43. kolo, pátek 2.2.2001 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Vítkovice

Branky a nahrávky: 26:25 Janecký (Malinský, P. Sýkora) – 29:36 Selingr (Padělek, Philipp), 56:37 Pospíšil (Kaděra). Rozhodčí: Haškovec – Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 5:9, navíc Lubina (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 7110. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Mudroch – P. Sýkora, Janecký, S. Procházka – Tvrdík, Filip, Lubina (41.–53. Vítek) – Kolář, Rolinek, Kábrt.
Vítkovice: Trvaj – Philipp, Zátopek, Škuta, Galvas, Výtisk, Zápotočný – Padělek, Moravec, Selingr – Kaděra, Štraub, Pospíšil – Ivan, Sršeň, Pavelek.

Poprvé v této extraligové sezoně se podařilo vítkovickým hokejistům, bojujícím o účast v první osmičce, porazit pardubické mužstvo. Velkou zásluhu na vítězství 2:1 měly obě posily v dresu hostů, především pak autor rozhodující branky David Pospíšil.

Domácí bez zraněných či nemocných Blažka, Kudrny a Mikesky nezačali obvyklým náporem, a tak měli hosté překvapivě zpočátku více ze hry. Pardubičtí se dostali do tempa až během přesilovky v 6. minutě, ale při ní jen rozehřáli Trvaje, který v brance Vítkovic nahradil nemocného Pruska. Hosté s Davidem Pospíšilem a Sršněm měli velké štěstí v 11. minutě, kdy Rolínek zblízka trefil vítkovického brankáře. V 14. minutě jej napodobil na druhé straně Sršeň, který střílel rovněž jen do Svobody. Domácí se začali více prosazovat až v závěru první třetiny.

Na počátku druhé části utkání byli znovu aktivnější Východočeši, jenže Stanislav Procházka hned v první minutě netrefil odkrytou branku Vítkovic. Pardubičtí přidali na důrazu, vytvořili si více šancí a v 27. minutě otevřeli skóre, když perfektní kombinaci zakončil Janecký. Vítkovičtí srovnali v 30. minutě po chybě domácího Jančaříka. Vzápětí zmařil pardubický brankář šanci Kaděry a na druhé straně trefil dělovkou horní tyčku Stanislav Procházka.

Těsně před koncem druhé třetiny Lubina fauloval vítkovického obránce Philippa a ke dvěma minutám dostal ještě desetiminutový osobní trest. To pro domácí mužstvo znamenalo velké oslabení do třetí třetiny. Oboustranně důrazná hra v závěrečné části přinesla sice optickou převahu domácím, ti jí však nedokázali využít. Nakonec utkání rozhodla v 57. minutě chybná rozehrávka pardubického gólmana Svobody, po níž proměnil expardubický David Pospíšil Kaděrovu přihrávku v rozhodující branku.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Zápas se nám nepovedl. Chyběla lehkost, nešla nám kombinace, ani přesilové hry. Citelně chyběla trojice zraněných hráčů.“

Kamil Konečný (HC Vítkovice): „Jsme spokojeni s hrou, převládala v ní obranná činnost nad útočnou, což odpovídá i konečnému výsledku. Jsme rádi, že se obě posily předvedly v dobrém světle a do mužstva přinesly zdravý duch.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
15.9.00 Vítkovice – Dynamo Pardubice 3:4