8.10.2011
(HoH)

Starší dorostenci nestačili na Letňany

LETŇANY — Špatný zápas odehráli v 10. kola ELIOD extraligy staršího dorostu pardubičtí mladíci. Východočeši prohráli v Letňanech 2:5. Domácí tak poprvé vyhráli na svém stadionu za tři body.

Extraliga staršího dorostu, 10. kolo, sobota 8.10.2011, ICE ARENA Letňany

Letci Letňany

5:2
3:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 4:51 Arnošt (Brejcha), 12:47 Ječný, 14:58 Kaplan (Karabáček), 32:26 Štosek (Kraus, Freisler), 58:40 Brejcha (Štosek) – 11:13 Havel (Kalous), 44:12 Petira (Pilný). Rozhodčí: Battěk – Huryta, Zmeškal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 61. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Letci Letňany: Švihálek – Brejcha, Minář, Uhlíř, Janda, Štosek, Ječný, Kraus, Arnošt – Šír, Hes, Nebeský, Freisler, Čapek, Rulf, Kaplan, Karabáček, Jenček, Vacek.
Dynamo Pardubice: Veselý (32:26 Stibůrek) – Divecký, Kalous, Veselý, Bohuněk, Zelinger, Pilný, Petira, Kracík – Kubín, Chvojka, Polák, Kysela, Srpek, Žemlička, Moravec, Žilák, Fridrich, Schneider, Havel.

Od počátku byli domácí aktivnější a už v 5. minutě otevřel skóre po přihrávce Brejchy ze samostatného nájezdu Arnošt, když proměnil forhandový blafák a nedal Veselému v brance šanci – 1:0. Gólem povzbuzený Arnošt se pak znovu dokázal prokličkovat před Veselého ještě v 9. minutě, šanci ale neproměnil.

Naopak v 11. minutě pardubický Žemlička našel před brankou osamoceného Havla a ten se nemýlil – 1:1.

O dvě minuty později ale zaúřadoval uzdravený Ječný. Ve středním pásmu převzal přihrávku Nebeského, zavezl puk do útočného pásma a po kličce na osu vymetl růžek Veselého branky – 2:1.

Rozjeté Letňany nešlo zastavit, a když se v 15. minutě po Rulfově přihrávce dostal k puku Karabáček, přebruslil pardubické útočníky a v situaci dvou na jednoho předložil Kaplanovi, ten z voleje poslal Letce do dvougólového vedení – 3:1.

Do druhé třetiny pardubičtí hráči nastoupili v oslabení za pozdní příchod na led, Letňany ale přesilovou hru nedokázaly proměnit. Ve 26. minutě se sám zleva řítil na branku domácích Havel, jeho střelu ale zastavila tyč. V 30. minutě se před Veselého dostal zcela osamocený Karabáček, zvolil ale střelu, kterou gólman hostí pokryl.

V úvodních minutách závěrečné třetiny šel na trestnou lavici Freisler, když zbytečně oplácel hákování pardubického hráče a o necelou minutu později za ním putoval Rulf za hru vysokou holí. Pardubice tak dostaly hozenou rukavici ve formě přesilové hry pět na tři a v čase 44:11 ji využil obránce Petira – 4:2.

V dalších minutách byli aktivnější Pardubičtí a především Havel se dvakrát dostal zcela sám před Švihálka, ten byl ale vždy na místě a podržel Letňany při cestě za třemi body.

V 59. minutě se pardubičtí mladíci usadili v obraném pásmu Letců, ale téměř ve stejnou chvíli, kdy odvolali brankáře, získal puk Štosek a přesně mířenou přihrávkou našel ve středním pásmu Brejchu, ten poslal puk do opuštěné branky hostí a zpečetil tak pardubickou porážku – 5:2.