Český Telecom extraliga ledního hokeje, 10. kolo, neděle 1.10.2000, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

1:1p
0:0, 0:1, 1:0 – 0:0
Branky a nahrávky: 43:47 Tesařík (Pardavý, Kuboš) – 37:18 Tvrdík (T. Blažek). Rozhodčí: Havlík – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:7, navíc Jančařík, Mikeska (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 2867. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Vsetín: Kameš – Tesařík, Kuboš, Jaškin, Srdínko, Zubíček, Štrbák – Pardavý, Dopita, Tomajko – Veselý, Lipianský, Stantien – Sochor, Žajgla, Jantovský.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, Píša, Mudroch, A. Novotný, Divíšek, od 9. navíc Duben – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.

Ani prodloužení nic nezměnilo na remíze hokejistů Vsetína v dnešním utkání desátého kola extraligy na domácím ledě s Pardubicemi 1:1. Loňský vicemistr, který v letošní sezóně již potřetí zaznamenal po normální hrací době nerozhodný výsledek, si v zápase dával pozor především na obranu, která selhala zejména v úvodní třetině pátečního utkání s pražskou Spartou.

Domácí soupeře zatlačili, ale ve třetí minutě Dopita sám před Svobodou minul, stejně jako o chvíli později Stantien. Vsetín pak hrál přesilovku, ale nakonec málem inkasoval, přestože působil lepším dojmem. V první třetině se hrálo převážně ve středním pásmu a otevřít skóre nedokázali domácí ani při závěrečném náporu v jejím závěru.

Úvodní branku na začátku druhé části hry měl na hokejce domácí Pardavý po zdařilém Tomajkově uvolnění, ale Svoboda hrozbu odvrátil. Stejně tak dopadl v polovině utkání i hostující Mikeska, který to zkusil na Kameše dokonce dvakrát po sobě. Obě mužstva si vytvářela šance, které však likvidovali brankáři. Hosté přežili i další bezzubou přesilovku Vsetína a vzápětí trestali. Blažek uvolnil Tvrdíka, který vymetl horní růžek Kamešovy branky.

Úvod závěrečného dějství patřil Vsetínu, na vyrovnání si však museli domácí diváci počkat až do 44. minuty, kdy se při hře čtyři na čtyři trefil od modré Tesařík. Hra bez jednoho muže na obou stranách Vsetínu vyhovovala, vzápětí při stejném počtu sil nastřelil Pardavý Svobodovu tyčku. Tři body se v závěru pokusil vykřesat domácí Stantien, ale v normálním čase se mu to nepodařilo, i když trenér Vsetína Tabara vyzkoušel time out.

V prodloužení měl na hokejce rozhodnutí třiadvacet sekund před koncem hostující Janecký, jehož sólo všam Kameš kryl.

Miroslav Venkrbec (HC Slovnaft Vsetín): „Viděli jsme nadprůměrný a zcela vyrovnaný hokej. V utkání jsme viděli poměrně dost šancí na obou stranách. Pardubice nám ovšem dobře organizovanou obranou mnoho nedovolily.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Zápas se divákům musel líbit. V první třetině jsme byli nervózní, ale pak jsme hru vyrovnali, čemuž nakonec odpovídal i konečný výsledek. S tím jsme spokojeni.“