22.3.2021
Ladislav Adámek

Dynamo neuspělo ani napotřetí a bude odvracet mečbol

V enteria areně byl k vidění o poznání vyrovnanější zápas, než druhé vzájemné střetnutí. Ani tentokrát však Dynamo nedokázalo zlomit houževnatou Mladou Boleslav, která tak jde v sérii do vedení 3:0 na zápasy. Skóre otevřel už ve třetí minutě Jääskeläinen, na jehož gól odpověděl Camara. Pardubice musely celý zápas dotahovat, to se povedlo ještě Kosticynovi. Na branku Davida Šťastného ze třicáté minuty už ale Východočeši zareagovat nedokázali, naopak při závěrečné hře bez brankáře upravil na konečných 2:4 Kotala.

Tipsport extraliga, ČF3, pondělí 22.3.2021

Mladá Boleslav

2:4
1:2, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 14:29 Camara (Kolář, Kosticyn; 5/5), 23:41 Kosticyn (Zohorna, Vála; 5/5) - 2:26 Jääskeläinen (Claireaux, Cienciala; 5/5), 19:00 Kotala (Zbořil, Šťastný; 4/5), 29:27 Šťastný (Ševc; 4/5), Kotala (5/5). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 6:5 navíc Camara (PCE) 10 minut nesportovní chování. Využití: 0:2. Diváci: 0. Střely na branku: 44:24 (8:12, 20:7, 16:5) . Zblokované střely: 13:10. Hity: 10:8. Vhazování: 39:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, Mikuš, Ďaloga, Kolář, Hrádek, Bučko – Kousal, Roman, Tybor – Kosticyn, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Pochobradský, Kusý
Mladá Boleslav: Růžička – Ševc, Šidlík, Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Dlapa – Strnad, Bičevskis, Stránský – Kotala, Zbořil, Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal

Mladá Boleslav začala zápas aktivně a hned v první minutě zaměstnala Milana Kloučka, který od trenérů dostal důvěru i ve třetím čtvrtfinálovém zápase. Už ve třetí minutě však musel mladý pardubický brankář lovit puk ze své sítě. Joona Jääskeläinen zůstal nikým nehlídaný před brankovištěm a svižnou střelou zamířil přesně – 0:1. Šanci navýšit mladoboleslavský náskok na rozdíl dvou branek měl v šesté minutě Ondřej Najman, ten však z dobré pozice netrefil branku.

V patnácté minutě už bylo vyrovnáno. Anthony Camara stál přesně v místě, kam se odrazil puk a vstřelil první gól Dynama v této čtvrtfinálové sérii – 1:1. David Cienciala poté ujížděl sám na Kloučka, ten předvedl fantastický zákrok lapačkou. To, co nedokázal Cienciala, zvládl však v následné přesilovce Jakub Kotala, který využil dobré přihrávky Zbořila a přesně minutu před koncem první třetiny vstřelil druhou branku Středočechů – 1:2.

Vyrovnat se Dynamu podařilo po necelých čtyřech minutách druhé třetiny. Tomáš Zohorna důrazně zapracoval na brankovišti, čehož využil Andrej Kosticyn, který dorazil puk za ležícího Růžičku – 2:2. Netrvalo však dlouho a byla to opět Mladá Boleslav, kdo se dostal do vedení. David Štastný lehce prošel kolem Bučka až ke Kloučkovi, kterého překonal přesnou střelou nad lapačku – 2:3. Dynamo se tak opět muselo snažit o další vyrovnání a utkání se začalo přiostřovat.

Velice nesportovně se zachoval Petr Šidlík, který záměrně sekl Roberta Kousala mezi nohy. Rozhodčím však tento zákrok unikl. Na modré čáře následně chyboval Bučko a Adam Zbořil ujížděl sám na Kloučka, pardubický brankář podržel svůj tým i tentokrát. Velké příležitosti na vstřelení třetí branky mělo Dynamo v posledních vteřinách druhé třetiny, Camaru vychytal Růžička a Nakládal následně trefil pouze břevno.

Velká šance na vyrovnání přišla i v polovině třetí třetiny. Pohlednou kombinaci ale zakončoval Ondřej Roman pouze do výstroje Jana Růžičky. Na druhé straně mohl využít zaváhání obrany Oscar Flynn, mladý útočník mířil mezi nohy Kloučka, ten si na jeho zakončení počkal a puk vyrazil. Následně si úžasný zákrok připsal Jan Růžička, když vyrážečkou vychytal obrovskou šanci Vály. Dynamo to ještě zkoušelo bez brankáře, byla to ale Boleslav, kdo přidal čtvrtý gól. Do prázdné branky se trefil Jakub Kotala – 2:4.

Pardubice ani na třetí pokus ve čtvrtfinálové sérii nedokázaly zvítězit a v zítřejším zápase budou doma odvracet konec sezony.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Od druhé třetiny jsme byli daleko lepším týmem, dostávali jsme Boleslav pod tlak, hráli jsme víceméně u nich ve třetině a oni hrozili akorát z nějakých brejků. Bohužel se nám nepodařilo převahu a náš tlak do brány přetavit v góly, zase jsme měli problémy s tím, abychom překonali Růžičku.“

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Na začátku zápasu jsme chtěli otupit tlak Pardubic, který jsme čekali, že přijde. To se nám povedlo a hráli jsme vyrovnanou partii. Důležité bylo, že se nám vždy podařilo dostat do vedení a měli jsme psychiku na svojí straně. Kluci, co hrají přesilovku a oslabení dneska hráli tak, jak si představujeme. Je to třetí krok a zítra do toho půjdeme s pokorou. Zdaleka není nic hotovo."