30. kolo, úterý 2.1.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Kometa Brno

Branky: 25. Pospíšil – 2. Ševčík, 6. Ševčík. Rozhodčí: T. Svoboda – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 2181. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Jančařík, Brázda, Pácal, Mjagkich, Antonín – Kudrna, Blažek, Lubina – Jantovský, Ruzsnyak, Pospíšil – Weber, Paleček, S. Procházka.
Kometa Brno: Barta – Zubíček, Gudas (41. Adam), Barto, Vavrečka, Beran, Světlík – Navrátil, Máša, Trešl – Suhrada, Čikl, Mejzlík – Sochorec, Ševčík, Haman.

Utkání mužstev, která nutně potřebují body, skončilo nečekaným vítězstvím hokejistů Brna. Pardubičtí nezopakovali páteční výkon z brněnského ledu a v utkání slabé úrovně překvapivě ztratili doma oba body.

Pardubičtí začali utkání jakoby ještě pod vlivem silvestrovského opojení. Hned v začátku utkání nabídli soupeři několik šancí a v šesté minutě prohrávali už 0:2. Působili dojmem mužstva, které se teprve sehrává, hráli nepřesně a hráči jakoby se na ledě hledali.

S přibývajícími minutami se Pardubičtí přece jen herně prosazovali, ale dokázali jen „rozchytat“ svého bývalého spoluhráče Bartu v brance Brna. Ten udržel čisté konto do 25. minuty, kdy se Pospíšilovi podařilo snížit. Od té chvíle se úroveň hokeje přece jen zlepšila, rázem oba celky začaly hrát mnohem lépe, ale domácí přes velký tlak nedokázali zdolat brněnskou obranu.

V závěrečné třetině tempo hry opět opadlo. Domácí útočili, ale hosté dobře bránili, soustředili se na rychlé brejky a také na rozdrobení hry. Takový způsob hry sice oku diváka nelahodil, ale nakonec slavil úspěch.

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Utkání pro nás začalo špatně, jsem zklamán nástupem do utkání, ve kterém hráči nezačali tak, jak jsme si řekli. Věděli jsme, že Brno přijede s obrannou taktikou, ale bohužel nasazení našich hráčů na začátku a přístup k utkání byl velmi špatný. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale Barta se v brance Brna rozchytal k výbornému výkonu.“

Jaroslav Jiřík (HC Kometa BVV Brno): „Na sportu je krásné to, že to dopadne úplně jinak, než by to mělo být. Poučili jsme se z utkání před dvěma dny, zvolili jsme úplně jinou taktiku. Snažili jsme se pokrývat křídla soupeře a důsledně bránit a vyplatilo se nám to. Gudas nedohrál pro obnovené zranění kolena.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
12.9.95 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 1:2