26.2.2021

Dynamo v Mladé Boleslavi na body nedosáhlo, s Bruslaři prohrálo 2:5

Hokejistům Pardubic se střetnutí 48. kola Tipsport extraligy na ledě Mladé Boleslavi nepovedlo. Po bezbrankové první třetině padlo ve druhém dějství gólů hned pět, tři do sítě Dynama. V závěrečné periodě se v závěru Bruslaři trefili počtvrté, čímž rozhodli o svém vítězství. Při hře Pardubic v šesti bez brankáře ještě přidal pátou branku domácího mužstva Cienciala.

Tipsport extraliga, 48. kolo, pátek 26.2.2021

Mladá Boleslav

5:2
0:0, 3:2, 2:0
Branky a nahrávky: 25:01 Claireaux (Moravec, Šidlík; 5/5), 30:29 Ševc (Bernad, Cienciala; 5/5), 37:56 Bičevskis (Šťastný; 5/5), 53:34 Šťastný (5/5), 58:30 Cienciala (4/6) - 27:12 Camara (Kousal, Kosticyn), 39:58 Kousal (Vála; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Pešek, Malý. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 51:35. Zblokované střely: 19:8. Hity: 17:6. Vhazování: 44:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2
Mladá Boleslav: Růžička – Bernad, Ševc, Dlapa, Pláněk, Moravec, Šidlík, Fillman – Kotala, Zbořil, Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Szturc, Bičevskis, Stránský.
Dynamo Pardubice: Barulin – Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Nakládal, Kolář, Bučko, Vála – Kosticyn, R. Kousal, Camara – Paulovič, Roman, Blümel – Horký, Pochobradský, Štetka – Zeman, Rohlík, Costa.

Začátek zápasu patřil Dynamu, v solidní šanci se nadvakrát objevil Blümel, nicméně Růžička byl pozorný. To samé platilo i o Barulinovi. Ruský brankář pochytal nebezpečný pokus Flynna i následnou dělovku Dlapy.

V polovině úvodní periody měli hokejisté Dynama obrovskou příležitost dostat se do vedení. Camara byl v samostatném úniku faulován, což rozhodčím neušlo - trestné střílení! To ovšem pardubický nejproduktivnější hráč neproměnil. Místo ve výstroji Růžičky totiž najít nedokázal.

Východočeši pokračovali v převaze, jenže vedoucí trefou neskončila ani střela Rohlíka, na brankáře Mladé Boleslavi poté nevyzrál také aktivní Blümel, či od modré čáry Mikuš.

Na začátku prostředního dějství byl vyloučen Kousal, Pardubice ovšem početní nevýhodu dokázaly přežít bez úhony. Ve 26. minutě najel do útočného pásma Valentin Claireaux, který střelou z úhlu překvapil Barulina - 1:0. O dvě minuty později bylo po nádherné akci vyrovnáno. Kosticyn získal puk, předal ho pod sebe Kouslovi, který mezi kruhy našel napravo Anthony Camaru, jehož rána skončila v síti - 1:1. Přestřelka pokračovala, protože za další tři minuty se skóre opět měnilo a znovu šli do vedení domácí. Martin Ševc nahodil puk od modré čáry a mířil přesně - 2:1.

Obraz hry se otočil a nebezpečnější byli rozhodně domácí. Jejich další možnosti však skončily na brankáři Dynama. Dvě minuty před koncem však za ruského gólmana prošla další střela, postaral se o ní z prostoru před brankou Maris Bičevskis - 3:1. V samotném závěru, přesněji řečeno dvě sekundy před koncem třetiny, se ještě povedlo Pardubicím snížit. Do útočného pásma nabruslil Robert Kousal, kvůli časové tísni mu nezbylo nic než vystřelit. Jeho pokus skončil za Růžičkovými zády - 3:2.

Úvod třetího dějství se nesl v režii hostů, kteří se hnali za srovnáním výsledku. Kosticynova střela byla sražená, Blümel ke skórování vybídl Romana, jenže ten nedal. Costa si obhodil Moravce, nicméně do zakončení ho nepustil Šidlík. To je jen ukázka prvních minut závěrečné třetiny. Ovšem i domácí dokázali nadělat obraně Pardubic problémy. Kousalovu ránu z levého křídla musel s vypětím sil chytit Barulin, ten si poté poradil i s průnikem Kotala.

Domácí Růžička si dokázal osm minut před koncem poradit se střelou Romana. O minutu později Dynamo udržel ve hře Barulin, který skvěle zasáhl proti Flynnovi. Z následného pokusu Davida Šťastného již ale kapituloval, útočník domácích navýšil vedení na rozdíl dvou tref - 4:2.

Tři a půl minuty před závěrečnou sirénou měli Východočeši první přesilovku v zápase. Pardubice k tomu odvolaly brankáře, takže hrály šest proti čtyřem. Ke kýženému snížení to nevedlo, ba naopak. David Cienciala trefil přesně odkrytou klec a dal zápasu definitivní výsledkovou podobu - 5:2.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Myslím, že jsme do zápasu vstoupili dobře, drželi jsme se v útočném pásmu, ale bohužel gól jsme nedali. Trochu nás zbrzdila úprava plexiskla, druhých deset minut z první třetiny jsme tahali za kratší konec. Ve druhé a třetí třetině si myslím, že jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme zvláštní vstup do utkání, potom jsme první třetinu vyrovnali, měli jsme tam dobrá střídání. Myslím, že jsme měli i šance na gól. Druhá třetina byla z naší strany trošku ovlivněná vyloučením, soupeř nás zatlačil. Pořád to ale bylo o jednu branku. Vstup do třetí třetiny jsme měli výborný, bylo tam dobrých deset minut. Rozhodl gól na 4:2.“