26.1.2023

Slavnostní večer Dynamo zakončilo vítězně! Plzeň porazilo 4:3

Emotivní večer, který započal vyvěšením dresu Petra Sýkory s číslem 37 ke stropu enteria areny, Dynamo zakončilo vítězně! S houževnatou Plzní si poradilo 4:3 a na čele tabulky má už dvanáctibodový náskok. Svůj 100. zápas v pardubickém dresu oslavil vstřelenou brankou David Cienciala a po návratu do sestavy se prosadil také Jan Košťálek.

Tipsport extraliga, 42. kolo, čtvrtek 26.1.2023, Pardubice, enteria arena

4:3
1:2, 3:0, 0:1
Branky a nahrávky: 04:56 Zeman (Poulíček, D. Musil; 5/5), 35:00 Vondráček (A. Musil, Mandát; 5/5), 37:58 Cienciala (Kolář, Hyka; 5/5), 38:28 Košťálek (Dvořák, Zohorna; 5/5) – 07:07 Baránek (Schleiss; 5/5), 09:34 Schleiss (Suchý; 5/5), 55:52 Holešinský (Kodýtek, Kaňák; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Kika – Lederer, Ondráček. Diváci: 9867. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 30:31 (10:8, 15:8, 5:15). Zblokované střely: 13:8. Hity: 9:4. Vhazování: 29:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Kolář, Bučko – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Mandát, A. Musil, Vondráček.
Plzeň: Pavlát – Baránek, Zámorský, Houdek, Kaňák, Piskáček, Jiříček, Skok – Schleiss, Suchý, Pour – Holešinský, Kodýtek, Rekonen – Blomstrand, Mertl, Malát – Bitten, Soukup, Adamec.

Už po minutě hry se do první vážnější šance dostal Tomáš Zohorna, plzeňského brankáře však ještě nepřekonal. To se povedlo až v 5. minutě Tomáši Zemanovi, který byl ve správný čas na správném místě a úspěšně dorazil Poulíčkovu střelu za bezmocného Pavláta - 1:0.

Plzni se však následně v rozmezí tři minut podařilo skóre otočit. Romana Willa nejprve překonal po povedené akci Marek Baránek a poté Jan Schleiss, na jehož prudkou střelu z prostoru mezi kruhy byl pardubický brankář krátký - 1:2.

Dynamo však poté předvedlo perfektní druhou třetinu. Na 2:2 nejprve vyrovnával po pohledné akci čtvrtého útoku Tomáš Vondráček a téměř přesně o tři minuty poté vystřelil Pardubicím vedení David Cienciala, který tak svůj stý zápas v dresu Dynama oslavil osmou brankou v letošní sezóně - 3:2.

Na rozdíl dvou branek následně ještě před druhou sirénou upravil dělovkou z levého kruhu navrátilec do sestavy Jan Košťálek - 4:2. Plzni se však necelé čtyři minuty před koncem zápasu podařilo snížit, když Willa překonal nikým nehlídaný Adrián Holešinský - 4:3.

V závěru tak Škodovka zkusila hru bez brankáře a Dynamo musel v posledních vteřinách zachránit Roman Will, který se stihl přesunout proti nebezpečné střele a rozhodnout tak už o sedmé pardubické výhře v řadě.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Do utkání jsme vstoupili dobře, vedli jsme 1:0. Následně jsme udělali nějaké chyby, ze kterých nás soupeř potrestal. Před druhou třetinou jsme si řekli co a jak a poté jsme předváděli hokej, jaký bychom chtěli hrát. Soupeře jsme zatlačili, hráli jsme agresivně a z toho pramenily ty branky, které jsme daly. Na konci zápasu jsme udělali chybu, dostali jsme branku na 4:3. Závěr jsme ale sehráli velmi dobře."