdě. Gól vyvedl domácí celek z rytmu a hra se mu přestala dařit. Hosté stačili pozorně bránit a do útoku se pouštěli jen zřídka. Jenže pardubičtí střelci měli hodně nepřesnou mušku a Procházka s Blažkem neuspěli ani v bezprostřední blízkosti Pešata.

Ve druhé třetině se hrál nadále nevýrazný hokej a protože se ani jedno z mužstev nedostalo do vážnější gólové šance, skóre se neměnilo. Podobný hokej přinesla i závěrečná třetina, ve které na bezkrevný výkon domácích reagovali diváci pískotem. Pardubickým se opět nedařily přesilovky a optická převaha jejich mužstva k ničemu nevedla.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Vsetín hrál velmi takticky. Dobře pokryl střední pásmo a nepouštěl nás do vážnějších akcí. Když nedáme doma gól, nemůžeme vyhrát.“

Zdislav Tabara (HC Slovnaft Vsetín): „Podle výsledku jsem spokojen, hra nám kromě úvodních minut vycházela. Po gólu se mužstvo uklidnilo, mohli jsme dát ještě další branky. Pešat v brance odvedl dobrou práci.“