29.11.2020

Vladařova premiéra výhru nepřinesla. Dynamo padlo v Mladé Boleslavi

Po domácím vítězství nad Litvínovem vyjelo Dynamo na led do Mladé Boleslavi, kde se mu dlouhodobě nedaří. Duel byl zároveň premiérou brankáře Vladaře, který však již v první třetině třikrát kapituloval. Tříbrankové manko se Pardubicím ani přes jasnou střeleckou převahu a branky Anthonyho Camary a Radoslava Tybora už dohnat nepodařilo, Mladá Boleslav tak zvítězila 3:2.

Tipsport extraliga, 22. kolo, neděle 29.11.2020

Mladá Boleslav

3:2
3:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 9:42 Strnad (Šidlík, Cienciala; 5/5), 11:41 Zbořil (Bernad; 5/4), 13:41 Zohorna (Šťastný, Ševc; 5/4) – 29:56 Camara (Kolář; 5/5), 54:54 Tybor (Kolář; 5/5) . Rozhodčí: Hodek, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 0. Střely na branku: 17:34 (8:5, 3:19, 6:10). Zblokované střely: 10:8. Hity: 5:2. Vhazování: 22:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Mladá Boleslav: Růžička – Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil, Stránský – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Cienciala, Bičevskis.
Dynamo Pardubice: Vladař – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Holland, Zdráhal – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Blümel, Rohlík, Paulovič – Kusý, Anděl, Zeman.

V prvních minutách zápasu bylo Dynamo aktivnějším týmem i zásluhou přesilové hry, která nebyla ale příliš povedená. Do první větší šance se dostal Vladimír Svačina, který lehce tečoval střelu Koláře, Růžička však puk betonem vytěsnil. Přes aktivnější vstup z pohledu hostů se ale vedení ujala Mladá Boleslav. Jakub Strnad se dobře zorientoval na brankovišti, odkud do prázdné brány dorazil Šidlíkovo nahození, které Vladař vyrazil před sebe – 1:0. O dvě minuty později se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Nabídnutou přesilovou hru využil Adam Zbořil, jehož ukryté nahození skončilo za zády Vladaře – 2:0.

Mladoboleslavští dokázali potrestat i další nedovolený zákrok v podání soupeře, Ševc posunul puk na modré čáře k Davidu Šťastnému, jehož střela na konci 15. minuty byla před bránou tečována Radimem Zohornou – 3:0. Tři branky s Pardubicemi opravdu tvrdě otřásly a domácí mužstvo stále tlačilo na obranu Dynama, Vladař ale za svá záda další puk už nepustil.

V úvodu druhé části se oba týmy snažily pomalu prokousávat do gólových příležitostí, až jedna přišla ve 30. minutě. První gól v utkání slavilo pardubické Dynamo, když na modré čáře vypálil Jan Kolář, jehož střelu tečoval bruslí v mezikruží clonící Anthony Camara za záda brankáře Růžičky – 3:1.

Pardubický tlak neustával a hostující tým se snažil i nadále snižovat své manko. Nejprve boleslavské obraně ujel Matěj Blümel, jenž ale dobře chytajícího Růžičku nepokořil. Překonat brankáře Boleslavi se nepovedlo ani chvíli poté Zemanovi, když chytře tečoval Hrádkovo nahození. Poté z rychlého protiútoku nezamířil přesně David Šťastný, skóre se tak po divoké tříminutovce neměnilo. Ve druhé části hry se toho více nestalo, i přestože Pardubice měly možnost zahrávat dvojnásobnou početní výhodu.

Třetí třetinu začali lépe Bruslaři, když Jääskeläinen vypálil z mezikruží, toto zakončení Vladař vychytal. Poté se nedokázal prosadit ani Dlapa, jenž orazítkoval brankovou konstrukci. Ve 47. minutě se po dobré kombinaci se Zohornou dostal do šance Šťastný, ten ale Daniela Vladaře nepokořil. Dynamu se podařilo snížit v čase 54:54, po přihrávce do převbrankového prostoru od Jana Koláře sice Radoslav Tybor napoprvé Růžičku nepřekonal, z následné dorážky už ale dostal puk do sítě – 3:2. Východočeši v závěru zkoušeli svou snahu o vyrovnání znásobit hrou bez brankáře, ta jim však nepomohla a následně je zbrzdilo vlastní vyloučení, Mladá Boleslav tak uhájila těsné vítězství.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Myslím, že jsme první střelu na bránu měli okolo desáté minuty, Pardubice byly lepší. Druhá desetiminutovka byla výborná, dali jsme tři góly, dobře sehráli přesilovky. Od druhé třetiny byli hosté lepší, dnes nám nějak nešly nohy, bylo to těžkopádné. Samozřejmě nám výborně zachytal brankář a pomohly speciální formace. Přesilovky, kdy jsme dali dva góly, a ubránili jsme oslabení, což bylo v zápase rozhodující.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás to byl smolný zápas, utekl nám v první třetině, potom už nemáme klukům co vytknout. Odehráli jsme výborných čtyřicet minut, řekl bych, že jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme zklamali v koncovce. Nevyužitá přesilovka 5 na 3 byla také jedním z faktorů, proč nám to nevyšlo. Většinou se říká, že když neproměníte přesilovku 5 na 3, tak pak nebodujete. Ale některé šance jsme si vypracovali i před tou přesilovkou, tam mělo přijít minimálně snížení na 3:2. Naše snížení poté přišlo později a času už bylo méně. V koncovce jsme dnes prostě selhali. Daniel Vladař měl pár výborných zákroků, možná na začátku zapůsobila trochu nervozita.“