2. kolo, úterý 12.9.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion Za Lužánkami
Kometa Brno
Kometa Brno
1
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1.
Branky: 34. Krásný – 28. Kudrna, 55. Lubina. Rozhodčí: V. Svoboda – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 6750. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Kometa Brno: Barta – Beran, Elsner, Gudas, Zubíček, Havíř, Adam (31. Kántor) – Ševčík, Trešl, Mejzlík – Krásný, Konečný, Haman – Smolík, Vítek, Celý (41. Kodada).
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Brázda, Říčař, Jančařík, Pácal, Těrechov – Pospíšil, Kastner, Němeček – Lubina, Blažek, Hejduk – Procházka, Kudrna, Weber (41. Jantovský).

Zbytečná chyba jinak pozorného brněnského brankáře Barty dopomohla pět minut před koncem utkání Pardubicím k plnému bodovému zisku. Nepřesně vyhozný kotouč z hole brněnského brankáře zachytil Lubina a bez problémů vstřelil rozhodující gól.

V extraligové premiéře na domácím ledě se Kometa příliš do útočení nehrnula, ovšem i Pardubice myslely hlavně na obranu. Výsledkem byl upachtěný hokej bez větších brankových příležitostí. Navíc se Brňanům v přesilovkách nedařilo překvapit obranu soupeře a vlastní váhavostí zcela promarnili v úvodním dějství dokonce 76 sekund dlouhou výhodu hry pět na tři. Naopak pardubičtí útočníci v početní převaze výrazně ožívali a před brněnským brankářem Bartou to jen vřelo.

Na první branku museli diváci čekat až do 27. minuty. Nejdříve domácí Smolík ve vyložené příležitosti nepřekonal pardubického Biegla a hned z protiútoku Kudrna elegantně prošel obranou Komety a bezmocný Barta již nestačil gólu zabránit.

Po neúspěchu přidala Kometa na důrazu a ve 34. minutě se po akci Gudase podařilo Krásnému propasírovat kotouč mezi chrániči brankáře Biegla do sítě.

Výrazná územní převaha v závěrečném dějství vynesla Kometě pouze tyč, kterou nastřelil v 53. minutě Kodada. Hostům pomohla k otevření hry až následná přesilová hra, kterou využil Lubina pět minut před koncem po hrubce brněnského brankáře Barty.

V závěrečných 83 sekundách sice ještě hrála Kometa přesilovku, snaha o vyrovnání ale už vyzněla naprázdno.

 

Ohlasy po utkání

Otto Železný (HC Kometa BVV Brno): „Ráno už při rozbruslení jsme měli obavy ze soupeře. Rozhodla už první třetina, kdy jsme při přesilovce pět na tři nevstřelili ani branku. Někteří hráči zklamali svým laxním přístupem. V Budějovicích jsme hráli s větším nasazením.“

Petr Hemský (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Utkání mělo dobré tempo i diváckou kulisu. Hráli jsme dobře dozadu, zbytečně se však dopouštíme nedovolených zákroků. Musím pochválit oba brankáře. Mohli jsme proměnit daleko více šancí. Něco jiného je hrát doma a něco jiného na kluzišti soupeře.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
12.9.95 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 1:2
24.10.95 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 2:5
29.12.95 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 0:4
2.1.96 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 1:2
24.2.96 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 7:3
28.2.96 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 12:3
3.3.96 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 0:5
6.3.96 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 3:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři