4. kolo, pátek 15.9.2000 od 17:00 hodin, Palác kultury a sportu
Vítkovice

Branky a nahrávky: 2:31 M. Tomášek (Polášek, Pavelek), 7:58 Martin Procházka z trestného střílení, 23:34 Kaděra (Štraub) – 21:45 Koudelka (Janecký, P. Sýkora), 24:05 Filip (Kudrna, Pácal), 53:18 Pácal (Janecký, Koudelka), 58:45 S. Procházka (Koudelka). Rozhodčí: Husička – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Diváci: 5755. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Vítkovice: Trvaj – Philipp, Jerofejev, Škuta, Galvas, Jurečka, Seman, Kobezda, Zápotočný – I. Padělek, Moravec, Martin Procházka – Kaděra, Štraub, Selingr – Ivan, Pleva, Irgl – M. Tomášek, Polášek, Pavelek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, Píša, Divíšek, Novotný, Pácal – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, Mikeska (5. Kábrt, 21. Koudelka) – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.

Hokejisté Vítkovic prohráli ve čtvrtém kole extraligy s Pardubicemi 3:4, přestože vedli už 2:0 a 3:1. Vítěznou branku hostů, za které poprvé nastoupil i veterán a navrátilec z Finska Otakar Janecký, vsítil v závěru zápasu v přesilovce Stanislav Procházka.

Hráči obou týmů předváděli v úvodní části rychlý hokej s množstvím pohledných akcí. Vítkovice hrály od začátku se čtyřmi pětkami a právě čtvrtá formace již ve třetí minutě skórovala. První branku zápasu vsítil zblízka Tomášek po spolupráci s Poláškem a Pavelkem.

V osmé minutě byl sice vyloučen vítkovický obránce Galvas, ale domácí celek hrál v oslabení velmi dobře. Útočník Ivan unikl pardubickým bekům, kteří jej ve vyložené šanci faulovali, a tak rozhodčí Husička nařídil trestné střelení. To s jistotou proměnil Martin Procházka, jenž oklamal brankáře Svobodu elegantním blafákem.

Úvod druhého dějství vyšel lépe hostujícímu mužstvu. Již ve 22. minutě snížil na 1:2 Koudelka po kombinaci s Janeckým a Petrem Sýkorou, novou posilou Pardubic z Nashvillu. Střelec gólu nastoupil až ve druhé třetině ve druhém pardubickém útoku místo zraněného Mikesky.

Již o dvě minuty později však získal pro Vítkovice obět dvoubrankový náskok Kaděra po nahrávce Štrauba, když hosté hráli bez vyloučeného obránce Novotného. Pardubice však nerezignovaly a hned v následující minutě kontrovaly gólem Filipa, jemuž ideálně nahrál do výhodné střelecké pozice Kudrna. V dalším průběhu oba celky přitvrdily hru a rozhodčí začal častěji trestat tvrdé zákroky. Vítkovice i Pardubice však hrály v oslabení spolehlivě, a tak se skóre v této fázi hry nezměnilo.

V poslední třetině byli aktivnější hosté, kteří se snažili otočit vývoj zápasu. Šest minut před koncem utkání vyrovnal na 3:3 Pácal střelou od modré čáry, když domácí celek hrál v oslabení bez vyloučeného Jerofejeva.

V závěru střetnutí musel naopak odjet na trestnou lavici pardubický útočník Sýkora, Vítkovice však přesilovku nehrály ani minutu, jelikož rozhodčí Husička vyloučil jejich kapitána Štrauba. Pardubice i druhou početní převahu využily, když vítěznou branku vstřelil Stanislav Procházka v předposlední minutě zápasu čtyři sekundy před návratem Štrauba na led.

Alois Hadamczik (HC Vítkovice): „S výsledkem nemohu být spokojen, protože jsme vedli dvakrát o dvě branky. Pak však soupeř využil individuálních chyb našich hráčů k otočení výsledku. Myslím si, že vyloučení devět ku devíti neodpovídá průběhu střetnutí. Čtvrtý gól jsme dostali, když byl vyloučen Štraub, jenž vůbec nefauloval.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byl to pro nás důležitý zápas, protože jsme letos ještě nevyhráli. Začali jsme špatně a prohrávali po první třetině 0:2. Pak jsme se však se dostali do zápasu a otočili, když jsme v poslední třetině využili dvě přesilovky.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
15.9.00 Vítkovice – Dynamo Pardubice 3:4