15. kolo, úterý 24.10.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Kometa Brno

Branky: 33. Hejduk, 39. Koudelka – 17. Čikl, 24. Krásný, 31. Krásný, 31. Czerlinski, 46. Čikl. Rozhodčí: Haber – M. Charvát, Hauser. Vyloučení: 4:5, navíc Kudrna a Brázda (oba Pardubice) oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 2855. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
Dynamo Pardubice: Biegl (31. Salfický) – A. Píša, Jančařík, Měsíček (46. Beránek), Pácal, Brázda (46. Antonín), Mjakgich – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Kudrna (41. Němeček), Pospíšil – Weber, Kastner, Procházka.
Kometa Brno: Barta – Gudas, Havíř, Adam, Zubíček, Beran, Kántor – Čikl, Konečný, Mejzlík – Krásný, Trešl, Suhrada – Ševčík, Czerlinski, Šebestů.

Utkání nebylo dohráno, bylo přerušeno po oznámení anonyma o uložení bomby v prostorách stadionu.

Pardubičtí hokejisté pokračovali v mdlých výkonech na domácím ledě a po nečekaně vysokém vítězství v Třinci hned v dalším kole zcela propadli. Brněnská Kometa byla lepším celkem a zaslouženě v Pardubicích vyhrávala. Stačil jí k tomu jen průměrný výkon, vycházela ze zajištěné obrany proti které domácí nenašli účinnou zbraň.

Pardubičtí začali tradičně náporem a v úvodních pěti minutách si vytvořili několik slibných šancí, které zůstaly nevyužity. Hosté pozvolna získávali převahu a častěji zaměstnávali domácího brankáře, který v první třetině kryl nejméně čtyři vyložené gólové šance brněnských hráčů. Nicméně v 17. minutě nezabránil Čiklovi ve skórování.

Brněnští hráli jednoduchý hokej, byli rychlejší a přesnější kombinací snadno přehrávali domácí hráče. Ti si komplikovali situaci pomalou hrou a nedůrazným bráněním nabízeli soupeři šanci. Ten pohostinnost pardubického mužstva dokázal využít a v polovině střetnutí vedl už čtyřbrankovým rozdílem.

Teprve pak se Pardubice probudily z letargie a podařilo se jim snížit na dvoubrankový rozdíl, který jim dával naději do třetí třetiny. Ta jim zhasla ve 46. minutě, kdy inkasovali laciný gól a jejich hra se vrátila do podprůměru.

Utkání bylo v 56.minutě přerušeno po oznámení, že v prostorách stadiónu je umístěna bomba. Policie vyklidila stadión a prohledala prostory.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) o den později v souladu s článkem 403 soutěžního řádu rozhodla, že výsledek nedohraného úterního střetnutí extraligy HC Pojišťovna IB Pardubice – HC Kometa BVV Brno platí tak, jak byl na ukazateli skóre stav v okamžiku předčasného ukončení. Zápas předčasně ukončil rozhodčí Haber v 56. minutě po opakovaném anonymním telefonátu o uložení bomby na pardubickém hokejovém stadionu.

V důsledku oznámení policie vyklidila halu. Evakuace téměř tří tisíc diváků byla klidná a rychlá a žádná výbušnina nebyla nalezena. Pachatel zůstal nezjištěn, což manažerovi HC Pojišťovna IB Pardubice Janu Levinskému sdělila pardubická policie.

Tisková konference se z důvodu vyklizení stadionu po opakovaném anonymním telefonátu o uložení bomby nekonala.

Vzájemné zápasy 1995/1996
12.9.95 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 1:2