Staropramen extraliga ledního hokeje, BAR3, neděle 3.3.1996, Zimní stadion Za Lužánkami, Brno

Kometa Brno

0:5
0:2, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 42. Mejzlík – 16:16 Rusznyak (Jantovský, Malinský), 19:58 Hejduk (Kudrna), 47:04 Pospíšil (Jantovský), 53:22 Procházka. Rozhodčí: Fietko – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 7:8, navíc Trešl, Vavrečka – Brázda, všichni 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 4823. Střely na branku: 29:8. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Kometa Brno: Barta – Vavrečka, Gudas, Beran, Barto, Adam (21. Světlík), Zubíček – Čikl, Konečný, Mejzlík – Máša, Trešl, Suhrada – Ševčík (41. Sochorec), Kotásek (21. Czerlinski), Haman.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Brázda, Píša, Pácal, Mečiar, Jančařík – Jantovský, Rusznyak, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Lubina – Weber, Kudrna, Procházka.

Nervozita, kořeněná častými potyčkami, lemovala třetí vzájemné utkání baráže o setrvání v extralize, které pro výtržnosti brněnských diváků rozhodčí Fietko předčasně ukončil v 54. minutě utkání.

Po čtvrté brance Pardubic domácí Vavrečka bodl holí soupeře a po vynesení dvouminutového a desetiminutového trestu neunesli tíhu porážky domácí příznivci, kteří kromě odpadků a dělbuchů házeli na ledovou plochu kusy vytrhaných dřevěných panelů a při odchodu do šatny se snažili napadat hostující hráče.

Pardubicím vyšla dokonale úvodní třetina, v níž hostující útočníci korunovali svou přesnější koncovku dvěma góly.

Křečovitost a obava neudělat chybu na dlouho poznamenala výkony obou týmů. Uklidnění do pardubických řad přinesla při přesilovce úvodní branka Rusznyaka, jenž ve skrumáži se štěstím v 17. minutě doklepl kotouč poprvé za záda brankáře Barty.

Z tempa vyvedla Kometu branka „do šatny“ dvě vteřiny před koncem třetiny, kdy Barta neudržel kotouč a Hejduk jej poslal podruhé do sítě. Hra se postupně rozkouskovala do mnoha osobních soubojů, Brňané si sice místy vytvořili optickou převahu, kterou ale nedokázali číselně využít. S přibývajícími minutami podléhali nervozitě a zbytečně se nechávali strhnout do pěstních šarvátek.

Brněnský Mejzlík sice brankou v úvodu závěrečné třetiny vykřesal jiskřičku naději na zvrat,další nápor Komety však vyrovnání nepřinesl. naopak ve 48. min. Pospíšil po chybě domácích obránců přidal třetí gól a definitivní pojistku na vítězství Pardubic šest minut před koncem Procházka, na jehož pomalou střelu od modré čáry brankář Barta, jenž měl zakrytý výhled nereagoval.

Utkání bylo pro nevhodné chování diváků kontumováno 0:5 za stavu 1:4.