12.9.2024

Dorostenci přidávají i třetí výhru, tentokrát si poradili s Přerovem

Třetí duel letošní sezóny sehráli pardubičtí dorostenci s přerovskými Zubry. V první třetině dokázal Přerov Dynamu na gól odpovědět, nicméně ve druhé dvacetiminutovce už ne. V poslední periodě pak Pardubice přidaly další dvě branky, Přerov hru zdramatizoval snížením stavu, ale na vyrovnání už nedošlo, a tak výhru veze domů Dynamo.

Extraliga dorostu, 3. kolo, čtvrtek 12.9.2024, Přerov, Zimní stadion

Přerov

3:4
1:1, 0:1, 2:2
Branky a nahrávky: 15:07 Kůrka (Cífka; 5/5), 57:48 Kůrka (Cífka, Brovják; 5/5), 59:41 Kopets (Brovják; 5/5) – 12:19 Sekanina (Tvrdik, Ruml; 5/3), 33:23 Ruml (Vaňha, Sekanina; 5/4), 42:53 Ruml (Ryšavý, Fiala; 5/5), 55:15 Ryšavý (Řehořek, Fiala; 5/5). Rozhodčí: Pavel – Bartoň, Frais. Diváci: 128. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.
Přerov: Slavík – Holub, Špičák, Kočara, Holubář, Janeba, Cífka, Dvořáček – Vyroubal, Kopets, Dančák, Harásek, Hvozdiev, Hilšer, Bednárek, Brovják, Macháček, Kůrka.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Dubovči, Ruml, Jaroš, Čihák, Řehořek, Kincl, Řivnáč – Drábek, Jindřichovský, Fiala, Vaňha, Joska, Sekanina, Ryšavý, Šimonek, Kovář, Tvrdik.

Pardubice začaly hru aktivně, ale hned v 6. minutě nadělily Přerovu přesilovou hru. Ve vlastním oslabení pak mělo Dynamo šanci po chybě přerovské obrany, Ruml zachytil přihrávku domácího celku, ale samostatný únik neproměnil. Přerov početní výhodu nevyužil a stejně tak ani tu následující. Role se poté otočily a Pardubice druhý faul Zubrů potrestaly. Ruml přihrál kotouč na Tvrdíka u levé tyče, který poslal hrací předmět mezi dvěma obránci na Tobiáše Sekaninu, jenž přesně zakončil - 0:1. Přerov nezaváhal a po dvou minutách skóre srovnal. Cífka pálil od modré a střelu do pardubické sítě dotečoval Jakub Kůrka - 1:1.

V úvodu druhé třetiny měl zajímavou šanci Drábek. Skvěle unikl po levém mantinelu a vystřelil, domácí gólman jeho střele zabránil koncem hokejky. V půlce utkání pak přišel další trest pro domácí, který Pardubice opět náležitě potrestaly. Ve středním pásmu dostal pas Ondřej Ruml a po individuální akci poslal kotouč za Slavíkova záda - 1:2. Vzápětí mohlo Dynamo ještě navýšit náskok, dorážku jednoho z útočníků ale Slavík zastavil. Další šance hostů přišla ve vlastním oslabení, Sekaninova akce ale ztroskotala na gólmanově zákroku betony.

Hned ve 44. minutě Dynamo přidalo i třetí branku. Po střele Ryšavého se kotouč dostal k Ondřeji Rumlovi, který ranou z první strefil odkrytou bránu - 1:3. Po sérii vyloučení na obou stranách došlo i na čtvrtý pardubický gól. Chybu Přerova potrestal Matěj Ryšavý, kotouč získal na modré čáře a nabruslil si až k brance, kde zakončoval brankáři mezi betony - 1:4. Následně se zápas zdramatizoval. Přerov nejprve náskok hostů snížil tečí Jakuba Kůrky - 2:4, a po dvou minutách se po nahození kotouče Brovjákem dostal k hracímu předmětu před pardubickou klecí Dmytro Kopets a zametl kotouč do sítě - 3:4. Vyrovnavací gól ale nepřišel a další tři body tak bere Dynamo.