29.10.2011
Petr Dejnožka

Starší dorostenci získali díky skvělé třetí třetině s Letňany alespoň bod

PARDUBICE — Starší dorostenci přivítali Letňany a zápas se nevyvíjel podle jejich představ, ale díky skvělé třetí třetině dokázali vybojovat alespoň bod. Nakonec Letcům podlehli 3:2 po prodloužení.

Extraliga staršího dorostu, 17. kolo, sobota 29.10.2011, ČEZ Arena Pardubice

Letci Letňany

0:0, 0:2, 2:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 49:29 Havel (Schneider, Chvojka), 56:40 Bureš – 25:17 Chvátal (Litera), 33:00 Litera, 60:57 Kaplan (Rulf). Rozhodčí: Třasák – Budínský, Buček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Jirout – Kubín, Divecký, Kalous, Chvojka, Polák, Kysela, Žemlička, Susko, Panna, Moravec, Bohuněk, Fridrich, Špaček, Zelinger, Bureš, Pilný, Petira, Schneider, Havel, Kracík.
Letci Letňany: Eder – Šír, Hes, Minář, Uhlíř, Nebeský, Janda, Ječný, Kraus, Rulf, Kaplan, Chvátal, Jenček, Arnošt, Homolka, Vacek, Litera, Neuman.

Starší dorostenci Pardubic na svém ledě celek Letňan a chtěli si připsat tříbodové vítězství. Úvodní třetina nebyla pro diváka příliš záživná, ani jeden z celků si nedokázal vytvořit větší převahu a soupeře zatlačit v pásmu. Šancí bylo také pomálu. Za zmínku stojí jen příležitosti mladších dorostenců Pardubic Panny se Špačkem, se kterými si poradil jistý brankář Eger. Jediní, kdo mohl být po první části spokojen, byli gólmani, oba zatím drželi čisté konto.

Začátek druhé periody byl o poznání zajímavější. První jasnou gólovku si vypracovali domácí hokejisté, když Vojtěch Žemlička postupoval sám na brankáře Letců, ale jeho střelu mezi betony si Eger pohlídal. Byl to právě brankář hostí, kdo musel být na začátku prostřední části v permanenci. Při vlastním oslabení na něj uháněl Schneider, byl faulován a sudí ukázal trestné střílení. S ním ale sám faulovaný hráč naložil prachbídně, puk mu sjel z hokejky, a tak ani nevystřelil.

A tak je logické, že musel přijít trest. Hosté dostali k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, kterou sice nevyužili, jenže v pokračující standartní přesilové hře nadvakrát dorazil kotouč za Jirouta David Chvátal – 0:1!

Pardubickým inkasovaná branka vítr z plachet nesebrala, do dobré příležitosti se dral Zelinger, jeho pokus ale perfektně vystihl brankář Eger. Právě tento gólman v dnešním duelu předvedl vynikající výkon, Pardubičtí ho nemohli překonat.

A s domácími bylo ještě hůře, když při přesilové hře Pardubic vystihl rozehrávku Petr Litera a přesným zakončením zvýšil na rozdíl dvou branek – 0:2.

I Letňany dostaly v zápase možnost jet trestné střílení, faulovaný Daniel Arnošt ale na švestkách domácího brankáře nenachytal. A když všechny šance domácích pochytal neomylný Eger, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro Letce.

O definitivním vítězi tak měla rozhodnout až třetí třetina, do ní Pardubičtí nastoupili s obrovským tlakem, protože se pochopitelně nechtěli smířit s porážkou. Jenže proti nim stál neomylný Eger! Domácí se ale přece jen dočkali, v 50. minutě hrubé chyby Letňanských využil Martin Havel – 2:1.

S blížícím koncem se zvyšoval nejen tep fanoušků na stadionu, ale také tlak pardubických hokejistů. Do konce již mnoho nezbývalo, ale hosté se zbytečně zatáhli a puky po získání odpalovali co nejdále od vlastní svatyně.

Pardubice si vyrovnání zasloužily a také se ho dočkaly! Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou vše propálil Lukáš Bureš a odšpuntoval obrovskou radost! Domácí se snažili rozhodnout ještě v základní hrací době, ale to se jim nakonec nepodařilo.

Na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení. To ale netrvalo příliš dlouho, protože dva body do Letňan poslal přesnou ranou kapitán David Kaplan – 2:3 po prodloužení.