8.1.2022

Z Brna za tři! Technika zlomena ve druhé polovině utkání

Pardubičtí dorostenci vyrazili pro další tři body do tabulky do Brna. Do utkání vstoupilo Dynamo lépe, již ve druhé minutě se prosadil Vrba. I když se Brnu podařilo dvakrát vyrovnat, Dynamu výhru nevzalo. Na ledě Techniky vyhrály Pardubice 5:3 a v tabulce skupiny o postup do play-off výrazně prohání vedoucí Motor České Budějovice.

Extraliga dorostu, 6. kolo, sobota 8.1.2022, Brno, Hokejové haly dětí a mládeže

Technika Brno

3:5
1:2, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 12:32 Sladký (Pálkovič; 5/4), 24:19 Apolenář (Pospíšil; 5/5), 58:22 Apolenář (Straka, Vildomec; 5/5) – 02:23 Vrba (Oliva; 5/5), 16:05 Bartoň (Bolehovský; 5/5), 35:45 Vrba (Novák; 5/5), 39:39 Kantor (Jedlička, Vrba; 5/5), 50:57 Bartoň (Kaštánek, Hiemer; 5/5). Rozhodčí: Šmíd – Blažek, Šobáň. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5.
Technika Brno: Hnízdil – Vildomec, Pospíšil (C), Hrabinec, Čaňo, Hejduk – Sladký, Apolenář, Langmann, Straka, Janík, Pálkovič, Novotný, Szemmelroth, Smrž, Janovský, Hamák.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Sopoušek, Šmerda, Oliva, Holec, Hemský, Straka, Kaštánek – Kantor, Bolehovský, Hiemer, Jedlička, Dostál, Bartoň, Pražan, Novák, Vrba, Kučera.

Do utkání lépe vstoupilo Dynamo. Úvodní buly vyhrály Pardubice, kteří se hned hnaly do akce. Ve druhé minutě Matěj Oliva nahrál Ondřeji Vrbovi, který zakončoval – 0:1. Domácí hráči mohli ihned na to odpovědět. Do útoku vyjel Straka, ale Matěcha jeho pokus vystihl a střelu schoval do lapačky. V polovině třetiny si šel domácí Pálkovič sednout na dvě minuty za hrubost a Dynamo tak hrálo přesilovou hru, kterou ale hrálo jen 23 vteřin. Na trestnou lavici odešel pardubický Šmerda. A před vypršením jeho trestu Brno vyrovnalo na 1:1. V 16. minutě ale Šimon Bartoň vrátil Dynamu vedení – 1:2. V první třetině se už nic nestalo.

Na začátku druhé třetiny bylo znovu vyrovnáno. Matěchu překonal Apolenář – 2:2. Utkaní bylo pak velmi klidné. Oba týmy měly šance, ale žádná z nich neskončila gólem. Potom přišla přesilová hra Brna. Jeden z domácích hráčů vystřelil na Matěchu, ale on puk vyrazil do ochranné sítě. Ve 35. minutě se vydal do útoku Novák s Ondřejem Vrbou. A poslední jmenovaný prostřelil domácího Hnízdila – 2:3. Na konci třetiny ještě Tadeáš Kantor přidal čtvrtý gól a Dynamo šlo do dvoubrankového vedení – 2:4.

Ve třetí třetině šli dvakrát za sebou hosté do oslabení, které ale zvládli. V 50. minutě Šimon Bartoň zvýšil vedení Dynama na 5:2. Poté přišel trest pro Pardubice za příliš mnoho hráčů na ledě. Technika si tak zahrála přesilovou hru, při které Apolenář dostal puk za záda Matěchy – 3:5. V zápase se už nic vážného nestalo a Dynamo si tak z Brna přivezlo tříbodovou výhru.