1.12.2011

Starší dorostenci třikrát v Letňanech vedli, nakonec berou dva body

PRAHA — Po třech prohrách v řadě se starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice radují z vítězství. Letňany dotahovaly na domácím ledě tři jednogólové náskoky Pardubic, ty vyhrály až po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil kapitán Lukáš Bureš.

Extraliga staršího dorostu, 24. kolo, čtvrtek 1.12.2011, ICE ARENA Letňany

Letci Letňany

3:4sn
0:0, 1:2, 2:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 31:34 Litera (Uhlíř), 53:40 Ječný (Chvátal), 55:59 Brejcha (Kaplan, Litera) – 28:19 Havel (Pilný, Chvojka), 34:25 Chvojka (Schneider), 54:06 Bureš (J. Veselý), rozhodující samostatný nájezd Bureš. Rozhodčí: Nečas – Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:6, navíc Šír – J. Veselý, oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 84. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Letci Letňany: Švihálek – Hes, Kraus, Rulf, Šír, Vacek – Arnošt, Brejcha, Homolka, Chvátal, Ječný, Jenček, Kaplan, Litera, Nebeský, Štosek, Uhlíř.
Dynamo Pardubice: M. Veselý – Divecký, Fridrich, Kalous, Kracík, Petira, Pilný – Bureš, Havel, Chvojka, Moravec, Polák, Řezníček, Schneider, J. Veselý, Zelinger, Žilák.

Z počátku byl k vidění opatrný hokej, ke střelbě se dostávali spíše domácí. Do sedmé minuty se hrálo bez vyloučení na obou stranách a aktivnější byli přeci jen Letci. Pardubice se chytli při početní výhodě v 10. minutě při vyloučení Arnošta a první gól měl na hokejce pardubický Chvojka, prázdnou branku ale minul. Během druhé desetiminutovky měli výhodu přesilové hry dvakrát domácí, vytvořené šance ale v branku neproměnili.

Druhou třetinu začali lépe hosté, nicméně Letci jim to svou nedisciplinovaností velice usnadnili dvěma slepenými vyloučeními. Nejprve šel za hru vysokou holí Homolka a minutu po jeho návratu Šír. Pardubice tak byly v podstatě pět minut v tlaku v druhé přesilové hře se po nahození Pilného od modré čáry nejrychleji zorientoval Havel a zasunul za Švihálkova záda – 0:1.

Ve 31. minutě měli možnost přesilové hry také Letci. Po kombinaci v útočném pásmu zakončoval Uhlíř a odraženou střelu vrátil do branky Litera – 1:1.

Letce vyrovnávací branka nabudila, a tak se hned vzápětí z pravé strany prosadil před gólmana Veselého domácí Kaplan, trefil ale pouze tyč. Pak přišlo další vyloučení na straně Letců – tentokrát vyhodil puk za hrazení domácí Švihálek. Pardubice se postavily na buly v útočném pásmu a hned po vhození kotouče se individuálně prosadil Chvojka a pět minut před koncem druhé třetiny tak posunul Pardubice zpět do vedení – 1:2.

Letci byli ale dál nebezpeční a v poslední minutě druhé dvacetiminutovky se k vyraženému puku dostal Litera, odkrytou pardubickou klec ale netrefil.

Do třetí třetiny nastoupili Letci s jasným cílem vstřelit vyrovnávací branku a v 48. minutě se jim to téměř podařilo. Brejcha zakončoval z voleje po přihrávce zpozabranky, trefil ale pouze boční síť. V 53. minutě podržel Letce ve hře švihálek, když zneškodnil jasnou šanci Jana Veselého . Z protiútoku se naopak nádherně prosadil domácí Ječný, když nejprve v situaci dvou na jednoho naznačil přihrávku na Chvátala, puk si ale stáhl a Veselého v pardubické brance překonal bekhendovým blafákem – 2:2.

Radost domácích trvala přesně 26 vteřin. Právě tolik totiž potřebovali Pardubičtí na to, aby se vrátili zpět do vedení. Hes neudržel v situaci jeden na jednoho Bureše u mantinelu a ten po vyjetí před branku blafákem překonal Švihálka – 2:3.

Ani tentokrát ale radost týmu ze vstřelené branky nevydržela dlouho. Za necelé dvě minuty dokázal puk za Veselého záda protlačit Brejcha a srovnal tak tři minuty před koncem na 3:3.

Dvě minuty před koncem ještě měli Letci výhodu přesilové a mohli rozhodnout utkání, když se zcela sám před odkrytou brankou ocitl Ječný po přihrávce Chvátala, puk ale ideálně netrefil a tak šlo utkání do prodloužení.

V něm byly k vidění dvě veliké šance na obou stranách. Letci měli možnost přesilové hry čtyři na tři a po kombinaci v útočném pásmu se ocitl Litera zcela sám před Veselým, zakončení mu ale trvalo příliš dlouho a bylo nepřesné. Vzápětí se řítil sám na Švihálka pardubický Řezníček, zakončil ale pouze do tyče.

Již popáté v této sezoně tak šli Letci rozhodovat utkání v nájezdech. Ty ale rozhodl pardubický kapitán Lukáš Bureš ve třetí sérii – 3:4.