10.3.2021

Dynamo získává vedení v sérii! Proti Energii rozhodla druhá třetina

Po třech letech se vrátilo play off do pardubické enteria areny a byl to návrat vítězný. Dynamo v tvrdém zápase přetlačilo Karlovy Vary 2:1 a slaví první bod v sérii. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre hned na začátku té druhé Ondřej Roman, druhý gól následně po krásné přesilovkové kombinaci přidal Andrej Kosticyn. Energii se sice ve třetí třetině podařilo snížit zásluhou Jakuba Fleka, žádný další gól už ale nepadl a to znamená, že Dynamo se v sérii ujímá vedení 1:0 na zápasy.

Tipsport extraliga, PR1, středa 10.3.2021

Karlovy Vary

2:1
0:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 21:25 Roman (Rohlík; 5/5), 36:20 Kosticyn (Zohorna, Camara; 5/4) - 50:22 Flek (Šenkeřík; 5/5). Rozhodčí: Kika, Obadal – Brehcha, Špringl. Vyloučení: 6:5, navíc Poulíček (PCE) a Pulpán (KVA) osobní trest 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 30:27 (8:8, 17:11, 5:8). Zblokované střely: 16:20. Hity: 5:9 Vhazování: 31:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Vála, Ďaloga, Mikuš, Hrádek, Kolář, Bučko – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, Zohorna, Kousal – Rohlík, Roman, Horký – Kosticyn, Kratochvil, Pochobradský.
Karlovy Vary: Habal – Kowalczyk, Šenkeřík, Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán, Weinhold – Rachůnek, Mikúš, Flek – Šik, Hladonik, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček.

Hned v úvodu zápasu měl šanci otevřít brankový účet po Kousalově přihrávce Zohorna, Vladislav Habal v brance Karlových Varů si s jeho střelou se štěstím poradil. Nebezpečně následně stříleli v přesilovce Blümel a po něm už při hře pět na pět Horký, oba ale vychytal Habal vyrážečkou. V dobré pozici se ocitl po lobu od Kousala také Anthony Camara, sám před Habalem ale nedokázal zkrotit skákavý puk. Práci měl i Milan Klouček na druhé straně, když musel krýt několik nebezpečných pokusů Energie. Největší šanci Karlových Varů měl zcela osamocený Václav Skuhravý, kterého Klouček vychytal betonem.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy v aktivním duchu třetiny první. Na Habala nejdříve nevyzrál Camara, na druhé straně si Klouček poradil se střelou Beránka. Následně už šlo Dynamo do vedení. Ondřej Rohlík přenechal v rohu puk Ondřejovi Romanovi, který si vyjel před branku a překonal karlovarského brankáře ke vzdálenější tyči – 1:0. Vyrovnat mohl v samostatném nájezdu Jan Hladonik, Klouček si s jeho blafákem poradil famózním zákrokem vyrážečkou. Aktivní a tvrdý hokej na obou stranách nadále přinášel velké množství šancí, nebezpečně střílel z úhlu Blümel, na druhé straně dobře zasáhl Klouček proti bezprostřední střele Beránka.

V následné přesilovce Dynama mířil nejdříve pouze do Habala v dobré pozici stojící Paulovič. Následně už se Pardubicím podařilo přesilovou hru využít a odskočit na rozdíl dvou branek. Tomáš Zohorna krásně vybídl ke skórování Andreje Kosticyna, kterému stačilo pouze nastavit hokejku a usměrnit puk do odkryté branky – 2:0! V poslední minutě druhé třetiny se Východočeši dostali do dvou slibných šancí, ze kterých mohli navýšit vedení. Ondřej Roman při přečíslení dva na jednoho střílel pouze do lapačky karlovarského brankáře, chvilku poté se pěknou akcí předvedl Blümel, ani ten ale na Habala nevyzrál.

V polovině třetí třetiny musel Vladislav Habal řešit ošemetnou situaci, když roztažený na brankové čáře zabránil vlastnímu gólu po odražené střele Romana. Hosté se přece jen dostali zpět do zápasu a postarali se o zajímavý závěr. Karlovým Varům se podařilo snížit v čase 50:22, když Jakub Flek dorazil tečovanou střelu, která vypadla z Kloučkovy výstroje a dal tak Energii naději zvrátit nepříznivý stav – 2:1. Energie se snažila o vyrovnání, což podpořila i odvoláním brankáře a hrou se šesti hráči na ledové ploše. Ani to však Západočechům nestačilo. Milan Klouček totiž v poslední vteřině úžasným zákrokem zachránil své spoluhráče a rozhodl tak, že první výhru v sérii si připíše právě Dynamo. Odveta je na programu hned ve čtvrtek od 18 hodin!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Zápas měl grády, byl to hokej typický pro play off, bylo tam nasazení, emoce, osobní souboje. My jsme zahráli lépe přesilovky a oslabení, což asi rozhodlo zápas. Do příštího zápasu musíme omezit naše fauly, protože těch oslabení bylo strašně moc a stojí nás to hrozně sil. "

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): „V první třetině to byla typická třetina pro play off. Bohužel ve druhé třetině jsme hned ve druhé minutě dostali branku a ta určila ráz utkání. My jsme poté museli útočit, ale soupeř má výbornou obranu. Zápas rozhodlo to, že domácí dokázali dát gól z přesilovky."