21.1.2021

V souboji o sedmou příčku slaví Dynamo! Obrat dokonal dvěma góly Camara

Netradičně ve čtvrtek se Dynamo rozjelo na západ Čech, aby se postavilo Karlovým Varům. Pardubicím sice utekl začátek zápasu, když velmi rychle dvakrát inkasovaly, vše si ale pardubičtí hokejisté vynahradili ve třetí třetině! Díky dvěma slepeným gólům Anthonyho Camary vyhráli v předehrávce 38. kola 4:3 a pojistili si sedmou příčku tabulky Tipsport extraligy. Nově vzniklá první útočná trojice Camara – Kusý –Roman posbírala dohromady šest kanadských bodů.

Tipsport extraliga, 38. kolo, čtvrtek 21.1.2021, KV aréna

Karlovy Vary

3:4
2:0, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 1:40 Beránek (Skuhravý, Vondráček; 5/5), 2:24 Koblasa (Zábranský, Pulpán; 5/5), 23:59 Kohout (Skuhravý; 5/4) - 21:31 Paulovič; 5/5, 31:20 Ďaloga (Kusý; 5/5), 40:27 Camara (Roman; 5/5), 43:07 Camara (Roman, Kusý; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Brejcha, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Karlovy Vary: Novotný – Rohan, Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán, Zábranský, Mikyska – Rachůnek, Mikúš, Flek – Vondráček, Skuhravý, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Hladonik, Šik.
Dynamo Pardubice: Klouček – Ďaloga, Nakládal, Mikuš, Bučko, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Kusý, Roman, Camara – Paulovič, Kousal, Horký – Rohlík, Poulíček, Blümel – Machala, Matýs, Zeman.

Pardubicím se vůbec nevydařil vstup do zápasu. Hned po minutě otevřel skóre Ondřej Beránek, kterého našel Václav Skuhravý, minutu poté se z podobné pozice z dorážky prosadil Petr Koblasa. Než se Dynamo stačilo rozehřát, prohrávalo už v Karlových Varech o dvě branky.

V polovině první třetiny dostali hosté šanci vylepšit výsledek první desetiminutovky v přesilové hře, k dobré střele se dostal Robert Kousal, který po přihrávce Ondřeje Romana nenašel místo pod lapačkou brankáře Novotného. To bylo z přesilovky Pardubic vše, naopak na druhé straně musel velké nepříjemnosti před svou brankou řešit Milan Klouček. První třetina skončila na střely 19:7 z pohledu domácích, Pardubice tak Karlovým Varům dovolily v první periodě o jednu střelu na branku více než za celý zápas Vítkovicím.

Na začátku druhé třetiny se Dynamo nadechlo.

Paulovičovi nejprve nevyšla přihrávka na Luboše Horkého, puk se k němu ale odrazil zpátky a zmíněný Matej Paulovič puk otřel o tyč z vnitřní strany a korigoval na 1:2. Jenže Energie díky využité přesilovce znovu odskočila na rozdíl dvou branek, Martin Kohout tečoval puk mezi betony Milana Kloučka – 1:3.

Osm a půl minuty před koncem druhé třetiny Pardubice opět snížily. Při signalizovaném vyloučení Pulpána ujela trojice Roman, Kusý a Marek Ďaloga. Poslední jmenovaný překvapil Novotného, protože místo přihrávky na volné spoluhráče jednoduše trefil místo, kam brankář Karlových Varů nemohl dosáhnout.

Poté, co Milan Klouček vychytal ujíždějícího Koblasu, Pardubice převzaly útočnou iniciativu, ve druhé třetině za ní však ještě odměněny nebyly. Stačilo jim však 27 vteřin třetí části, aby vyrovnaly stav utkání! Anthony Camara se dostal k puku na hranici brankoviště a vstřelil svou dvanáctou branku v sezoně - 3:3 a špatný start utkání byl odčiněn. Vyrovnaný stav ale ani v tomto případě příliš dlouho nevydržel.

Pardubice mají totiž šikulu Denise Kusého, který parádně našel znovu Anthonyho Camaru, jenž si pohrál s Novotným a zasunul puk za jeho záda – 3:4! Dvanáct minut před koncem zvonila po nahození Jana Zdráhala tyč, ve velké šanci se objevil také Patrik Poulíček, jež tečoval puk od Ondřeje Rohlíka.

Konec zápasu si Pardubice pohlídaly a z Karlových Varů odvážejí po těžké bitvě všechny tři body. To také znamená, že Dynamo má pět výher v řadě a v tabulce Tipsport extraligy si pojistilo sedmou příčku!

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Určitě jsme odehráli výrazně lepší utkání, než jsme předvedli s Pardubicemi minulý týden, i když výsledek je ve finále stejný. Vyšel nám začátek utkání, dali jsme góly, byli jsme lepší a rychlejší. Poté Pardubice korigovaly, ale pořád jsme o branku vedli. Na začátku třetí třetiny jsme po naší lehkovážnosti dostali dvě branky a Pardubice v momentální formě a pohodě, v jaké hrají, takové zápasy vyhrávají.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): První třetinu jsme prochrápali, měli jsme za sebou další dlouhou cestu, není to první zápas, co s tím máme problémy. Musíme se na to však lépe připravit, protože vždycky ty zápasy takhle otočit nedokážeme a mohlo by se nám to vymstít. Nicméně si myslím, že jsme od půlky zápasu byli lepším týmem a vyhráli jsme zaslouženě. Třetí třetina od nás už byla více než slušná.