15. kolo, úterý 24.10.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Kometa Brno
Kometa Brno
5
 
Třetiny: 0:1, 2:3, 0:1.
Branky: 33. Hejduk, 39. Koudelka – 17. Čikl, 24. Krásný, 31. Krásný, 31. Czerlinski, 46. Čikl. Rozhodčí: Haber – M. Charvát, Hauser. Vyloučení: 4:5, navíc Kudrna a Brázda (oba Pardubice) oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 2855. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
Dynamo Pardubice: Biegl (31. Salfický) – A. Píša, Jančařík, Měsíček (46. Beránek), Pácal, Brázda (46. Antonín), Mjakgich – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Kudrna (41. Němeček), Pospíšil – Weber, Kastner, Procházka.
Kometa Brno: Barta – Gudas, Havíř, Adam, Zubíček, Beran, Kántor – Čikl, Konečný, Mejzlík – Krásný, Trešl, Suhrada – Ševčík, Czerlinski, Šebestů.

Utkání nebylo dohráno, bylo přerušeno po oznámení anonyma o uložení bomby v prostorách stadionu.

Pardubičtí hokejisté pokračovali v mdlých výkonech na domácím ledě a po nečekaně vysokém vítězství v Třinci hned v dalším kole zcela propadli. Brněnská Kometa byla lepším celkem a zaslouženě v Pardubicích vyhrávala. Stačil jí k tomu jen průměrný výkon, vycházela ze zajištěné obrany proti které domácí nenašli účinnou zbraň.

Pardubičtí začali tradičně náporem a v úvodních pěti minutách si vytvořili několik slibných šancí, které zůstaly nevyužity. Hosté pozvolna získávali převahu a častěji zaměstnávali domácího brankáře, který v první třetině kryl nejméně čtyři vyložené gólové šance brněnských hráčů. Nicméně v 17. minutě nezabránil Čiklovi ve skórování.

Brněnští hráli jednoduchý hokej, byli rychlejší a přesnější kombinací snadno přehrávali domácí hráče. Ti si komplikovali situaci pomalou hrou a nedůrazným bráněním nabízeli soupeři šanci. Ten pohostinnost pardubického mužstva dokázal využít a v polovině střetnutí vedl už čtyřbrankovým rozdílem.

Teprve pak se Pardubice probudily z letargie a podařilo se jim snížit na dvoubrankový rozdíl, který jim dával naději do třetí třetiny. Ta jim zhasla ve 46. minutě, kdy inkasovali laciný gól a jejich hra se vrátila do podprůměru.

Utkání bylo v 56.minutě přerušeno po oznámení, že v prostorách stadiónu je umístěna bomba. Policie vyklidila stadión a prohledala prostory.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) o den později v souladu s článkem 403 soutěžního řádu rozhodla, že výsledek nedohraného úterního střetnutí extraligy HC Pojišťovna IB Pardubice – HC Kometa BVV Brno platí tak, jak byl na ukazateli skóre stav v okamžiku předčasného ukončení. Zápas předčasně ukončil rozhodčí Haber v 56. minutě po opakovaném anonymním telefonátu o uložení bomby na pardubickém hokejovém stadionu.

V důsledku oznámení policie vyklidila halu. Evakuace téměř tří tisíc diváků byla klidná a rychlá a žádná výbušnina nebyla nalezena. Pachatel zůstal nezjištěn, což manažerovi HC Pojišťovna IB Pardubice Janu Levinskému sdělila pardubická policie.

 

Ohlasy po utkání

Tisková konference se z důvodu vyklizení stadionu po opakovaném anonymním telefonátu o uložení bomby nekonala.

Vzájemné zápasy 1995/1996
12.9.95 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 1:2
24.10.95 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 2:5
29.12.95 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 0:4
2.1.96 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 1:2
24.2.96 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 7:3
28.2.96 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 12:3
3.3.96 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 0:5
6.3.96 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 3:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

enteria arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři
 
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC Dynamo Pardubice
Mountfield HK