23.9.2022

Třetí výhra v řadě! Dynamo porazilo Plzeň 4:1 a zůstává neporažené

Také potřetí v sezóně odcházíme ze zápasu vítězně! Utkání na ledě Plzně rozhodlo Dynamo v prvních dvou třetinách, po kterých odcházelo s tříbrankovým vedením. Ve třetí třetině Plzeň zvládla utkání zdramatizovat, Tomáš Zohorna však svou třetí trefou v utkání zkompletoval hattrick a uzavřel skóre na konečných 4:1 pro Dynamo.

Tipsport extraliga, 3. kolo, pátek 23.9.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

1:4
0:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 52:27 Hrabík (Rekonen, Kaňák; 5/4) – 08:06 Zohorna (Hyka, Radil; 5/5), 25:41 Vála (Říčka, Kousal; 5/5), 30:27 Zohorna (Vála, Hrádek; 5/5), 58:02 Zohorna (5/5). Rozhodčí: Horák, Hejduk – Šimánek, Zíka. Diváci: 4390. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 30:17 (1:6, 12:10, 17:1). Zblokované střely: 24:19. Hity: 6:3. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Plzeň: Pavlát – Budík, Zámorský, Kaňák, Houdek, Baránek, Piskáček – Schleiss, Kodýtek, Rekonen – Blomstrand, Mertl, Meyer – Hrabík, Suchý, Lang – A. Dvořák, Bitten, Sedlák.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Radil, Zohorna, Hyka – Říčka, Kousal, Cienciala – Paulovič, Poulíček, A. Musil – Koffer, Rohlík, Urban.

Hned ve třetí minutě dostalo Dynamo výhodu přesilové hry, ve které však nedokázalo najít recept na obranu domácích a tak to byla Plzeň, kdo jako první v utkání zahrozil. Aleksi Rekonen dojel nahozený kotouč a střelou příklepem zaměstnal Romana Willa.

Z prvního gólu se tak přeci jen mohlo radovat Dynamo. Tomáš Zohorna nastřelil v úniku tyč, od které se puk odrazil do betonu Pavláta a následně doklouzal až za brankovou čáru - 0:1. Druhou branku mohl následně přidat Patrik Poulíček, který po dobré přihrávce od zadního mantinelu netrefil kotouč ideálně a neujala se ani dorážka Mateje Pauloviče.

Do druhé třetiny nastoupila Plzeň, která měla za celou první třetinu jedinou střelu na bránu, o poznání aktivněji a hned v první minutě několikrát zaměstnala Romana Willa, který musel zasahovat proti střelám Rekonena, Beránka a Meyera. Z plzeňské aktivity následně vzešla také přesilová hra, při které se do nadějných příležitostí dostali Rekonen a Mertl. Také tentokrát byl Will bezchybný.

Dynamo se z úvodního náporu Plzně oklepalo a naopak samo udeřilo. Ondřej Vála si kličkou na modré čáře udělal prostor a přesnou střelou navýšil pardubické vedení - 0:2. Na rozdíl tří branek následně navýšil druhou brankou v utkání Tomáš Zohorna, jenž neměl problém dorazit Válovu střelu za bezmocného Pavláta - 0:3.

V úvodu třetí třetiny se rozhodl nabudit domácí tým Samuel Bitten. Kanadský útočník se rozhodl vyzvat k pěstnímu souboji Roberta Kousala, který však zvládl Bittena složit k zemi a z bitky odjížděl vítězně. Plzeň Bittenův souboj nabudil, šance Houdka a Mertla ale skončily pouze ve výstroji Romana Willa.

Ještě více práce měl pardubický brankář při následném oslabení. Skvělými zákroky zamezil Will ve skórování Rakonenovi, Hrabíkovi a poté i Blomstrandovi. Další neskutečný zákrok poté předvedl Roman Will proti tečované střele Schleisse.

Pardubický gólman nestačil až na střelu Aleksiho Rekonena, kterou tečoval za Willova záda Kryštof Hrabík - 1:3. Plzeňští se ještě pokusili v závěru utkání zvrátit hrou bez brankáře, ve které nejprve nastřelil břevno Petr Zámorský, následně se však k puku dostal Tomáš Zohorna, který završil trefou do prázdné brány druhý hattrick v sezóně!

Richard Král - asistent trenéra, HC Dynamo Pardubice: „ Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. První třetina byla z naší strany velice slušná. Kdybych ale měl něco vytknout, tak by to byla laksnost v koncovce, kde jsme se mohli trochu více tlačit do brány. Druhá třetina byla z naší strany asi nejlepší. Měli jsme dobrý pohyb, byli jsme dobří v napadání, získávali jsme kotouče a drželi jsme se i ve třetině. Vytvořili jsme si tlak a dali jsme z toho góly. Zvolnili jsme až ve třetí třetině, kde jsme měli pár zbytečných ztrát. Hráli jsme s kotoučem dozadu, což se nám vymstilo. Byli jsme z toho párkrát zbytečně vyloučený a Plzeň nás potrestala. Naštestí nás v ostatních přesilovkách podržel Willík. Chytil nepříjemné tečované střely a něco navíc, takže tam nás v situacích, kdy se Plzeň dostala do tlaku podržel, ale jinak si myslím, že celkově jsme zápas s Plzní zvládli.“