14. kolo, neděle 14.10.2001 od 18:00 hodin, Zimní stadion Eden
Slavia Praha

Branka a nahrávka: 5:29 Matějovský (J. Novák). Rozhodčí: Husička – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:9, navíc Alinč – S. Procházka oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 3386. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0.
Slavia Praha: Hronek – P. Kadlec, Hejda, J. Novák, Klobouček, P. Martínek, D. Pojkar – Branda, Beránek (21. Sláma), Antoš – Ujčík, Alinč, Rousek – Matějovský, Čermák, Sup – Šaffer, Z. Novák, Tomica.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský – Tvrdík, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Rolinek, D. Pospíšil, S. Procházka – od 38. navíc Vak.

Vítězná šňůra devíti zápasů v řadě pardubických hokejistů skončila. Postarala se o to pražská Slavia, o jejíž nejtěsnější výhře 1:0 rozhodl už v první třetině utkání plného ostrých zákroků při přesilové hře Matějovský. Mladý gólman Hronek udržel poprvé v sezóně čisté konto a radost domácím může kalit pouze skutečnost, že zápas nedohráli kvůli zranění Beránek a Martínek.

Úvodní nápor Slavie přinesl hned gólový efekt. V početní výhodě při vyloučení Mudrocha tečoval Novákovu střelu od modré čáry před Svobodou Matějovský a v té chvíli by si asi nepomyslel, že utkání rozhodl. Šanci zvýšit měl totiž vzápětí Rousek, ale v rozhodující fázi mu utekl puk, na druhé straně prověřil mladého slávistického gólmana Hronka z úhlu Blažek.

Východočeši i bez nemocného kanonýra Petra Sýkory působili hokejovějším dojmem, avšak Mudroch a Malinský v dobrých střeleckých pozicích neuspěli. Jejich akce režíroval většinou zkušený kapitán týmu Janecký, jemuž stejně jako slávistovi Alinčovi vypršel disciplinární trest, ale koncovka byla jejich slabinou. Do druhé části už nenastoupil po Pácalově seknutí s podezřením na zlomeninu prstu Beránek a pojistku na vítězství odmítl Branda, který nedokázal využít chvíle, kdy Svoboda na moment ztratil puk z dohledu.

V závěrečné dvacetiminutovce dohrál předčasně po souboji s Kudrnou i obránce Martínek, slávistický trenér Růžička musel v sestavě improvizovat a hosté se zoufale snažili vyrovnat. Když ale proti Hronkovi neuspěli Blažek ani Kudrna, mohli se domácí radovat z dalšího tříbodového zisku.

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „Smekám před hráči, že takový způsob hry přijali a vydrželi až do konce. Jinak to byl docela kvalitní zápas, ale po řadě brutálních zákroků jsou tři hráči u doktora a s Beránkem jsem před chvílí mluvil a vypadá to, že má zlomenou záprstní kůstku a čeká ho operace.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „S nasazením, vůlí, bojovností a agresivitou musím být spokojen, ale chyběla nám lepší kombinace a zradila nás koncovka. Při troše štěstí jsme si mohli bod odvézt. Nemyslím si však, že bychom hráli brutálně. Na takhle úzkém kluzišti je takový zápas o soubojích a střetech, museli jsme se na to připravit a neuhýbat. Kdybychom to neudělali, odvezli bychom si třeba šestigólový příděl.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
11.9.01 Dynamo Pardubice – Slavia Praha 2:3p