4.10.2023

B tým v domácím prostředí nestačil na Porubu

Pardubickému B týmu ideálně nevyšel vstup do utkání proti Porubě, již ve 14. minutě prohrával o dvě branky. Dynamo se postupně herně zvedalo, ve 48. minutě snížil na 1:3 Pochobradský, jeho branka však Pardubice k vyrovnání nenakopla.

Chance liga, 8. kolo, středa 4.10.2023, Chrudim, Zimní stadion

HC Poruba

1:5
0:2, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 47:25 Pochobradský (Kaplan, Herčík; 5/4) – 05:14 Berisha (Razgals; 5/5), 13:42 Razgals (Šoustal, Doudera; 5/4), 24:27 Mrázek (Šedivý, Adamec; 5/5), 58:30 Krenželok (Šedivý, Doudera; 4/5), 59:26 Šoustal (Střondala, Gutwald; 4/5). Rozhodčí: Pilný, Vrba – Roischel, Maštalíř. Diváci: 312. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 26:40 (4:13, 11:17, 11:10). Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 35:26. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Dynamo Pardubice: Klouček – Zdráhal, Kubíček, Kaštánek, Bukač, Voženílek, Chabada, Tvrdík – Hrníčko, Mikyska, Žálčík – Rouha, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Pavlata, Zeman, Paleček.
HC Poruba: Dolejš – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek.

B tým Dynama nastoupil do souboje proti Porubě posilněn brankářem Milanem Kloučkem z A týmu, ten musel hned v úvodu vytáhnout těžký zákrok, po chybě v rozehrávce nadvakrát vychytal Razgalse. V 6. minutě už bohužel poprvé kapituloval, Razgals ještě v samostatném úniku neuspěl, hned vzápětí ale přihrál za sebe Aaronu Berishovi, jenž zakončil z první přesně na bližší tyč – 0:1. Ostravané byli i nadále aktivnějším celkem, ve 14. minutě dokázali využít hned svou první početní výhodu, rychlé přenesení hry do útočné třetiny využil po přihrávce od Šoustala před bránou volný Franks Razgals, který poslal puk nad beton přesouvajícího se Kloučka – 0:2.

Po ubráněném oslabení Pardubic si Poruba vytvořila tlak z kterého ve 25. minutě pramenil jejich třetí vstřelený gól. Domácí obránce nedokázal přesně rozehrát kotouč, našel pouze hostujícího útočníka Petra Mrázka, jenž z pravého kruhu trefil přesně pravý horní roh branky – 0:3. Při přečíslení dvou na jednoho mohl ještě zvýšit gólový rozdíl Christov, mezírku mezi betony Kloučka však nenašel. V polovině zápasu si Dynamo vytvořilo zajímavou příležitost v početní výhodě, Hrníčko však ve vyložené příležitosti nemířil přesně. Úspěšný nebyli ani Pochobradský a následně z dorážky po jeho střele Rouha. V závěru třetiny mířil sám na domácího gólmana Klímek, ten byl zezadu tísněný protihráčem a nezakončil úspěšně.

Ve 46. minutě byl v gólové příležitosti Žalčík, tomu ve vstřelení branky zamezili hosté nedovoleným zákrokem, Pardubice se sice dožadovaly trestného střílení, rozhodčí ale vyloučili Lemckeho jen na dvě minuty. Východočeši tuto početní výhodu zužitkovali před jejím koncem, při rychlém přenesení hry směrem do útoku nahrál Kaplan před branku Michalu Pochobradskému, který se nemýlil – 1:3. Pardubičtí se snažili o další snížení, to se jim však nedařilo a vše jim také zkomplikovalo vyloučení Bukače pět minut před koncem. Přesto ještě měli šanci, v čase 57:30 po vyloučení Tvrdoně sáhlo Dynamo ke hře šest na čtyři, hned po vyhraném vhazování vychytal Hrníčka při střele z mezikruží Dolejš. Minutu a půl před koncem ukořistil kotouč ve vlastním pásmu Lukáš Krenželok a ze středního pásma trefil odkrytou pardubickou branku, čímž definitivně rozhodl o výhře Poruby – 1:4. Ta v poslední minutě přidala ještě jednu branku, samostatný únik na Kloučka zužitkoval Tomáš Šoustal – 1:5.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Všechno se odvíjelo od vstupu do utkání, v němž byl soupeř lepší. Poté jsme udělali jednu hrubku, tým ztratil trochu sebevědomí a první třetinu jsme tahali za podstatně kratší konec, soupeř byl jasně lepší. Za stavu 0:3 asi trochu hráči zjistili, že není co zkazit, tak se trochu uvolnili, začali jsme daleko lépe bruslit, hrát do těla, něco jsme si vypracovali. Možná kdyby nám tam ve třetí třetině za stavu 1:3 spadly nějaké ty dvě nebo tři šance, co jsme měli, tak ten zápas mohl být ještě otevřený. Ale nevyužili jsme přesilovku šest na čtyři, při které jsme inkasovali a už to bylo definitivní.“