18.10.2024

Pardubičtí dorostenci ovládli souboj s Přerovem vysoko 6:1

Pardubický dorost hostil v rámci dvanáctého kola Extraligy dorostu tým HC ZUBR Přerov. Domácí tým diktoval tempo utkání, čehož využili v druhé přesilové hře úvodní brankou. V druhé třetině sice Přerov srovnal, ale tlak Dynama se stupňoval, což vyústilo hned ve tři branky. V závěrečné třetině ještě domácí tým přidal tři góly a připsal si další tři body do tabulky.

Extraliga dorostu, 12. kolo, pátek 18.10.2024, Pardubice, malá hala

Přerov

6:1
1:0, 3:1, 2:0
Branky a nahrávky: 17:03 Řehořek (Sekanina; 5/4), 30:19 Kovář (Drábek, Fiala; 5/5), 33:51 Drábek (Fiala, Kincl; 5/5), 37:56 Fiala (Kovář, Kincl; 5/5), 44:54 Kovář (Ruml, Drábek; 5/4), 57:49 Drábek (Dubovči; 5/5) – 29:00 Dvořáček (Hvozdiev, Vyroubal; 5/5). Rozhodčí: Trnka – Šesták, Pluháček. Diváci: 50. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Hynek, Jaroš, Kincl, Dubovči, Řehořek – Sekanina, Jindřichovský, Fiala, Joska, Teml, Drábek, Vaňha, Ryšavý, Kovář, Tvrdik.
Přerov: Trnka – Holub, Špičák, Kočara, Janeba, Dvořáček, Veselý, Faltýnek – Vyroubal, Kopets, Židlík, Hvozdiev, Hilšer, Bednárek, Dančák, Brovják, Macháček, Kůrka.

Dynamo vstoupilo do první třetiny lépe a již v páté minutě mohla přijít úvodní branka zápasu, když se Tvrdík dostal k odraženému puku po střele Jindřichovského, ale nedokázal kotouč usměrnit do odkryté branky. Tlak Pardubic pokračoval, čehož chtěl využít Teml, který si všiml střídání přerovských hráčů a ihned vyrazil do útočné třetiny, kde hledal před brankou najíždějícího si Fialu. Ten sice puk dostihl, ale nedokázal zakončit mezi betony Trnky. Následně Přerov pohrozil z protiútoku poté, co se Brovják ocitl osamocený v prostoru mezikruží, odkud vyslal ránu do pravého horního roku, kam na poslední chvíli vymrštil Veřmiřovský reflexivně vyrážečku. Úvodní branka zápasu přišla až v osmnácté minutě při druhé přesilovce Dynama. O tu se postaral Jiří Řehořek, jenž dostal na modrou nabito od Sekaniny a zakončil přízemní střelou mezi betony Trnky - 1:0.

Prostřední část zápasu byla již o poznání gólovější. V třicáté minutě Přerov srovnal z hokejky Daniela Dvořáčka, jenž po přihrávce Hvozděva na modrou vypálil a našel skulinku mezi betonem a vyrážečkou Veřmiřovského - 1:1. Dynamo s odpovědí příliš neotálelo a již o minutu později bylo opět ve vedení. Rychlý protiútok rozjel Drábek, který našel na druhé tyči volného Melichara Kováře, jenž rozvlnil přerovskou síť - 2:1.

V čtyřiatřicáté minutě šly Pardubice již do dvoubrankového vedení, jelikož do situace dva na jednoho vyslal Kovář Dominika Drábka. Ten nejdříve naznačil přihrávku, ale poté nekompromisně zakončil pod břevno přerovské svatyně - 3:1. Domácí celek stále tlačil na branku Přerova, což přineslo ovoce v osmatřicáté minutě, kdy si přihrávku Kováře zpoza branky našel Štěpán Fiala, který z prostoru mezikruží zakončil přesně nad beton Trnky - 4:1.

V třetí třetině pokračovalo Dynamo ve své hře, čehož využil v pětačtyřicáté minutě Melichar Kovář, jenž zachytil odraženou střelu Rumla a zakončil z bezprostřední blízkosti do Trnkovi branky - 5:1. Závěrečnou tečku za zápasem udělal Dominik Drábek, kterého našel v prostoru mezikruží Dubovči, odkud pardubický forvard zakončil a ustanovil konečné skóre zápasu na 6:1.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Jsme spokojeni s výsledkem, jelikož to pro nás byla taková povinná výhra. Jediné co bych klukům vytknul byla první desetiminutovka druhé třetiny, kdy jsme vůbec nehráli týmově. Přetahovali jsme střídání a nebyl to vůbec hezký ani účelný hokej. V první třetině jsme byli aktivnější, ale škoda že jsme nedali více branek. V druhé a třetí to tam potom napadalo, takže jsme celkově spokojeni.“

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): „Více než hokej byla dnes vidět dominance soupeře v bruslení, ve vyhrávání soubojů nebo v kombinaci. My na tom nejsme v momentální chvíli psychicky úplně nejlépe, takže nám se všechno plete, nedržíme posty a dostáváme spoustu gólů v oslabení. Našim hráčům chyby nejspíš ta herní inteligence a řekl bych že i disciplína. Bohužel jsme dneska nebyli důstojným soupeřem pro domácí tým. Gratulace soupeři.“