Český Telecom extraliga ledního hokeje, ČF3, pátek 15.3.2002, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

3:2sn
1:0, 0:1, 1:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 2:31 Antoš (Hejda), 48:27 Antoš (Klobouček, Novák), rozhodující samostatný nájezd Ujčík – 38:54 Vyhlídal (Pácal, P. Sýkora), 59:49 Mikeska (Rolinek, Pospíšil). Rozhodčí: Kolísek, Rejthar – Bláha, Šátava. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 3909. Střely na branku: 51:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Stav série: 2:1.
Slavia Praha: Málek – P. Kadlec, Hejda, Novák, Klobouček, Martínek, Štefanka (26. Snopek) – Míka, Beránek, Hübl – Ujčík, Štraub, Tomica – Šaffer, Steiner, Sup – Matějovský, Branda, Antoš.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben, Novotný – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kudrna, Blažek, Lubina – Rolinek, Pospíšil, Procházka – Tvrdík, Průcha, Kolář.

Hokejisté pražské Slavie porazili ve třetím čtvrtfinálovém utkání extraligy Pardubice až po samostatných nájezdech 3:2 a vedou v sérii hrané na čtyři vítězná utkání 2:1. Další duel se hraje v sobotu opět v Edenu. Slavia dvakrát vedla díky trefám Milana Antoše, na 2:2 vyrovnali hosté 11 sekund před koncem. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Viktor Ujčík.

Slavia začala náporem a ve 3. minutě se ujala vedení. Šťastná Antošova teč Hejdovy střely z úhlu totiž prošla Salfickému mezi betony. Na druhé straně měly Pardubice možnost po Rolínkově objetí branky, ale akci přerušil faulem Martínek. V početní převaze se hostům nedařilo, naopak mohli být rádi, že neinkasovali podruhé. Hübl se po rychlém průniku ocitl sám před pardubickým brankářem, ale blafák nestihl přesně zakončit.

Již při plném počtu hráčů neuspěl ani Tomica, poté při Mudrochově vyloučení nebezpečně tečoval kotouč Beránek. Na druhé straně měl nadějnou pozici Pospíšil, ale neměl potřebnou rychlost a zakončil svou šanci bekhendovou střelou, s níž si Málek poradil. Na přelomu první a druhé části hráli Pražané 68 sekund v početní převaze pěti proti třem, ale nic z ní nevytěžili.

Poté měli ve druhé části třikrát výhodu jednoho muže v poli Pardubičtí. V prvním oslabení zachránil Málek situaci před Petrem Sýkorou, pak minul Pospíšil z úhlu odkrytou branku a Vyhlídalova rána se otřela o konstrukci branky. Po návratu vyloučeného Štrauba na led musel předvést své umění Salfický proti Šafferovi, Míkovi a Hüblovi. Ve druhé početní převaze hosté nic nevymysleli, ale ve třetí se dočkali. Málka překonal od modré čáry bek Vyhlídal.

Třetí třetinu zahájil střelou do tyče Ujčík a ve 49. minutě již nápor Slavie vyústil ve vedoucí gól. Do branky dotlačil puk podruhé v utkání Antoš. Pražané pak nevyužili přesilovku při Kudrnově vyloučení a poté je na druhé straně podržel při Lubinových šancích Málek. V závěru ale v power play domácí neodolali, přestože Ujčík pálil těsně vedle prázdné branky, a jedenáct sekund před sirénou vynutil prodloužení Mikeska.

V něm měli sice hosté početní převahu, ale Málka neohrozili. Naopak dvě minuty před vypršením nastaveného času zachránila Pardubice po Štraubově ráně tyč. Došlo na samostatné nájezdy a hned první Štraub i Kudrna dali. Pak ale kralovali brankáři, na slávistické straně neproměnili Antoš, Ujčík, Steiner a Kadlec, na pardubické Lubina, Rolinek, Blažek, Janecký a v šesté sérii i podruhé jedoucí Kudrna. Naopak Ujčík už rozhodl.

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „Šli jsme do zápasu aktivně hned od začátku a bylo pro nás dobré, že jsme dali rychle gól. Odehráli jsme velmi dobře úvodní třetinu, ve druhé zase měly více ze hry Pardubice. Potom byl zápas vyrovnaný a dostali jsme gól jedenáct sekund před koncem. V tom jsme měli trochu smůlu, ale nájezdy jsou otázkou štěstí a to jsme zase měli my.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Utkání bylo takové, jaké jsme ho čekali, tedy se spoustou osobních soubojů a s velkým náporem domácích. V první třetině jsme dostali nešťastný gól z Antošovy hole, ve druhé části už jsme hru srovnali. Měli jsme řadu přesilových her, které jsme neproměnili, protože málo střílíme. Samostatné nájezdy jsou už hop nebo trop a v nich byli šťastnější domácí.“